Skocz do zawartości

Poszukuję opinii użytkowników laptopów z A4 i A6


Recommended Posts

Jestem posiadaczem laptopa Asus K53T z procesorem A6 3400M. Fabrycznie laptop jest słaby, działa w trybie turbo 2.3Ghz. Rzadko kiedy procesor osiąga taką wydajność, najczęściej działa poniżej 2Ghz. A6 świetnie się kręcą. Ja swojego lapka ostro podkręciłem i obecnie działa w trybie turbo 3Ghz a normalnie 2.86Ghz. Polecam program K10stat.

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli mówiąc słaby? Chodzi mi o to, czy się wiesza czy system chodzi płynnie? Osobiście wymagam od tego laptopa przeglądania internetu i oglądania filmów i żebym mógł sobie spokojnie pobawić na baterii tą godzinkę czy 2

Link to post
Share on other sites

to nie chodzi o to czy zadowolony czy nie, kolega każe kręcić laptopa bo ma niezadowalającą wydajność co przełoży się na czas pracy na baterii oraz ilość wydzielanego ciepła - a gorsza wydajność to faktu nie ma co ukrywać raczej

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

Dlatego pytałem się jak laptop działa na standardowych zegarach ponieważ nie mam zamiaru podkręcać. Osobiście wymagam od laptopa płynnego działania windowsa, przeglądarki i oglądania filmów. Z gier to jedynie zagram sobie partyjkę w settlersów raz na pół roku albo rzadziej, więc gry to nie problem, a cena robi dla mnie różnice.

Link to post
Share on other sites

Więc do grania w Settlers się nada, do pracy z systemem operacyjnym itd też się nada, tylko chodzi o to, że za jakiś czas będzie miał tragiczną wydajność i żebyś za rok nie myślał o jego zmianie, wtedy 200zł różnicy przeniesie się na 1000 odłożony w czasie.

Link to post
Share on other sites

Bzdury gadacie, do tak podstawowych czynności o jakich wspomina autor APU AMD wystarcza z nawiązką. To oczywiste że i7-3610QM z dobrym dedykowanym GPU będzie znacznie wydajniejszy, ale współczynnik opłacalności przemawia w tym przypadku za AMD, które z nawiązką spełni potrzeby autora a jednocześnie nie "wypłucze" mu kieszeni do cna.

 

Solidnego lapka na APU można dostać za mniej niż 2k, a i5 i dobre dedykowane GPU to minimum 3 tysiaczki.

 

APU AMD będzie miało też niższy pobór prądu niż i5/i7 + dedykowane GPU, a koleżka który pisał o podkręcaniu LAPTOPA jest kretynem :)

Link to post
Share on other sites

Jesteś niezadowolonym użytkownikiem laptopa z AMD czy po prostu fanem intela?

Po postu piszę prawdę jak się ma sprawa z AMD Liano. Ogólnie rzecz biorą A4 jest Słabszy od Celeronów serii B8XX, a A6 i A8 są nawet słabsze od Pentium dual-core intela serii B9XX. One już na standardowych zegarach wydzielają więcej ciepła i mają o wiele większe TDP od konkurencyjnych procesorów od Intela. Jak na chwilę obecną to AMD posiada w klasie notebooków jedną fajną propozycję. Mianowicie A10-4600, ale laptopy z nim są na razie na tyle drogie, że nie opłaca się na nie zwracać uwagi.

 

APU AMD będzie miało też niższy pobór prądu niż i5/i7 + dedykowane GPU

A słyszałeś kiedyś o takiej technologi jak Nvidia Optimus? Edytowane przez radelgar
Link to post
Share on other sites

Tak się składa że mam nawet to ustrojstwo (Optimus) w moim Y580. Może to i oszczędne ale czasem chce się odpalić coś na dedykowanej karcie a tu zonk, wymaga dopracowania w każdym bądź razie ...

 

Natomiast powiem tak, autor tematu szuka niedrogiego laptopa na którym obejrzy film i pogra w jedną grę, która na dodatek jest totalnie nie-wymagająca w kwestii sprzętu. Więc kiego grzyba całe kółko wzajemnej adoracji wciska mu sprzęt 2x droższy, tylko dlatego bo im kiedyś powiedziano że AMD to zło... AMD robi w tym momencie świetne APU, a dla autora tematu to rozwiązanie IDEALNE. Czy ty kupując sobie komputer do biura też ładujesz tam i7 i GTX 680 bo są wydajniejsze niż coś tam innego? I kit że z tego nie skorzystasz, ale masz frajdę że jest wydajnie. Dziwne rozumowanie.

Link to post
Share on other sites

Myślałem, że to AMD okaże się jakąś jedną wielką porażką, ale widzę że może to być całkiem niezłym rozwiązaniem w moim przypadku. Aktualnie mam na oku 2 laptopy:

http://www.proline.pl/?p=ASUS+K53TK-SX017V

http://www.proline.pl/?p=TOSHIBA+L750D-1C1

 

Właśnie przeczytałem, że te procesory AMD żadko osiągają swój tryb turbo czyli te 2,4GHz, jak to wygląda w rzeczywistości?

Link to post
Share on other sites

AMD robi w tym momencie świetne APU,

Na netbooki i stacjonarne tak. Nie dla notebooków, tutaj wyjątkiem są tylko A10-4600 i A8-4500, ale są na razie tyle drogie że nie opłaca się brać ich.

 

Więc kiego grzyba całe kółko wzajemnej adoracji wciska mu sprzęt 2x droższy,

Jaki droższy AMD Liano nie jest wcale tańsze od porównywalnych procesorów Intela. A do tego mniej wydajne i bardziej prądożerne.

Totalna porażka. Za 2000 zł ma się już Lenovo Z580 albo Toshibe L850. Sprzęt o wiele wydajniejszy. A za 1700 zł ma się już coś takiego: http://www.morele.net/laptop-msi-cx640dx-827xpl-492260/ Edytowane przez radelgar
Link to post
Share on other sites

Wszystkie procesory AMD Liano mają takie samo TDP jak intel czyli 35W tylko z oznaczeniem MX mają 45W, a jeśli chodzi o intela to troszkę się zraziłem do niego, bo brat ma w laptopie pentium 2x2.0 GHz i często go muli, a na baterii to może godzinę trzymał. Czytając testy laptopów AMD widziałem, że na przeglądaniu internetu wyciągają one nawet 4h, co nie ukrywam jest raczej dobrym wynikiem.

Link to post
Share on other sites

To jest podane średnie TDP, w praktyce Liano wypada znacznie gorzej od Intela.

 

Jak tak bardzo chcesz to weź sobie tego laptopa z procesorem AMD Liano.

 

Nie mam pojęcia jakie jest ich TDP na prawdę oraz zdaję sobie sprawę że intel jest 2x wydajniejszy o tych Liano, ale ważnym dla mnie parametrem jest możliwość pracy na baterii co w testach z AMD wychodzi mniej więcej ok. 4h, a testy laptopów z i3 to max 2h, a w domu posiadam laptopa z jakimś tam pentium i trzymie tylko 1h.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...