Skocz do zawartości

Składac komputer samemu, czy poprosić o złożenie?


Recommended Posts

Witam! W tym tygodniu zamawiam wszystkie podzespoły w sklepie morele.net. Posiadają tam możliwość złożenie zestawu za 1zł. po wcześniejszym wpisaniu kodu. Pytanie j.w.

Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Jak masz jako takie pojęcie o budowie komputera to składaj samemu. Podzespoły dostaniesz w pudełkach i jest mniejsza szansa że coś zostanie uszkodzone w transporcie. Poza tym, kto tam ich wie na ile się Panowie z moreli przykładają do montażu za 1 zł.

Edytowane przez mulator
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tzn. na komputerach coś tam się znam :P bardzo często naprawiam komputery ludziom tyle, że to są zazwyczaj starsze ''pecety'' jeszcze nie zdarzyło mi się składać komputera od podstaw zwłaszcza nowego.

Link to post
Share on other sites

Jak nie będziesz się śpieszył przy składaniu to wszystko będzie dobrze , a i tak jak koledzy pisali wyżej daje to satysfakcję . Nie śpiesz się dlatego , że możesz zahaczyć śrubokrętem o płytę główną , coś złamać itp. Ja jak byłem młodszy to coś takiego zrobiłem , na szczęście przy płycie za 50 zł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No nie ukrywam, że będzie to mój debiut :P O poskładanie tego wszystkiego się tak nie obawiam. Gorzej będzie z podpinaniem przedniego panelu. Przeczytałem te poradniki:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Klocki_Lego_dla_doroslych,_czyli_skladamy_komputer_-_krok_po_kroku-1837.html

 

http://forum.pclab.pl/topic/416404-FAQ-Sk%C5%82adanie-komputera-krok-po-kroku-instalacja-OS-UPDATE-28062011/

 

Lecz są one już trochę wiekowe :P

 

Poza tym, kto tam ich wie na ile się Panowie z moreli przykładają do montażu za 1 zł.

Również mam obawy co do takiego składania... :P
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Złożysz sobie sam, nic tam nie jest skomplikowanego, poza tym spójrz na kable i wtyczki które są tak zrobione by nie dało sie jakoś inaczej włożyć. Wystarczy tylko połączyć i już. Poza tym jak sam złożysz to potem późniejsza rozbiórka kompa nie będzie dla Ciebie taka straszna. No i pozwoli Ci to bliżej przyjżeć się podzespołom. Poza tym jak pochwalisz się na forum to zyskasz SZACUN na dzielni bmk.pl JOŁ %-)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że pójdzie mi to gładko :) Czuję się na siłach żeby złożyć samemu, aczkolwiek czuję też lekki lęk, że coś może pójść nie tak... :/

OK nie będę baba i przestanę już panikować hehe :P

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. :) Przekonaliście mnie do samodzielnego złożenia :)

Dziękuję i Pozdrawiam :)

Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

Ok, przekonaliście mnie :) A powiedzcie mi. Gdyby coś poszło nie tak... ( odpukać oczywiście :D ) to czy można w jakiś sposób uwalić płytę główną lub zasilacz poprzez złe podpięcie?

 

Ponawiam pytanie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz starszy komputer to rozłóż go i poskładaj tak jakbyś składał nowy, będziesz miał już doświadczenie i zyskasz pewność

 

Dzisiaj też po raz pierwszy w życiu zdjąłem cooler z procesora i wymieniłem na inny, to od razu czuje się dumnie, na pewno po złożeniu kompa też coś takiego poczujesz bo to w końcu wyzwanie a mężczyźni lubią wyzwania

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz starszy komputer to rozłóż go i poskładaj tak jakbyś składał nowy, będziesz miał już doświadczenie i zyskasz pewność

 

Dzisiaj też po raz pierwszy w życiu zdjąłem cooler z procesora i wymieniłem na inny, to od razu czuje się dumnie, na pewno po złożeniu kompa też coś takiego poczujesz bo to w końcu wyzwanie a mężczyźni lubią wyzwania

 

Komputer już niestety sprzedałem. Teraz tłukę się na lapku, także na razie nie mam co rozkładać :( Edytowane przez CrisMasteR
Link to post
Share on other sites

Myślę, że spróbuje samodzielnie to wszystko poskładać do kupy ;) Koledzy wyżej twierdzą, że nie jest to aż takie trudne i, że powinienem sobie poradzić :)

to w końcu wyzwanie a mężczyźni lubią wyzwania

Też lubie wyzwania i ciekaw jestem jak się w nich wykażę. W razie jakiegokolwiek problemu będę pisał na tu na forum i prosił o pomoc ;)
Link to post
Share on other sites

Najważniejsze to się nie spieszyć, przeczytać spokojnie instrukcje jak to podpiąć jak podpiąć przedni panel masz napisane w instrukcji do płyty głównej do każdej jest inaczej więc trzeba czytać i nie wciskać nic na siłę, jeżeli coś nie wchodzi to znaczy, że trzeba inaczej

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze dodam jedno, jak masz lapka w domu to już wgl. jesteś bezpieczny. Jak coś piszesz do nas i tyle, na pewno ktoś pomoże, ale wątpię żeby było w czym pomagać. Jak ja składałem mojego obecnego kompa to postanowiłem porobić zdjęcia gdzie co było podłączone (zmieniałem obudowę ) Gdy porozpinałem wszystko chciałem zobaczyć zdjęcia, znalazłem tyko jedno wtyczki 8 pin..., a i tak 30 minut później był złożony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Co do panelu przedniego. Kable mają specjalne oznaczenia na końcówkach. Tyczy się to przycisków power, reset oraz lampek od wł. kompa i działania HDD ponieważ czasami można to spotkać jako jedno gniazdo, a czasami trzeba każdy kabelek z osobna wpinać. Gniazda usb czy micro i słuchawki teraz zazwyczaj spotyka się jako kostki w całości. Kable od usb mają na kości napis USB, a kable od micro i słuchawek mają napis HDAudio.

 

Przestudiuj bardzo dokładnie instrukcję obsługi od płyty głównej. Masz tam opisane wszystkie gniazda i gdzie jaki kabel musi zostać wpięty.

Przy montarzu procka zwróć uwagę na zaznaczony róg. Musi się on znajdować w tym samym miejscu co zaznaczenie na socket'cie. W innym przypadku możesz go uszkodzić przy wkładaniu lub normalnie wsadzić ale komputer Ci nie odpali.

 

Względem zasilania. Jeżeli masz modularny zasilacz to na jego obudowie masz opisane jakie wejście jest od czego. Zazwyczaj masz jeszcze takie oznaczenia na samych kablach by przypadkiem nie wpiąć złego kabla.

Edytowane przez darkatraz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki Wam za podpowiedzi :) Płyta to MSI Z77A-GD65 Oby okazała się łatwa do okiełznania :D

Może teraz tak z innej beczki troszkę ^^ zastanawiam się czy zmieści mi się chłodzenie Thermalright Macho do Cooler Master-a Dominator 690 II (RC-692-KWN3) - Jak sądzicie ?? :)

 

??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...