Skocz do zawartości

Wibrujące 560Ti Windforce - problem


Recommended Posts

Witam,

 

Niedawno zakupiłem Gigabyte 560 ti OC WIndforce i mam problem z wpadającym w wibracje chłodzeniem. Testowałem obciążenie graficzne na kilku programach:

Kombustor, Furmark - jak wentylatory mijają 90% z karty wydobywa się świdrujący dzwięk (nie piszczenie).

Haven Benchmark - po jakieś minucie testów dźwięk się pojawia ale już nie odpuszcza aż do wylączenia testu (mniej więcej na poziomie 72% wentylatorów dzwięk się pojawia).

 

Otworzyłem obudowę i zauważyłem dwa znaki:

- jak obudowa jest na płasko i karta nie "zwisa" to dzwięku nie zarejestrowałęm w żadnym z testów

- po dociśnięciu palcem lekko zewnętrznego plastiku mniej więcej na środku karty dzwięk ustaje i słychać już tylko pomruk wentylatorów. Puszcze palec - dzwięk znów słychać.

 

Wygląda mi to na jakoś słabło spasowaną zewnętrzną obudowę. Podlega to gwarancji? Jak jest to dzwięk przez 2-3 sekundy to mi to nie przeszkadza ale zdarzają się sytuacje kiedy wibrowanie nie chce przestać i dzwięk jest nie do wytrzymania.

Edytowane przez BartekSuchy
Link to post
Share on other sites

Generuje duży hałas - to jest właśnie problemem;). Wyraźnie jest jakiś problem z obudową karty bo tak jak pisałem po dociśnięciu palcem obudowy do radiatora dzwięk wibrowania ustaje. Na początku tym się wogóle nie przejąłem bo to, że w benchmarkach mu się zdarza na 2-3 sekundy pobuczeć to nie był problem. Dwa razy jednak zdarzyło mi się (raz w grze, a raz w Haven benchmark, że karta buczała cały czas).

 

Nie jest to naturalny dzwięk, tym bardziej jak wspomniałeś że windforce teoretycznie jest anti turbulence.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...