Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przydałaby się informacja skąd i w jaki sposób bierzesz dostęp do internetu.

Ogólnie mówiąc musisz wpisać tam to samo co masz na karcie sieciowej gdy jesteś wpięty bezpośrednio do swojego dostawcy. To ustawienie nie ma nic do wi-fi (informuję tak na wszelki wypadek :) )

Patrząc od góry: wpisz tam adres IP jaki przyznał ci Twój dostawca, potem maska dla tego adresu (najczęściej 24bit czyli 255.255.255.0), domyślna brama (też podana przez dostawcę), no i dwa adresy DNS (podane przez dostawcę albo wybrane przez Ciebie).

 

Wszystkie te parametry możesz odczytać w szczegółach połączenia sieciowego na karcie ethernetowej o ile jest ona skonfigurowana na połączenie z netem.

Link to post
Share on other sites

od kogo masz internet(jaki operator)

masz w domu modem? czy ze ściany wychodzi ci kabel sieciowy i tyle?

edit: ubiegłeś mnie xD

z tą maską to się nie zgadzam.

 

edit2: nie zawsze trzeba wpisywać te pola, zależy w jaki sposób otrzymujesz net od ISP.

np. jeśli masz użytkownika i hasło to IP, nawet jeśli masz stałe, otrzymujesz je automatycznie na podstawie loginu i hasła (PPPoE)

Link to post
Share on other sites

od kogo masz internet(jaki operator)

masz w domu modem? czy ze ściany wychodzi ci kabel sieciowy i tyle?

edit: ubiegłeś mnie xD

z tą maską to się nie zgadzam.

z maską strzelam bo nie mam pojęcia co to za dostawca, często się spotykam że nawet duzi ISP dzielą sieć na mniejsze z maskami /24 więc tak tylko piszę :)

 

edit2: nie zawsze trzeba wpisywać te pola, zależy w jaki sposób otrzymujesz net od ISP.

np. jeśli masz użytkownika i hasło to IP, nawet jeśli masz stałe, otrzymujesz je automatycznie na podstawie loginu i hasła (PPPoE)

co do PPPoE to nie wiemy nawet co to za model D-Linka (przynajmniej ja nie wiem) więc też ciężko powiedzieć, szkoda że nie ma ustawienia "pobierz automatycznie" ;)
Link to post
Share on other sites

co do PPPoE to nie wiemy nawet co to za model D-Linka (przynajmniej ja nie wiem) więc też ciężko powiedzieć, szkoda że nie ma ustawienia "pobierz automatycznie" ;)

no właśnie o to mi chodzi, a co do automatycznie... automatycznie to można dostać bana...

szkoda, że tak mało info kolega zostawił, przecież tego IP z gwiazd mu nie odczytam...

zwłaszcza jak ma zmienne :)

Link to post
Share on other sites

dodatkowo daje screen'a z jakimiś danymi chyba potrzebnymi http://img682.imageshack.us/img682/5205/nowyobrazs.jpg

No to tutaj masz wszystkie dane które musisz wpisać we wcześniej pokazywane okno z routera.

Najprawdopodobniej i tak nie ruszy dopóki w ustawieniach zaawansowanych nie ustawisz klonowania adresu MAC. Routerowi (a dokładnie portowi WAN) musisz nadać taki sam adres MAC jak ma teraz Twoja karta sieciowa czyli 00-16-36-B5-98-60

 

@edit

Tak przy okazji to widzę że masz przecież opcję wizarda w konfiguracji routera (przynajmniej tak jest w instrukcji), czyli teoretycznie wystarczy uruchomić wizarda i zaznaczyć "Dynamic IP address" - ISP powinien Ci go automatycznie przydzielić tak jak robi to teraz. Oczywiście nadal konieczne jest sklonowanie MAC adresu bo w ten sposób Twój ISP Cię rozpoznaje. Wg instrukcji jest to opcja tuż po wybraniu automatycznego pobierania IP, router sam powinien sklonować adres Twojej karty sieciowej po naciśnięciu przycisku "Clone MAC Address".

Link to post
Share on other sites

Wyskakuje mi błąd "Problem occurs on internet connection, please start over your WAN setting. Sklonowałem adres Mac według tej instrukcji http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1109363.html#top

 

Nigdzie nie mam przycisku "clone MAC address "

Dziwne. Masz wogóle instrukcję od tego routera?

Wg instrukcji (do ściągnięcia z netu) ustawienie Twojego routera to parę kliknięć:

1) wybranie konfiguracji przez wizarda

http://img22.imageshack.us/img22/5934/31225817.jpg

 

2) odczekanie chwili aż nie wykryje pppoe i pojawi się to okno

http://img685.imageshack.us/img685/2844/52318465.jpg

 

3) wybranie dynamicznego przydzielania, tam jest też opcja klonowania adresu, po tym wszystkim router powinien zachować się tak jak Twoja karta sieciowa i pobrać sobie adres od ISP

http://img339.imageshack.us/img339/6918/47332449.jpg

Link to post
Share on other sites

Mógłbym wiedzieć co to za wersja oprogramowania i skąd można je ściągnąć? Ja korzystam z tego dołączonego do zestawu wygląda zupełnie inaczej. Z tego co widzę trzeba wejść na stronkę 192.168.0.1 - nie wiem czemu ale nie mogę tu wejść tak jak by taki adres nie istniał.

Link to post
Share on other sites

192.168.0.1 - nie wiem czemu ale nie mogę tu wejść tak jak by taki adres nie istniał.

to zresetuj router do ustawień fabrycznych-długopisem na przykład(trzeba przytrzymać reset długo)

sprawdź też 192.168.1.1

i pamiętaj że jak zmienisz adres ip routera to będzie pod innym adresem- nie domyślnym

Link to post
Share on other sites

Mógłbym wiedzieć co to za wersja oprogramowania i skąd można je ściągnąć? Ja korzystam z tego dołączonego do zestawu wygląda zupełnie inaczej. Z tego co widzę trzeba wejść na stronkę 192.168.0.1 - nie wiem czemu ale nie mogę tu wejść tak jak by taki adres nie istniał.

ewentualnie możesz spróbować końcówkę 10 a nie 1

192.168.1.10 albo 192.168.0.10

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem to wszystko, skonfigurowałem router, ale nie mogę przeglądać stron. Niby jest połączenie bezprzewodowe. Taki mi przynajmniej komunikat pokazuje. O co tu chodzi? :P

Czy router uzyskał IP od Twojego ISP? (sprawdź w ustawieniach routera)

Czy Twój komp podłączony po wi-fi uzyskał IP od routera? (sprawdź w ustawieniach komputera)

Jeśli wpisywałeś coś "z łapy, na sztywno" to możliwe że gdzieś zrobiłeś błąd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...