Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój zestaw to:

 

Procesor: Intel DualCore E3400 2.6Ghz

 

Grafika: zintegrowana na płycie

 

Płyta gł: Asus P5G41T-M LX

 

Ram: 2x2GB, 1333Mhz, Kingston

 

HDD: WD 40GB ATA + WD 320GB SATA

 

Zasilacz: CHIEFTEC HPC-420-302-DF 420W

 

Obudowa: babcia klozetowa ma lepszą

 

Moje preferencje:

 

W nic nie gram ani nie zamierzam. Komputer służy mi do pracy i przeglądania internetu. Czasem oglądam filmy ale raczej słucham muzyki. Amatorsko zajmuje się fotografią przyrodniczą i czasem używam programów graficznych jednak stosunkowo rzadko i radziłem sobie bez żadnej karty graficznej.

 

Mój budrzet:

 

W granicach 1000zł

 

Co zamierzam:

 

Obudowa, bezwzględnie potrzebuje nowej obudowy. Stara syczy, chrapie, piszczy, drży i chyba próbuje nawiązać kontakt z obcymi bo wydaje bardzo dużo dźwięków, jest stara i rozklekotana.

 

Skłaniam się ku tej(tania i podobno dobra):

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-410-pure-black-at-x-ssd-bt-410-397103/

 

Dysk

Myślałem o tym, pojemny i nowoczesny:

http://allegro.pl/dysk-wd-caviar-green-2tb-wd20earx-7200-64mb-sata3-i2579656562.html

 

Proszę o:

 

Proszę o rade, co myślicie o obudowie którą wybrałem i dysku?

Zastanawiałem się nad tanim dyskiem SSD o niewielkiej pojemności jako systemowy. Czy możecie coś polecić?

Jeśli nie mielibyście limitu wydatków to co byście jeszcze zmienili biorąc pod uwagę moje preferencje?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli pamięci to DDR3 to zastanowiłbym się nad przesiadką na LGA 1155.

 

Procesor: INTEL Pentium Dual Core G630 - 2.70 GHz BOX, s-1155 (239 zł)

Płyta główna: MSI B75A-G43 - ATX, B75, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, VGA, DVI, HDMI, S-1155 (285 zł)

Dysk Twardy: WD 1 TB, 32 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - WD10EALX (355 zł)

 

Całość: 879 zł

 

+ do tego Brutus 410.

 

Daje to możliwość bardzo dobrej rozbudowy w przyszłości.

 

 

Co do dysku, który wybrałeś to jest to dysk magazynowy, jeżeli masz zamiar kupić SSD to będzie dobry.

Edytowane przez nwchades
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy do czego będziesz używał kompa (jesli tylko to co piszesz to w zupełności wystarcza to co masz obecnie).

 

Jeśli ta konfiguracja cie zadawala to po co zmieniać platformę?

 

Czy potrzebny ci zysk 1/1000 sekudy przy exselu - myślę że nie.

No chyba że koniecznie musisz wydać 1000 zł - to jak poprzednicy polecają.

Moim zdaniem warto zaspokoić bieżące potrzeby czyli buda + dysk.

Te podzespoły które podałes są moim zdaniem jedne z najlepszych w tym przedziale cen.

 

Co do dysku SSD na system - wydaje mi się że do takiego kompa to przesada ( no trzoszkę szybciej system będzie wstawał)

Link to post
Share on other sites

Co do dysku, który wybrałeś to jest to dysk magazynowy, jeżeli masz zamiar kupić SSD to będzie dobry.

No właśnie mam zamiar kupić SSD jako systemowy i WD jako magazyn. WD biorę 2T; wydaje mi się że różnica w cenie jest zbyt małą by kupować 1T.

 

Liczyłem na waszą pomoc w kwestii SSD bo osobiście nie mam o tym zielonego pojęcia. Nie musi mieć dużej pojemności w końcu będę miał WD.

 

 

Wydaje mi się, że warto teraz zmienić platformę i sprzedać płytę którą mam i procesor i w to miejsce kupić zaproponowany przez Ciebie zestaw. Nie planowałem tego do końca ale przy tak niewielkich kosztach mogę mieć nowiutki komputer! Za te rady jestem bardzo wdzięczny :)

 

Proszę jeszcze jedynie o wasze sugestie w kwestii tego SSD.

 

 

PS. tak ramy to DDR3

Edytowane przez panborsuk
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem OCZ Vertex 4 128GB i... no właśnie, z powodu wysokiej ceny muszę zrezygnować z tego HDD 2T.

 

@nwchades

W takim razie brać ten który polecałeś czy masz jeszcze jakieś ekonomiczniejsze opcje w zanadrzu?

 

Dysk Twardy: WD 1 TB, 32 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - WD10EALX (355 zł)

PS

I jeszcze jedna kwestia techniczna bo pierwszy raz mam do czynienia z dyskami SSD; czy one potrzebują jakiegoś zasilania czy podłączenie SATA III do SATA III załatwia sprawę?

Edytowane przez panborsuk
Link to post
Share on other sites

No i mam ostatni problem, skompletowałem wszystko i wczoraj chciałem złożyć do kupy ale okazało się, że zasilacz z komputera który właśnie używam nie nadaje się. Wtyczka do płyty jest na 20 pin a do CPU na 4 pin. Potrzebuje do płyty zasilacza z wtyczką 24 pin a do CPU na 8 pin.

 

Jakiej mocy potrzebuje do ww. zestawu?

 

 

Macie jakiej konkretne propozycje?

 

Ten jest tani ale się chyba nie nadaje? Nie widzę 8 pin dla CPU

http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-450s8-oem-384670/

Edytowane przez panborsuk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...