Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu głośników.

Mam na oku pare modeli. Zastanawiam się, czy brać 2.1 czy 5.1. Będą głównie do muzyki i gier. Filmów nie planuje ogladac na pc. Nie wiem tez, czy ma sens zakup 5.1, zeby je okazjonalnie podlaczac do tv. Telewizor mam w "kącie" i urzadzenie 5.` na "kino domowe" na caly pokoj bylo by niemozliwe. Owe kino moglbym rozlozyc na 1/3 pokoju, ma to sens?

 

Mam na oku kilka modeli, głównie:

http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-logitech-x-530-43296/

i

http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-logitech-speaker-system-z623-980-000403-nastepca-z-2300-294755/

 

Pierwsze znacznie tansze, jednak drugie maja o wiele wieksza moc.

 

Kompromisowe rozwiązanie: http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-logitech-z906-980-000468-406931/

Jednak ta cena... 1000zł.. warte w ogóle swojej ceny?

 

 

Zaznacze, że prawdopodobnie będę pracować głównie na słuchawkach, HD 558 (http://www.morele.net/sluchawki-sennheiser-hd-558-359087/)

Jak będę już miał głośniki i słuchawki, to się określe, co lepsze i na czym bede pracować, jednak z uwagi na to że mieszkam w bloku i lubię m.in. słuchać głośno muzyki, to raczej słuchawki będą głównym urządzeniem do odtwarzania dxieku, a głośniki jako "dodatek", jednak jestem w stanie wydać na nie nawet te 1000zl na z906, jednak, czy napewno warto? Czy w ogóle warto kupować 5.1, mi się chyba bardziej przydadza 2.1.

Pracowałem całe życie na laptopie, nigdy nie miałem do czynienia na dłuższa mete z głośnikami komputerowymi, dlatego jestem tak zielony ze mam dylemat miedzy 2.1 a 5.1 :)

Link to post
Share on other sites

Duża różnica cenowa 200zł a 1000zł jeśli chcesz mieć leszy klimat np. gdy oglądasz film to przy dobrym rozmieszczeniu lepsze będą te pierwsze 5.1 niż te drugie 2.1. Osobiście kupił bym dobrą kartę dźwiękową i dobre słuchawki no ale jeśli ty lubisz słuchać głośno muzyki to bierz te 5.1. Oprócz tych których podałeś możesz też się zastanowić nad Creative Inspire T6160

Edytowane przez Modok
Link to post
Share on other sites

jezeli nie bedziesz ogladal duzo filmow lub wcale na komputerze wybierz zestaw 2.1

 

nie kupuj logitechow z-623 za 519 zl zdecydowanie kupic lepiej uzywki lub moze znajdziesz nowe logitecha z-2300 (aukcje internetowe)

 

lub jezeli chcesz uzyskac piekny dzwiek z satelitek jak i ze suba a kabaretowo zeby nie byly wielkie to jedyna opcja to

 

 

Bose Companion 3 Series II !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

cena 1000 zl nowki z gwarancja moj brat posiada te glosniki chwali sobie bardzo sam osobiscie spedzilem przy nich dobre pare dni na odsluchu i jestem naprawde oczarowany

o to link do najlepszej okazji (nowki)

 

http://allegro.pl/glosniki-komputerowe-bose-companion-3-series-ii-i2584068769.html

Link to post
Share on other sites

Posiadam Z906 THX. To dobre, wystarczające głośniki, które na codzień mam rozkręcone na 25-30% (50% na pokrętle i 50% w ustawieniach dźwięku w panelu sterowania Windows). Brzmią bardzo dobrze jak na plastikowe głośniki nie przeznaczone dla audifila, ale 5.1 sprawdza się w zasadzie tylko w filmach. Jeśli chcesz oglądać filmy, weź je lub tańszy zestaw 5.1 - uważam, że w zupełności wystarczy, bo 500W to overkill. Jeśli stawiasz na muzykę i ewentualnie gry - weź ten zestaw 2.1 od Logitecha, a do gier używaj słuchawek (ich wybór pozostawiam Tobie. Czy postawisz na słuchawki gamingowe, które nie zawsze są beznadziejne jakościowo, ale zawsze mają zbyt wysoką cenę, czy postawisz na coś pokroju AKG czy Sennheiser, to już Twoja sprawa. Wszystkie te opcje zapewnią Ci dźwięk przestrzenny w grach.)

Link to post
Share on other sites

Do muzyki w Z906 używam trybu 4.1, czyli prawe przednie i tylne oraz lewe przednie i tylne głośniki odtwarzają ten sam kanał i brzmi to nieźle. Do gier i filmów nadają się świetnie - bas jest soczysty ale nie dudni. Lokalizacja przeciwników w grach jest dobra, choć na gamingowych słuchawkach będzie lepsza. Nie mniej jednak te głośniki nie są takie złe jak niektórzy uważają.

Link to post
Share on other sites

Ja mam dla ciebie inną propozycję. Zastanów się nad jakimś niedrogim, używanym wzmacniaczem (200-300 zł) do tego jakieś niewielkie kolumny (drewniane) i za 600-700 zł masz solidny grający zestaw który "połknie" te plastikowe zabawki od Creativ'a czy Logitecha.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...