Skocz do zawartości

Coś z FX'a czy 2500k ?


Recommended Posts

Witam,

 

Szukam procesora do gier.

Czy opłaca się brać coś z FX'ów ? ( FX-8120 , FX-8150 , FX-6200 )

Czy może ? ( 2500k , 3570k )

 

Aktualnie posiadam Phenoma x2 550 kręconego na 4x 3,6 i oczekuję od nowego procka dużego skoku wydajności.

Proszę o poradę także z wyborem płyty do tego.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jest sens zmieniać tego Phenoma, w grach ciągle daje sobie bardzo dobrze radę. FX nie nadają się do gier, chyba że coś z 81xx. Warto się wstrzymać do premiery FX II. Wtedy można myśleć dalej.

Edytowane przez knypsio123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy płyta główna w tej cenie da większego kopa reszcie niż np. z przedziału cenowego 200-300zł.

Wiem ,że posiadają one PCI-e 3.0 czy to spora różnica FPS w grze ?

 

knypsio123 właśnie się zastanawiam nad tym i sprawdzam testy - jeśli to ma być różnica 10fps to szkoda zachodu..

Edytowane przez Sacratog
Link to post
Share on other sites

PCI-e 3.0 to tylko marketing na dzień dzisiejszy bo 2.0 nawet nie jest jeszcze w pełni wykorzystane. Procka nie masz złego ale myślę, że warto byłoby wiedzieć jaką masz obecnie kartę graficzną bądź jaką chciałbyś wepchnąć jak już mowa o modernizacji. Bo jeśli nie masz bądź nie będziesz wkładał nic ponad Radeona 7850 tudzież GTX 560 TI to procesor jeszcze może posiedzieć u Ciebie :) Z kolei jeśli planujesz włożyć jakieś mocniejsze GPU to rzeczywiście warto postawić na Intela. FX 8xxx to nie jest zły procesor ale w grach nie ma jakiegoś szczególnie rewelacyjnego zastosowania. Tym bardziej, że po OC potrafi zeżreć tyle prądu, że hoho :/ Także ja bym stawiał na I5 2500 K choć jak nie chcesz za dużo wydać to i I5 2400 też będzie dobrym wyjściem :) Do tego jakaś płytka B75 bądź Asrock P67Pro3B3 i będzie idealnie :) (Pro3 kiedy zdecydujesz się na procesor z odblokowanym mnożnikiem czyli z literką K)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...