Skocz do zawartości

Która płyta lepsza


Recommended Posts

Która z tych płyt jest lepsza, którą byście wybrali?

 

Chodzi mi o możliwości OC , przejrzysty bios i stabilność pracy.

 

MSI Z77A-GD65 czy Gigabyte GA-Z77X-UD5H ?

 

 

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-gd65-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-459604/

 

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z77x-ud5h-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-2xglan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-462677/

Edytowane przez boroski
Link to post
Share on other sites

Mój głos leci na Gigabyte, wystarczy spojrzeć i już wszystko jasne :)

Mogę także dodać, że MSI nigdy nie słynęło z wykonania dobrych komponentów (sekcja zasilania), zaś Giguś czasem zaniża napięcia, a DualBios to czysty marketing bo funkcja jak nigdy nie działała tak nie działa do dziś.

Link to post
Share on other sites

Wymieniłeś 2 bardzo dobre płyty i czego nie wybierzesz to będziesz zadowolony ale jak przedmówcy zwrócili uwagę jednak wyposażenie jest nieco lepsze w Gigabyte także masz już odpowiedź :) Jednak bierz pod uwagę, że jest ok 100 zł różnicy ale jak Cię stać to czemu nie. Moim zdaniem większa ilość portów USB 3.0 na pewno się przyda.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Moim zdaniem większa ilość portów USB 3.0 na pewno się przyda.

Tylko zastanawiam się do czego - pendriwe, zewnętrzny dysk i może telefon lub aparat foto. I chyba tyle.

 

Patrzę jeszcze na układ slotów - jeśli będziesz na GBYTE robił multi-GPU to i tak nie wykorzystasz normalnego PCI na jakąś kartę rozszerzeń a jeśli nie to to jest lepszy układ gdyż pod to złącze jest więcej akcesoriów i są one tańsze (choć to powoli się już zmienia).

Zresztą... zreszta sam posiadam http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-990xa-ud3-amd-990x-socket-am3-3xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-401947 i nijak nie dało się tam zmieścić GTX460 1GB SOC (dwuslotowa) + dwie karty rozszerzeń na normalnym PCI więc... eeee... osobiście mimo wszystko brałbym płytę od Gigabyte - MSI mnie niczym nie przekonuje.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

na płytce 4,7GHz (3770K stabilnie) zrobisz

Oczywiście - tylko nie zapominaj dodać, że do takiego OC Ivy Bridge potrzebuje bardzo wydajnego coolera (a co za tym idzie w miarę dużej obudowy), najmocniejsze AC będą ledwo dawały radę robić temperatury bezpieczne dla tego taktowania - dłuższa praca na tym to sopre ryzyko degradacji CPU, szczególnie że zastosowano kiepską pastę - tu dodam jeszcze, ze napięcia CPU (Vcore) będą raczej wysokie. Edytowane przez Igorrodz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupione, Gigabyte GA-Z77X-UD5H, nie chce zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj.

 

Mam juz wszystko oprócz obudowy. Co myslicie o przetestowaniu komputera ( złorzenie procka, chłodzenia, ramu i karty graficznej w całość) poza obudową i podpięcie do zasilania, po czym włącze i przez dzwięk z głosniczka na płycie będe wiedział że wszystko w porządku? Na płycie jest odpowiedni guzik do tego.

 

Ale nasówa sie jedno pytanie, karta graficzna jest dosc okazała gtx670 , bedzie ją trzymało samo gniazdo pci-e x16 boje sie że cos pójdzie nie tak (normalnie karte trzymała by jeszcze obudowa) rozwiejcie moje wątpliwosci, lepiej poczekac na obudowe czy podłączać wszystko i testować poza obudową???( nic nie będe wgrywał chodzi o sam test, krótki sygnał z płyty głównej ze wszystko jest w porządku) jak wy składaliscie swoje komputery?

Edytowane przez boroski
Link to post
Share on other sites

Przyznam, że jak nie miałem obudowy to na wielkiej książce (rozmiary płyty full-atx)wszystko sobie leżało a sprzęt odpalałem poprzez zwarcie odpowiednich pinów śrubokrętem :) Oczywiście na ciężar karty graficznej też trzeba zwrócić uwagę, osobiście czymś ją podparłem aby się nie wyginała i wszystko chodziło jak należy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystko działa :) najadłem sie troche strachu bo głośniczek nie wydał dzwięku ale okazało sie ze jest spalony. Włączyłem, płyta przeprowadziła testy , na wyświetlaczu diagnostycznym pokazywało że wszystko w porządku :) teraz tylko czekać na obudowe.

 

dziekuje wszystkim za pomoc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...