Skocz do zawartości

Recommended Posts

J.W. proszę o ocenę zestawu do gier i ewentualne propozycje zmiany poszczególnych podzespołów.

  • Karta graficzna Asus GeForce GTX 660 TI DirectCU II OC 2GB DDR5

     

  • Płyta główna ASRock Z77 Extreme4

     

  • Procesor Intel Core i5 3570K 3.4GHz

     

  • SilentiumPC Spartan HE923

     

  • Pamięć Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz

     

  • Dysk OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G

     

  • Obudowa SilentiumPC Regnum L50 Pure

     

  • Zasilacz OCZ ZT 550W 80+Bronze SLI PSU

     

  • Monitor LG 23" LED DM2350D-PZ

P.S.

Preferuje nvidie i intela, niemniej jednak jestem otwarty na wszystkie propozycje ^^

Link to post
Share on other sites

No tak, niestety nie ma SLI, ale musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy będzie Ci to potrzebne :) GTX670 starczy na długie lata do gier na full detalach. No chyba, że planujesz kupić jakiś wiekszy monitor z dużą rozdzielczością lub pracę na wielu monitorach.

Link to post
Share on other sites

Halo co wy porownojecie ? Extreme 4 fo g43 ? Zamiennik do xtreme to conajmniej g55... Jak nie zamierzasz kręcić to zostań na boksie potem doloz kasę i kup coś porzadnego. A ta nadwyżkę budżetu daj w płytę główną lub dobij sobie do wersji top asusa :)

 

 

Link to post
Share on other sites

No tak, niestety nie ma SLI, ale musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy będzie Ci to potrzebne :) GTX670 starczy na długie lata do gier na full detalach. No chyba, że planujesz kupić jakiś wiekszy monitor z dużą rozdzielczością lub pracę na wielu monitorach.

 

W sumie to masz racje. Za parę lat to i tak pewnie będzie trzeba wymienić całość więc nie ma co się spinać przy SLI. Tylko tak mnie teraz zastanawia czego brakuje w ASRocku?
Link to post
Share on other sites

Ewentualnie poszukaj jakiejś okazji na gtx 670 :)

 

Niczego nie brakuje temu asrock a jest napewno lepszy od g43 tylko ogólnie opinia o asrocku jest taka ze to są dobre płyty ale... No coz ogólnie najczęściej serwisowana marka ale na 4 raczej nik nie narzeka

Edytowane przez Prostownik
Link to post
Share on other sites

Halo co wy porownojecie ? Extreme 4 fo g43 ? Zamiennik do xtreme to conajmniej g55... Jak nie zamierzasz kręcić to zostań na boksie potem doloz kasę i kup coś porzadnego. A ta nadwyżkę budżetu daj w płytę główną lub dobij sobie do wersji top asusa :)

My nie porównujemy, G43 wybraliśmy, ponieważ autor nie ma zamiaru podkręcać. Wiadomo, że Extreme4 to lepsza płytka. Można nie kupować chłodzenia i dołożyć te parę złotych na Extreme4 :)/ Edytowane przez pianista47
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer
Gość JackHammer

Wg. mnie nie kupuje się czegoś, czego się nie wykorzysta. B75 spokojnie Ci starczy. OC nie bedzie więc nie potrzeba takiej płyty wg. mnie. Z integry skorzystasz, z innych dobrodziejstw Ivy też. Chyba że nie jest dla Ciebie problemem dodania 76zł do tej płyty (liczę cenę mojej)

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie nie kupuje się czegoś, czego się nie wykorzysta. B75 spokojnie Ci starczy. OC nie bedzie więc nie potrzeba takiej płyty wg. mnie. Z integry skorzystasz, z innych dobrodziejstw Ivy też. Chyba że nie jest dla Ciebie problemem dodania 76zł do tej płyty (liczę cenę mojej)

 

Kase zawsze lepiej mieć w kieszeni ^^
Link to post
Share on other sites

To wkońcu OC będzie czy go nie bedzie wcale bo to znaczna różnica, bo jak dasz płytę główną na b75 i procesor z K.. to proszę was gdzie tu sens gdzie logika? (ok nie ma tam procka z K w tym zestawie ale kupujacy chcial z k)

 

Co do karty niby masz racje ale pamietaj ze 670 mierzy sie juz z 680 :) a 660 to rywal bardziej 7950

 

http://allegro.pl/pro-gamer-oc-i5-3570k-8gb-gtx-660-ti-ssd-128gb-i2585073007.html

 

Jesli ma byc jakiekolwiek oc to conajmniej g45 ma wprawdzie mala sekcje zasilania ale IV jest bardziej energooszczedne :)

Edytowane przez Prostownik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

To wkońcu OC będzie czy go nie bedzie wcale bo to znaczna różnica, bo jak dasz płytę główną na b75 i procesor z K.. to proszę was gdzie tu sens gdzie logika?

Dokładnie, jak nie masz cepa z K to nie ma sensu kupować mobo do OC. Standardowa styknie pod i5 2xxx czy i5 3xxx a kasa zawsze zostanie bo płyta do OC to minimum 340zł (AsRock P67 PRO3) i i5 2500K 850zł tak więc koło 150-200 zł sie oszczędza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...