Skocz do zawartości

Wymiana Podzespołów VS. Nowy Komp (PORADY PLS)


Recommended Posts

Witam. Chciałbym się przygotować na nadchodzące nowości i wiem, że mój obecny komp nie wytrzyma nawet na średnich detalach (tak przypuszczam). No więc nadeszło pytanie. Czy po 2 latach nastał czas na kupno nowego komputera, czy zaoszczędzić kase i kupić tylko kartę graficzną + zasilacz & obudowa?

 

Obecny komp:

GIGABYTE GA-EP43T-UD3L

Intel Quad 2.66ghz

Geforce 9800+

RAM 4gb

Zasilacz 500W

> mała obudowa

 

Podejście do kupna:

karta - http://www.morele.net/gtx570-1280mb-gv-n570oc-13i-372140 (pytanie.. czy ta karta da rade na mojej obecnej płycie głównej?)

zasilacz - http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-dark-power-pro-10-550w-cm-80plus-gold-11-7-db-4-1-ock-12v-bn200-478905 (wolałbym taniej, ale jeżeli ten jest taki dobry jak ludzie mówią to zainwestuje)

nowa, wywiewna obudowa w granicach 300zł

 

No i oczywiście tradycyjnie proszę o porady i sugestie!

 

Jeżeli miałbym kupować nowego kompa to dopiero najprawdopodobniej po świętach , a wydatek 2000zł na ulepszenie kompa w dość dobry sposób przydłużyłby mu pewnie życie o kolejne 2 lata. Tym bardziej, że tą sumę mogę skądś wyciągnąć w przeciwieństwie do nowej machiny śmierci za 4500zł... A jakby nie patrzeć bardzo chciałbym zagrać w nowego Crysisa czy Far Cry-a.

 

edit - nie wspomniałem o ramach, bo te nie kosztują zbyt wiele, ale jeżeli napiszecie, że 8gb będzie konieczne to da się zrobić. DO YOUR BEST PLEASE :)

Edytowane przez EmEryT
Link to post
Share on other sites

Karta graficzna - wydaje mi się, że lepiej kupić Radeona HD7870 http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-hd7870-dc2-2gd5-462778/

 

Zasilacz - spokojnie wystarczy OCZ ZT 550W.

 

Obudowa - SilentiumPC Regnum L50

 

Pamięci RAM jaką częstotliwość mają?

Edytowane przez pianista47
Link to post
Share on other sites

Jaki ten quad dokładnie? Kręć procesor + SAPPHIRE HD 7850 + OCZ MODXSTREAM PRO 600W. I poczekaj na nową generacje konsol 1,5-2 lat, wtedy kupisz nowego kompa.

Zasilacz, który podałeś jest słabą opcją, to leciwa konstrukcja. Lepiej wziąć OCZ ZT lub ewentualnie XFX 550W.
Link to post
Share on other sites

Jeżeli pytaniem "jaki dokładnie procesor?" chciałeś wiedzieć pełną nazwę to: Intel® Core2 QUAD CPU Q9400 @ 2.66 GHz [a jeżeli nie o to chodziło, to sprecyzuj proszę , bo nie jestem Bogiem w tej dziedzinie i nie wiem co potrzebne specjalistom :D]

 

RAM częstotliwość: 1333

 

No i proszę jeszcze o odp. na pytanie, które zadałem wcześniej: "czy ta karta da rade na mojej obecnej płycie głównej?"

Link to post
Share on other sites

No pewnie, że zagrałbym w nie na obecnym sprzęcie. Ale czy cieszyłbym się z jakości? Raczej wątpie ;p

 

Obecny zasilacz - MODECOM 500W (a myślałem, że 450. Przepraszam za pomyłkę w pierwszym poście. Już naprawiam). Dodam, że ostatnio były problemy z odpaleniem kompa. Zasilacz strzelił, wydawał dziwne dźwięki, czasami leciał z niego dymek. Odczekał trochę, serwis obczaił, że komp zdrowy. Lecz wole zainwestować w nowy i nie ryzykować spalenia karty czy coś...

Edytowane przez EmEryT
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...