Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wyczyściłem dzisiaj każdą cześć mojego komputera, gdy już potem złożyłem komputer po włączeniu nie widzę obrazu na monitorze, karta grafiki jest dobrze podpięta (chodź przez przypadek urwałem takie zabezpieczenie na płycie głównej), kabel do monitora też jest dobry, ale podejrzewam że przyczyną jest to, że wyciągnąłem radiator i wyczyściłem radiator z pasty termoprzewodzącej i tutaj pytanie do Was czy dobrze podejrzewam i czy muszę kupić nowa pastę termoprzewodząca i zdjąć starą z procesora i nałożyć etą nową czy może jednak jest to wina tego zabezpieczenia do karty graficznej który znajduje się na płycie głównej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Co masz na myśli pod pojęciem "zabezpieczenie". Weź jakiś obrazek płyty z sieci i zaznacz to w paincie.

 

wyczyściłem radiator z pasty termoprzewodzącej

Chyba coś poplątałeś.

 

Tak, kup pastę i nałóż niewielką ilość tam skąd to wyczyściłeś.

 

Ogólnie to komputer pracuje? Dyski, wentylatory?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/94/msip67ac45b3plytaglowna.jpg/ - trzeba to przytrzymać przy wyjmowaniu karty graficznej - a mi to się "ukruszyło".

 

A co do radiatora i pasty termoprzewodzacej to wyczyściłem to co się "odbiło" od pasty z procesora.

 

Komputer pracuje - wentylatory chodzą a co do dysku to jak to sprawdzić czy chodzi?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Komputer pracuje - wentylatory chodzą a co do dysku to jak to sprawdzić czy chodzi?

Normalnie, można na słuch albo dotknąć od góry czy wibruje, czyli czy chodzą talerze w dysku.

 

Tak, jak mówił kolega wyżej. Nałóż nową pastę termoprzewodzącą na procek i wszystko powinno być dobrze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Jak nałożysz już pastę, sprawdź skrupulatnie czy wszystkie wtyczki są we właściwych gniazdach i dociśnięte. Jeżeli urwałeś tą "dźwigienkę" koło slotu karty, być może warto się zastanowić czy karta jest dociśnięta? Sprawdź to ostrożnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie z góry przepraszam ,że tak wpierniczam się w temat ale mam podobny problem z tą zaworkom ,"dźwignią"

U mnie działa grafa gites podłączona ładnie obraz wyświetla elegancko jak to po formacie instalacja sterów w tym do grafy ładnie poszło he.. po restarcie obrazu zero przełączyłem kabel z monitora na grafikę co jest płycie głównej i gites (AMD HD4200) ,co najlepsze stery są tak jakby "podpisane" pod nią próbowałem w biosie ustawiać primary video adapter na PCI-Express x16 na PCI-Ex obrazu zero dziwne .

Jeszcze raz przepraszam za wtrącenie w temat

Link to post
Share on other sites

Pasta doszła, nałożyłem nową pastą (wcześniej wyczyściłem radiator i procesor) i załołożyłem radiator ale nic obrazu jak nie było tak nie ma, myszke mam podpiętą pod komputer ale nie świeci się laser, karta graficzna strasznie buczy tzn. tak jak by wiatraczek o coś zachaczał, gdy go "zaczymam" to problem znika, nie wiem co mam myśleć czy to wina płyty głownej czy tej grafiki, podkreśle że kilka razy nakładałem pastę i ją zmieniałem aby mieć pewność czy to nie wina przez złe nałożenie pasty.

Link to post
Share on other sites

No cóż jutro pojadę do serwisu, może przyjmą na gwarancję choć nie wiem czy to nie moja wina przez urwanie tego zabezpieczenia do karty graficznej.

 

Chociaż płyta główna chodzi bo świecą się led na płycie głównej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...