Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przyszła pora wymienić prawie 4 letni letni komputer, mój przedział cenowy będzie się zamykał w granicach ok 5 - 5,5 tys w przeliczeniu na zł, poniewaz aktualnie mieszkam w uk i będe kupował na amazon w funtach.

 

W każdym razie w miare mozliwosci i znajomosci, postaralem sie zestawić przykładowy zestaw, chcialbym abyście spojrzeli czy jest to dobry wybór, dodali komentarz, co ewentualnie moglbym zmienić, co dodać, np jakie chłodzenie, jaka obudowa itp ( moja aktualna obudowa jaką posiadam to : http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0064LFTR8/ref=oh_details_o04_s00_i00 )

 

Po prostu jestem świadomy, ze sporo osob tutaj bardzo dobrze orientuje się w nowinkach technologicznych, z pewnoscia lepiej niz ja i licze na to, ze podzielicie się swoimi opiniami .

 

 

Komputer jak mozna sie domyślić slużyć mi bedzie głownie do grania w gry, chcialem jeszcze zapytac jak wygląda sprawa z funkcją połączenia sli w gtxach, czy podłączenie np 2 gtx 670 zwiekszy wydajnosc w grach, jezeli chodzi o fps czy podłączenie 2 kart daje tylko mozliwosc podłączenia 2 monitorów jako jeden duzy ekran ? móglby mi ktoś przyblizyć funkconowanie 2 kart sli i czy jest sens kupowanie 2 jezeli mam 1 monitor.

 

Oto moje wstępne zestawienie, zapraszam do zabrania głosu :)

 

http://img201.imageshack.us/img201/5865/20120829033915.jpg

Link to post
Share on other sites

2 karty w SLI, możesz skonfigurować jak chcesz, 1 monitor, 2, czy nawet 6. Mogą być jednym wielkim pulpitem, albo kilkoma pulpitami, masz tam kilka opcji.

Z tym że tak da sie zrobić też na 1 karcie. SLI jest po to, żeby mieć wiekszą moc obliczeniowa, czyli większe fps'y.

Nie jest to jednak idealne rozwiązanie, bez wad.

 

Jeżeli chcesz takiej wydajności to spokojnie możesz kupić dwie. Ja bym jednak polecał pomyśleć o dysku SSD.

Edytowane przez Rocik
Link to post
Share on other sites

mam dysk hdd WesternDigital 2t i jakis tam seagate 160 gb ale w sumie jezeli jest taka spora roznica w wydajnosci miedzy ssd a hdd to moglbym kupic jeden hdd chociazby , zeby zainstalowac na nim system operacyjny, zwiekszyloby to wydajnosc dzialania systemu ? szybciej by sie włączal komputer itp ?

Edytowane przez elvese
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...