Skocz do zawartości

chłodzenie do i5 2500k


Recommended Posts

Witam. Mam dylemat w s prawie chłodzenia do i5 2500k. Będzie on kręcony do 4,5 GHz do celowo więc przydało by się coś lepszego. Niestety budżet w tej kategorii nie jest duży. Nie chciałbym przekroczyć 180 zł. Obecnie zastanawiam się nad thermaltake contac 39 i zalman cnps10x perfoma. Jakie są wasze opinie i tych coolerach? Może jednak lepiej wybrać co innego ?

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam dylemat w s prawie chłodzenia do i5 2500k. Będzie on kręcony do 4,5 GHz do celowo więc przydało by się coś lepszego. Niestety budżet w tej kategorii nie jest duży. Nie chciałbym przekroczyć 180 zł. Obecnie zastanawiam się nad thermaltake contac 39 i zalman cnps10x perfoma. Jakie są wasze opinie i tych coolerach? Może jednak lepiej wybrać co innego ?

I Contac i Performa będą głośne. Zdecydowanie lepiej wziąć HR-02 Macho tylko upewnij się, że wejdzie Ci do obudowy...
Link to post
Share on other sites

dołączam się do prośby kolegi o radę..

 

w sumie też myślałem nad macho...

 

ale..

 

mam stare chłodzenie wodne Cooler Master Aquagate 'ALC-U01' brakuje mi tylko bloku na CPU.

 

i teraz ptanie. lepszy będzie macho na powietrzu? czy może jednak ten cooler master albo ze standardowym jakimś blokiem CPU za około 150 zł albo na przykład z takim czymś..? :D

 

http://mcs.pc.pl/produkt1632.html

 

jak myślicie? co radzicie?

stare wodne? czy nowe powietrze?

 

p.s. gdzieś czytałem jedynie informacje (ale nie wiem może źle przeczytałem albo o co innego chodziło) że to wodne chłodzenie jest na tdp 87 wat zaprojektowane???? nie wiem..

 

a blok np taki?

 

http://mcs.pc.pl/produkt1468.html

 

lub takie

 

https://www.yooki.pl/ek-water-blocks-ek-supreme-ltx-plexi-p321649.html

Link to post
Share on other sites

@up

kompaktowe rozumiem ze mówisz o Cooler Master Aquagate 'ALC-U01'

tam jest jeden wiatrak 80mm na chłodnicy

 

a do tego

Thermaltake Volcano 4005 Heat Exchanger - W0037

 

nie mam żadnego.. dokupie pewnie jakiś żeby pasował. ;)

 

pytanie tylko co warto/ lepiej kupić..????

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

a pytanie w ogóle co zmieści się do mojej obudowy?? :// bo wdaje mi się że może być ciasno... :/ chce kupić macho ale jest strasznie wysoki... fortis zresztą też bo ma 153mm wys a macho 161mm chyba..

 

moja obudowa to http://www.proline.pl/?p=AER+PGS+VX-9+PRO+BE

 

niby ma 210mm szer ale wydaje mi się, że mierzone to jest od skrajnie wystających punktów obudowy bo jak przyłożyłem linijke to tam mam 180mm może a na bocznej sciance jeszcze wentylator 200mm który do srodka przecież też nachodzi jakieś 20mm.

 

jak myślicie? zmieści się macho???

 

może jakieś pomocne rady jak dobrze zmierzyć czy się zmieści te chłodzenie/???

z góry dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

eh.. tak myślałem, że będzie problem dlatego znów nie wiem co wybrać.. :/

chociaż zmierzyłem wczoraj środek swojej obudowy i.. w sumie od samej płty głównej na równi jak się kończy rant obudowy (zamknięcie ) jest równo 165mm od tego trzeba odjąć kilknaście milimetrów bo procesor przecież ciut wystaje nad linię płyty głównej niewiem ile 3-4 mm? 165 mm oczywiście jest po zdjęciu 200mm wiatraka bocznego (który nie wiem czy swoją drogą coś daje w ogóle..)

 

może na upartego macho by się zmieścił?

w takim razie fortis by się zmieścił? bo ma 153mm o ile się nie myle choć też trzeba by pewnie było wymontować duży wiatrak.. a może jest jakieś ciekawe chłodzenie.. niższe.. najlepiej pionowe oczywiście.. nie chce żeby mi dmuchało na płytę...

do około 180 zł..

 

a i jeszcze jedno WAŻNE pYTANIE

 

jaki to jest właściwy docisk coolera do CPU?? na razie Freezer xtreme'a założyłem i zastanawiam się czy jest wszystko ok. bo śróbki dokręciłem na maks ile się dało.... czy nie za mocno????

 

temeratury w crysisie 2 około 51-53 stopni tylko

 

temp przy procku podkręconym do 4 GHz i napięciu 1,28.. nie za wysokie napięcie?

 

p.s swoją drogą ten macho 120... ma chyba jednego head pipe'a mniej no i brzydki wentyl.. :P

Edytowane przez 1wilq
Link to post
Share on other sites

narazie zostawie tego freezera chyba.. może problem się rozwiąże.. jak mnie najdzie na kupno nowej obudowy jesli fundusze pozwolą..

bo te 53 stopnie to chyba przyzwoity wynik......

 

chwilowo borykam się z innym problemem.. BSOD-y gdy podkręce procka .... na pewno przy 4,5 ghz częściej wtedy

przy 4.0 dużo rzadziej ale jednak

błąd jaki mi wyskakuje to 0x0000000a na przykład.. ale były też 0x00000050 czy 0x1000007e

 

może to wina tego że podkręcam samym mnożnikiem nie zmieniając napięcia rdzenia przy tym?? (jest na auto)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...