Skocz do zawartości

Coś rozsądnego do pułapu 600zł


Recommended Posts

I myślisz że GTX 660 będzie kosztował 800 zł ? Tak samo 650 ? Raczej mało prawdopodobne.

Muszą kosztować w tej kwocie, a GTX650 jeszcze mniej, bo jak nie to NVIDIA będzie miała karty tylko za 1000zł w górę z nowej serii. Radeon by się cieszył, bo cały średni segment, z którego najwięcej ludzie kupuje karty byłby dla niego. Chyba najlepsza opcja dla AMD. Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Radeon 6850 - 599 zł

Bzdura - przy obecnych cenach zakup nieopłacalny, skoro w kwocie niewiele powyżej 450zł stoi tak samo wydajny Gigabyte Radeon HD7770 OC

 

Radeon 6850 albo jedynie bezsensowne czekanie na GTX'y 660 i 650 albo dozbieranie 150 zł :D

Tia. jak już napisałem - HD6850 w obecnych cenach nie jest opłacalny - po co przepłacać?

 

Łap:

http://tpucdn.com/reviews/Gigabyte/HD_7770_OC/images/perfrel.gif

źródło: http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/HD_7770_OC/

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Kup pan tańśzego Vertexa a potem będziesz Pan płakał, ze chłodzenie glośne i co zrobic aby ją wyciszyć - a zakup innego coolera na tą kartę to wydatek ze 150zł. Zatem warto oszczędzać na owym Vertexie?

 

Tak, wiem że do fullHD i mniej 1GB VRAM wystarczy ;)

Link to post
Share on other sites

My nie mówimy tu o wersji 2gb tylko o vertexie 7850 w wersji 1gb w którym podkrecanie raczej odpada ale wydajnosc jest ok :

http://www.agito.pl/...l?attr=1-498030

 

wydajność ok , bo ten vertex jest już fabrycznie podkręcony do zegarów stockowego 7870 czyli ma 1000 MHz na rdzeniu

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Panowie, jeszcze pozwolę się podpiąć pod ten temat, choć o odrobinę inny pułap cenowy zapytam.

 

Czy waszym zdaniem do mojego zestawu (pierwszy post) warto dorzucić GTX 660 ti? Czy 500W zasilacz wystarczy? A jeśli warto zainwestować w 660ti, to jaki model sugerujecie (nie będę podkręcał, za to zależy mi na cichym chłodzeniu)?

Link to post
Share on other sites

Mało ważna jest "moc" zasilacza w nazwie jesli rzeczywista jest ~250 W a i tak mało stabilne , wiec podaj marke zasilacza :)

Podaj resztę podzespołów bo chyba np procesor tez coś pobiera.

 

W pierszym poście co prawda swoją konfigurację podałem, ale nie zaszkodzi przypomnieć.

 

i5 2500k, 8gb ram, zasilacz chiefteca 500W (ctg-500-80p), płyta główna to gigabyte p67A-D3-B3 (choć to akurat chyba nie ma znaczenia).

Link to post
Share on other sites

7850 jest oplacalny jesli masz plytę z pcie 3.0 w innym wypadku kupuj 6850-70

 

co do zasilacza powinien spokojnie wystarczyc bo w koncu chieftec to porządna firma

 

Ehhh, kolejny, polecam, pierwszy lepszy artykuł o PCIEX 3.0 > http://pclab.pl/news48106.html wg danych tam, aktalne karty grafiki nawet i PCIEX 2.0 x8 nie wykorzystują..

 

Co do dobrej karty, do 600 zł to ja mam na zbyciu, używaną co prawda, ale niewiele, z braku czasu, niecały rok temu, w listopadzie kupioną, w 100 % sprawną, Asus GTX560 > http://pl.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTX560_DC2DI1GD5/#specifications cicha, wydajna, grzeje się max 60st i wyciąga wszystkie gry na FullHD w Ultra detalach płynnie, w niektórych testach wypada nawet lepiej niż ta nowsza, o 1 generację niby wyżej, o której wspominacie i tak zachwalacie 7850. Chyba, że ktoś szuka całej skrzynki to zapraszam > http://forum.benchmark.pl/topic/58264-sprzedamphenom-9950-am2-2x2gb-kingston-hyperx-800mhz-5-5-5-18-ga-ma770-ds3-rev-20/

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Proszę Państwa, zamierzam kupić sobie nową kartę graficzną (obecnie ma GF 9600GT). Budżet absolutnie nieprzekraczalny to 600zł.

 

Mój sprzęt to i5 2500k, 8gb ram, zasilacz chiefteca 500W.

 

 

LOL, mam identyczną konfigurację, tyle że ja mam Radeona 4850 i podobny problem budżetowy,

 

Niestety dylemat mam większy, ponieważ 7770 wydaje się trochę zbyt małym krokiem - wg wyliczeń z THG rzędu 40-50%.

7850 wygląda trochę lepiej ale jakoś nie widzę tych kart w cenie około 700PLN - nie licząc szemranych aukcji.

 

W ogóle trochę tak z niedowierzaniem patrzę na rynek.

Żeby kupić coś dwa razy wydajniejszego od 4-letniej karty która kosztowała 550PLN trzeba wydać koło 800? Coś przespałem?

Link to post
Share on other sites

Nic nie przespałeś, lipa jest, trzeba wziąć piły i ją ściąć.

Ja mam 4 letniego GeForce 9600GT za 366zł fabrycznie podkręconego (wydajność taka jak Twojego radka) i też nie mam na co wymienić. Pokładałem nadzieje w nowej serii GeForce, a dokładnie w modelu GTX660. Wydajnościowo to jest to co teraz powinnienem kupić. Nic gorszego nie wchodzi w grę, ale cenra to 850zł za model od Gigabyte. Całe szczęście mi się nie pali, więc poczekam na GTX660 jak stanieje.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Pokładałem nadzieje w nowej serii GeForce, a dokładnie w modelu GTX660. Wydajnościowo to jest to co teraz powinnienem kupić. Nic gorszego nie wchodzi w grę, ale cenra to 850zł za model od Gigabyte. Całe szczęście mi się nie pali, więc poczekam na GTX660 jak stanieje.

GTX660 wyszła za późno - już planowane sa nowe karty od AMD wiec raczej spodziewać się należy obniżki cen HD7xxx, które w dodatku maja lepszy stosunek cena / pobór prądu.
Link to post
Share on other sites

No to chyba pójdzie do złotych myśli... Chyba, że mi wytłumaczysz co jest lepsze - wyższy czy niższy stosunek cena/pobór prądu? Ktora karta wypada pod tym względem najlepiej?

 

GTX660 wyszła za późno - już planowane sa nowe karty od AMD wiec raczej spodziewać się należy obniżki cen HD7xxx, które w dodatku maja lepszy stosunek cena / pobór prądu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...