Skocz do zawartości

Artefakty i freezy


Recommended Posts

Mam mały problem i szukam porady.

 

Moja karta to 9600 GSO. Przez 3 Lata nie mialem z nia zadnych problemow - i dopiero teraz dzieje sie z nia cos niedobrego (co zapewne spowodowal czas). Wiec podczas mojej ostatniej gry w CS:GO obraz zaczął skakać i przeskakiwać. Po resecie wszystko wyglądało ok - po 15 minutach jednak na zwykłej witrynie WWW znów pojawiły się artefakty. Taskbar zrobil sie rozowy, i poszczegolne obrazki tez. To wina karty czyz nie?

 

Sprawdzilem czy aby sie nie przegrzewa. Byla ciepla - nie goraca. Wszystkie wentylatory działają ok.

 

Czy takie artefakty moze powodowac cos innego niz karta? A moze po prostu jej czas dobiega końca?

Link to post
Share on other sites

Mam mały problem i szukam porady.

 

Moja karta to 9600 GSO. Przez 3 Lata nie mialem z nia zadnych problemow - i dopiero teraz dzieje sie z nia cos niedobrego (co zapewne spowodowal czas). Wiec podczas mojej ostatniej gry w CS:GO obraz zaczął skakać i przeskakiwać. Po resecie wszystko wyglądało ok - po 15 minutach jednak na zwykłej witrynie WWW znów pojawiły się artefakty. Taskbar zrobil sie rozowy, i poszczegolne obrazki tez. To wina karty czyz nie?

 

Sprawdzilem czy aby sie nie przegrzewa. Byla ciepla - nie goraca. Wszystkie wentylatory działają ok.

 

Czy takie artefakty moze powodowac cos innego niz karta? A moze po prostu jej czas dobiega końca?

 

To wina karty na 100%, jej czas już dobiega końca.

Wsadź do piekarnika to może przedłużysz trochę jej żywot :-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jaką kartę polecicie jako tymczasową do tego wiekowego zestawu? :

 

Mobo Gigabyt M52L-S3P

AMD Athlon 7750 x2 2.71,

Goodram 4GB DDR2,

Nvidia GeForce 9600 GSO 384mb [*]

Chieftec 500W

 

Nic drogiego, góra 300zł. I tak planuję za 6-12 miesiecy kupno nowego PC. Ktoś doradził mi GeForce GTS450 - to dobry wybór? To tylko karta tymczasowa!

Edytowane przez hajducek
Link to post
Share on other sites

wsadz do piekarnika moja dziala juz 2 miesiace prawie i nic nie wskazuje ze ma sie ze mna pozegnac

Nie interesuja mnie rozwiazania czasowe.

 

Badz co badz nowa karta by się przydala, bo ta nie jest zbyt dobra wydajnosciowo. czy ten GTS450 się nada?

Edytowane przez hajducek
Link to post
Share on other sites

Nie musi wsadzać do piekarnika, może zrobić reflow układu. Wystarczy kupić najprostszy topnik do cyny bezołowiowej i pożyczyć od kogoś opalarkę. Ustawić ją na ok 180-200C, układ podlać topnikiem i okrężnymi ruchami ogrzewać 5-7 minut. Taka naprawa jest lepsza od "piekarnika" bo niweluje ryzyko uszkodzenia innych elementów podczas grzania, znajomy tak naprawił 8800 GTS i śmiga już 9 miesięcy.

 

Jakbyś bardzo chciał wskrzesić "dziadka" to mogę zaproponować ci reballing BGA, ale z góry informuję że to nieopłacalne :P

Link to post
Share on other sites

Jestem powiedzmy casualem jezeli chodzi o elektronike. Wiecej popsulbym takim sposobem nizeli piekarnikiem.

 

Wole jednak kupic nowa, mocniejsza karte niz bawic sie naprawe. Dzieki ;) Nie mialem pewnosci czy GTS 450 podpasuje pod moje mobo.

 

Jeszcze mam jedno pytanie - moja plyta ma 2 zlacza pci-express, a w wymaganiach gts 450 jest pci express 2.0 . Czy jest jakas roznica i czy karta podpasuje ?

Link to post
Share on other sites

Nie musi wsadzać do piekarnika, może zrobić reflow układu. Wystarczy kupić najprostszy topnik do cyny bezołowiowej i pożyczyć od kogoś opalarkę. Ustawić ją na ok 180-200C, układ podlać topnikiem i okrężnymi ruchami ogrzewać 5-7 minut. Taka naprawa jest lepsza od "piekarnika" bo niweluje ryzyko uszkodzenia innych elementów podczas grzania, znajomy tak naprawił 8800 GTS i śmiga już 9 miesięcy. Jakbyś bardzo chciał wskrzesić "dziadka" to mogę zaproponować ci reballing BGA, ale z góry informuję że to nieopłacalne :P

REBALL 9600GSO :wariat: 2 jak nie 3x wartosc karty %-)

 

Dobrze napisales REFLOW to najlepsze rozwiazanie. Jak tak kiedys kilkadziesiat kart i xboxow zrobilem i wiekszosc smiga do dzis tylko zamiast opalary podgrzewalem od spodu na kuchence elektrycznej (pozniej kupilem grill zelmera) i podgrzewalem powoli hotairem az uklad osiadal i powoli sie ruszal (sprawdzalem ostrznie) pozniej zostawialem do ostygniecia. Wszystko oczywiwscie podlewalem plynnym topnikiem i zelowym dookola :) jedyny minus to taki ze mieszkam w kawalerce z zona i dzieckiem i na czas napraw mieli przymusowe spacery bo strasnie smierdzialo i dusilo :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...