Skocz do zawartości

sposoby montazu plexi/szyby


Recommended Posts

Witam. planuje okno w swojej obudowie i mam w związku z tym kilka pytan z czego glowne zawarte jest w temacie

 

1) podpowiedzcie jakies tutoriale montazu plexi/szyb do obudowe, najlepiej poparte obrazkami lub YT, jakie są sposoby montazu, ktore w.g. was są najbardziej estetyczne itd. Z tego co wyczytałem to jednym ze sposobów jest montaz na uszczelke typu H ala cos takiego:

 

http://vlep.pl/r9hn6k.jpg

tylko ze to sie tak trzyma bez niczego ? ta uszczelka musialaby byc bardzo sztywna co by utrudnialo montaz szyby w uszczelce i potem jeszcze gorze z montazem do obudowy. nie wiem.

 

2) gdzie takei uszczelki dostac

3) szyba czy plexi ? szyba sie nie rysuje ale nie ma jak jej ciąć, a plexi łatwiejsza do obróbki ale sie rysuje

4) jaka gruba plexi wystarczy . ew. jak gruba szyba

 

bede wdzieczny za podpowiedzi. dzieki

Edytowane przez tommiyacht
Link to post
Share on other sites

szyba, jest zbyt mało wytrzymałą wg mnie. Ja mam plexi w CM 690 II, i powiem ci że jak dbasz, a nie rysujesz po budzie kluczami, to zrysowana nie będzie.

Ale co ja tam wiem, mam tą obudowe od 4 dni kupiłem używke ze skończoną gwarancją, i nawet ryski nie ma ;]

Link to post
Share on other sites

akryl jest dużo lepszym rozwiązaniem, polecam grubość 0,5 cm, do tego nie żółknie, ja mam swój komputer odkryty, cały czas na wierzchu, okno zdejmuję średnio co 3 tyg. - komputer u mnie nie ma prawa mieć więcej jak 1 mm kurzu, na razie nie odkryłem rys itp. a okno z kurzu czyszczę pianką lub płynem do mycia szyb i irchą

 

uszczelki dostaniesz w każdym sklepie budowlanym, markecie typu. obi, nomi, castorama, a także tam gdzie sprzedają okna, uszczelka typ H ma rację bytu tylko w bocznym panelu z wyciętym otworem na okno

 

okno z akrylu kupisz w Acryland Gdynia, nawet wysyłkowo, nawet możesz wysłać rysunek z dowolnym grawerem, okno może mieć wycięte dowolne otwory, nawet na wentylator, dookoła dostaniesz okno obrobione, cięte laserem i wyszlifowane po bokach, 98% przezroczystości, lub piaskowane i mleczne, firma tania i solidna, jestem u nich stałym nabywcą, z mojego gladiusa zostanie niedługo tylko szkielet, reszta będzie z akrylu

Edytowane przez msvista
Link to post
Share on other sites

Nitami to robilem. Musisz zalozyc kilka warstw tasm aby odskakujacy pistolet nie porysowal scianki. Mi kiedyś odskoczyl i byl problem. Dzis zrobię zdjecia i pokaże Ci jak to wyglada.

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

Panowie, przez pewien czas myslalem ze zrobie to tak. Wycinam otwor (tu musi byc na wymiar), do tego plexi od wewnatrz (tu juz nie musi byc na wymiar, ale muci byc wieszka niz dziura oczywiscie) i tasma piankowa dwustronna na okolo i szlus. Gotowe, proste i nawet estetyczne. Ale.. z racji tego ze mam Fractala Arc Midi w ktorym (przynajmniej w moim egzemplarzu) panel boczny zdejmuje sie tak maskrycznie ze trzeba sie zaprzec nogami o obudowe, to pomyslalem ze to rozwiazanie bedzie .. malo mobilne... w zasadzie nie zdejme panelu bocznego bez wysuniecia obudowy spod biurka, nie mowiac o odpinaniu wszystkich kabli z tylu. Dlatego... moze by tak zrobic ten karyl mocowany na ... magnes. Innymi slowy, zalozmy ze mam mozliwosc wyciecia dowolnego otworu, wyciecia dowolnego ksztaltu pelx (dzieki msvista). Jakbyscie rozwiazali taki montaz na magnesie ?

Link to post
Share on other sites

normalnie, jedziesz sobie do OBI Castorama itp. kupujesz te cieniutkie magnesiki co oni tam mają, jeden magnes przyklejasz do akrylu, drugi do budy i tyle

 

Zawsze przecież możesz w bocznym panelu wyciąć otwór, do tego wyciąć o 2 mm szersze niż ten otwór pleksi i uszczelka H lub S

Edytowane przez msvista
Link to post
Share on other sites

Warstwę klejącą ? Kupujesz taki klej, żeby przykleić magnes do blachy obudowy i do akrylu

 

Jeszcze inaczej, możesz kupić 2 zawiasy i dać je jak ci się podoba, wtedy buda będzie się otwierała jak ci się podoba

 

Możesz też kupić 2 szyny do szuflad i zrobić przesuwaną w bok szybę ;P

Edytowane przez msvista
Link to post
Share on other sites

Ja normalnie wierciłem, nie popękało ;) Tylko ja mam wiertełko tytanowe i przez pleksi jak przez masło szło, musisz zobaczyć jakiś uniwersalny klej, poczytaj na opakowaniach

 

Tylko jedna sprawa, przy wierceniu musisz użyć od razu wiertełka o danym rozmiarze, bo jak użyjesz mniejszego, żeby nawiercić, potem grubszego, żeby rozwiercić to popęka ;)

Link to post
Share on other sites

rozumiem ze takie http://allegro.pl/magnes-neodymowy-magnesy-20x10x2-20-10-2-fv-od-ss-i2579389598.html sie nie nadaja ze wzgledu na , cytuje,

MAGNESY NEODYMOWE posiadają bardzo silne pole magnetyczne. Mogą uszkodzić nośniki magnetyczne tj: karty

płatnicze, twarde dyski, komórki oraz odbiorniki TV, odtwarzacze DVD, magnetowidy,klucze samochodowe z immobiliserem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli obudowa nie jest pomalowana jeszcze to zrób dziury i na nity. Jeśli pomalowana to musisz coś innego wykombinować gdyż jest gotowy lakier i zrobić dziury to uszkodzisz lakier i może odejść płat lakieru i lipa. Jeśli będziesz robić dziury to kilka warstw papieru nałóż aby nic się nie porysowało.

 

Tu masz zdjęcia mojej pracy nad obudową. Może coś Ci "wpadnie w oko".

Link: http://forum.benchmark.pl/topic/30494-jakie-rzeczy-kupic-do-pomalowania-obudowy-no-name/page__st__40

Powodzenia!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...