Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Jakie powinny być max. temperatury na tym procesorze. Producent podaje max 72* ale Tcase, czego sprawdzić nie moge, więc jaka temp. mniej więcej jest na rdzeniu jest dopuszczalna? Oraz, czy jak go podkręcę to funkcja turbo dalej działa i podbija zegary o jeszcze większe zegary?

Link to post
Share on other sites

hmm turbo chyba działa nadal - choć pewny nie jestem.

 

Na rdzeniu staraj się nie przekraczać 72 - 76 stopni i nic złego się nie stanie :)

i dlaczego tcase nie mzoesz sprawdzic ? prawie każdy program to podaje np. speedfan, hwmonitor, occt

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że TCase powinno być niższe od samych rdzeni, a same rdzenie powinny dużo wytrzymać i gdzieś czytałem, że właśnie ludzie to źle interpretują. Zapomniałem, że procesor to i7 2600k

 

t.luk, ty pewnie podkręcałeś wiele procesorów, jak to z tym jest?

Link to post
Share on other sites

czy jak go podkręcę to funkcja turbo dalej działa i podbija zegary o jeszcze większe zegary?

Opcja turbo nie podbija jeszcze bardziej maksymalnego zadanego taktowania.

Najlepiej turbo wyłączyć i wszystko usztawić na sztywno (CPU Ratio i CPU Core Voltage) :)

Link to post
Share on other sites

Czyli jak będzie poniżej tych 75*, to żywotność się raczej jakoś mocno nie skróci?

 

Jak na 3.8Ghz, przy stresie nie przekracza 48* przy 23* w pokoju, jest git, jak na ten wentyl? :D

 

A, podkrecając mniej wiecej ustawiłem większość opcji, jednak wszystkie napięcia oprócz vcore zostawiłem na auto, przejdzie to?

 

I dlaczego, jak testuje cpu occt, to bez problemu wszystko chodzi, a jak linxem to całkowicie obciążony i ledwo co się temp. na bieżąco pokazują?

 

I jeszcze jedno pytanie...czemu program typu cpu-z po zmiane napiecia cpu pokazuje inna wartosc niz ta co jest ustawiona?

 

Noo, nikt nie wie? :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...