Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, wyprawiam syna na studia i chciałbym mu kupić komputer, mam na to przeznaczone 3500( więc jeśli bylibyście w stanie stworzyć w miarę wydajny zestaw, tak by mógł mieć to i do pracy i do pogrania w nowsze gierki na w miarę dobrych detalch to byłbym wdzięczny za informację). 3500 to nie za duża kwota, ale taką dysponuję, być może uda z tego coś poskładać. To ciężko zarobione pieniądze więc ufam, że dobrze nimi rozdysponujecie :PPP

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja, w cenie nie ma monitora, składałem samą skrzynkę

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=60098&s=71137&s=67081&s=70966&s=72336&s=55155&s=70416&s=68421&s=70212

W zestawie jest płyta główna z chipsetem Z77, Intel Core i5 z odblokowanym mnoznikiem, modularny zasilacz, SSD 128GB...

Link to post
Share on other sites

Może tak -

Płyta główna: ASROCK P67 PRO ATX, P67, 4x DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, S-1155

 

Procesor: Intel i5 2500K

 

RAM: DDR 3 8GB 1333hz Kingston HyperX Blu Red

 

GPU: Saphire HD 7950

 

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 500W

Edytowane przez Modok
Link to post
Share on other sites

wujashek - Twoja konfiguracja niby OK, ale może się okazać że na studiach uczelnia udostępni poprzez MSDNAA czy coś takie za darmo Windowsa 7. Więc Twój zestaw w takiej postaci będzie lepszy:

 

Zestaw komputerowy http://www.arest.pl/konfiguracja-618842

 

Procesor:INTEL CORE i5-3450 - 3.10 GHz, turbo 3.50 GHz, x4/4, 6 MB, 77W, BOX, s-1155 (755 zł)

Płyta główna:MSI H77MA-G43 - m-ATX, H67-B3, 4x DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, VGA, DVI, S-1155 (315 zł)

Pamięć RAM:DDR3 KINGSTON 8 GB / 1600 (2x 4 GB), CL9, Low Voltage XMP(175 zł)

Dysk Twardy:WD 1 TB, 32 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - WD10EALX (355 zł)

Karta Graficzna:PCIex XFX HD 7850 2048 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, D-PORT - FX-785A-CNJC (920 zł)

Napęd optyczny:LG GH24NS90 - 24x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna (65 zł)

Obudowa:FRACTAL DESIGN Core 1000 - m-ATX, bez zasilacza, czarna(165 zł)

Panel LCD:NEC AccuSync AS221WM - 22", 5 ms, 1000:1, 250 cd/m2, DVI, CCFL, czarny (549 zł)

Zasilacz:CHIEFTEC CTG-500-80P - 500 W, PFC (199 zł)

 

Całość: 3498 zł

Link to post
Share on other sites

Nie spodziewałem się takiej odezwy, bardzo mi miło: P Monitor już kupiłem, myszkę, klawiaturę to ma jakąś bajerancką, bo już wcześniej mu z tysiaka użyczyłem, klawiatura razer, myszka cyborg rat cośtam. Bardzo się na tym wszystkim nie znam, a daliście sporo propozycji, a jak to jest z składaniem, jak zamówię, to ktoś to złoży, czy jakiemuś serwisantowi będę musiał to zanieść, sam grałem kiedyś w lineage'a, to pamiętam, że komputer nie mógł nawet tego uciągnąć, siege czy coś, a jak ram chciałem włożyć to cały zestaw poszedł do wymiany, bo coś się zchrzandoliło także wolę się tego nie tykać, a syn to pewnie by złożył, albo by mu się wydawało, że złoży, bo pociapać to umie, ale ojca by nie było to by nawet myszki nie podpiął.

 

Ten zestaw od pianisty jest fajny, ale dwa produkty są niedostępne, więc nie wiem ja mam tam sobie zmienić, i gdzie zaznaczyć żeby złożyli zestaw.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc(szczególnie pianiście47), właśnie złożyłem zamówienie i wydaje mi się, że to dobry wybór.

A i mam pytanie, czy lepiej zainwestować w nowego windowsa czy zainstalować jakiegoś linuxa (jeśli tak to czy jest jakaś wersja linuxa, obsługująca podobne formaty jak w windowsie, na której można poinstalować najnowsze gierki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...