Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

jestem a w zasadzie będe od października studentką pierwszego roku. Potrzebuje zakupić laptopa a nie mam o tym zielonego pojęcia. Nie no dobra jakies tam mam ale nie potrafie nic wybrać. Zdecydowana jestem na firme Lenovo ponieważ znam ją i w mojej rodzinie zawsze się sprawdzała.

Laptopo będzie głównie do przeglądania Internetu ewentualnie lekkiej obróbki zdjęc. Podstawowe czynności wykonywane na laptopie nic nadzwyczajnego.

Przedział cenowy to 1500-2000 zł wiadomo im taniej w ty przedziale tym lepiej.

Prosze o konkretne propozyje modeli i jakimś wyjaśnieniem poniewaz jak już pisałam nie bardzo się na tym znam. Dziękuje z góry za udzielone odpowiedzi:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem jako że nie masz zamiaru graćw gry, to zintegrowana kartagrafiki w zupełności ci wystarczy. Tym bardziej, że obróbka zdjęć o której wspomniałaś jest raczej amatorska i w raczej śladowych ilościach więc nie wymaga sprzętu o ponadprzeciętnych możliwościach. Co poniektórzy w tym wątku myślą że jak ktoś wspomina o obróbce zdjec tto od razu musi to być obróbka mega zasaobochłonna porzy użyciu niewiadomo jakich programó ( śmiech)

 

Wspomniałąśo LENOVO, przejżałem ofertę na allegro i najlepszym wyborem za ok 1500zł jest http://allegro.pl/la...2633157116.html

Komputer jest bez systemu ale większośc uczelni ma podpisaną umowę licencyjną na Windowsa i często teżna offica. Idzie się do, że tak powiem informatyka uczelnianego ( często starości też zbierają zapisy) i on ci wypala płytke albo udostępnia klucz dzieki ktoremu ze strony microsoftu ściągniesz system za free w 100% oryginalny.

Trochęzachodu ale myślę, że warto bo to oszczędność ok 300zł.

 

W tym rpzedziale cenowym za około 1750 sąwersje tego laptopa z kartągrafiki nie zintegrowana jednak jej wydajnosc jest ok 25% większa i wciażbardzo małąwięc po prostu sięnie opłaca dopłącać tych 300zł gdyz to wyrzucanie kasy w błoto. Za 1900 sąwersje już z porządną i wydajna kartągrafiki ale teżzakup ejst bardzo nieopłacalny gdyż laptop Acer z dokładnie tymi samymi podzespołami kosztuje 1750. ( w tym wypadku lenovo ceni sie chyba za marke) Moim zdaniem nie oglądaj się na nic wydajniejszego bo poprostu w twoim wypadku nie potrzebujesz nic lepszego a 500zł sobie zaoszczędzisz. ;)

 

 

edit:

Jeśli ma być coś od Lenovo to Z580 albo ThinkPad E530 tylko w wersji z dedykowaną grafiką

http://www.ajkomp.pl...arny-p5063.html.

 

co do tego komputera

śmiech co ty jej wklejasz

po 1wsze stary procesor intel b960(00....

 

i3 do komfortowej pracy to moim zdaniem optymalny wybór)

a po drugie ten model kosztuje dokłądnie 1550 złna allegro a u ciebie w linku ponad 1800

Edytowane przez elkabel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...