Skocz do zawartości

Pasywne WC - Cleaner_1980


Recommended Posts

Dodaję zdjęcia z miernika poboru prądu.
Odczyty wskazują pobór prądu z sieci mierzony w Watach z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku

Pod listwę oprócz komputera podłączony jest router, modem i telefon, które razem biorą około 15W

1) Pulpit + Firefox
http://images50.fotosik.pl/1639/aacad665f25fd129m.jpg

2) Diablo III + odtwarzacz muzyczny, w tle Firefox
http://images42.fotosik.pl/554/b26724bb14178a0em.jpg
 

Bardzo fajny pomysł. Można wiedzieć ile kosztowała Cię ta przeróbka?

1. Dwa Bloki MNP z wężami i "choinkami" około 300 PLN
2. Grzejnik ALU, nie pamiętam ale jakieś 150-200 PLN
3. Pompa CWU Leszno Erga 350 PLN
4. Pasta termoprzewodząca, radiatory na kartę, korki, złączki oraz redukcje ~160 PLN
5. Acutake Dark Disk 2 ~90 PLN
6. Panel dotykowy NZXT Sentry 130 PLN
7. Płyn Borygo Eko 1L + woda demineralizowana 5L = 20 PLN
8. Przekaźnik do pompy = 20 PLN
9. Spray, papier ścierny i inne drobiazgi do pomalowania grzejnika około 80 PLN
10. Termometr kotłowy = 20 PLN
Wszystko razem z przesyłkami, śrubkami, listwą aluminiową i wszystkim czego już dzisiaj nie pamiętam około 1500 PLN
Niemniej jednak, kupując używane bloki i pompę CWU albo inną tańszą np. CO, a także rezygnując z niklowanych złączek i redukcji na rzecz żeliwnych oraz rezygnując z takich dodatków jak mój panel czy obudowa dysku HDD, można zamknąć się kwotą 600-800 zł.
Dla porównania, sama pasywna chłodnica Alphacool Cape Cora, którą rozważałem, kosztowałaby mnie grubo ponad 1200
Do tego zaoszczędziłem na rezerwuarze, którego funkcję pełni chłodnica. :)

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za uznanie. Mam nadzieję, że kogoś to zainspiruje do zrobienia jeszcze lepszych projektów.

 

 

Jak chcesz żeby pompa włączała się razem z kompem to zrób: http://www.mod-plane...pompki,304.html

Ciekawy projekt, ktoś dodał sygnalizację LED informującą o działaniu pompy.

Z tym, że nie zrozumieliśmy się, bo u mnie pompa włącza się z komputerem, tyle, że ja kupiłem gotowy przekaźnik firmy Relpol z cewką na 12V, proste i tanie rozwiązanie problemu.

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Mam też wodę u siebie. Ten projekt jeśli chodzi o inwencję to klasa sama w sobie. Co prawda widziałem już podobne na bazie innych komponentów. Lecz zdaje sobie sprawę jak to jest. Jeszcze raz powinieneś mieć dostęp do części bardziej profesjonalnych.

Efekty byłyby znacznie lepsze.

Edytowane przez kubbak
Link to post
Share on other sites

masz jakieś plany modernizacji?

Jestem usatysfakcjonowany ciszą i wydajnością. Komputera w ogóle nie słychać, a na tym punkcie jestem wyjątkowo wrażliwy.

Zasilacz jest delikatnie słyszalny dopiero po zbliżeniu głowy 10 cm od obudowy.

 

Zmienić mógłbym układ kabli w środku, denerwuje mnie trochę nieład z tym związany, ale naprawdę pospinałem je jak mogłem. Zwyczajnie jest ich mnóstwo. Ewentualne pozytywne efekty mógłbym osiągnąć przez oplot kabli i być może wymianę obudowy, co z wielu powodów nie wchodzi w grę.

Dlatego najbliższa "modyfikacja" będzie raczej dotyczyła sprzętu audio do tego PeCeta.

Szukam odpowiednio mocnego amplitunera, który zmieściłby się we wnęce biurka nad obudową.

 

Za to po głowie chodzi mi pasywne chłodzenie powietrzne niskobudżetowego komputera.

 

woda ma 40C to do wanny wieczorem jak znalazł.

Jak mi marzną stopy to sobie je opieram na grzejniku, poważnie :)
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Pasta ma 9 miesięcy, Zalman STG-2, póki co nie ruszam jej

W ciągu kilku najbliższych miesięcy będę zmieniał GPU to wtedy nałożę na nowo również pastę na CPU, bo najprawdopodobniej za dużo jej dałem

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...