Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zerknąłem jeszcze raz na te aukcje - Seagate jest "Certified Refurbished". To znaczy, że wrócił z naprawy gwarancyjnej producenta. Te dyski są z reguły (niestety) słabsze jakościowo.

 

Według mnie warto dołożyć 30 PLN i kupić nowy dysk WD z gwarancją na dwa lata.

 

http://www.neo24.pl/?p=western_digital_caviar_blue_500gb_wd5000aakx&aff_id=101372

 

Jeśli chodzi o różnicę w cache, to będzie ona w praktyce prawie nieodczuwalna (i tak większość operacji jest cachowana na poziomie systemu operacyjnego).

Link to post
Share on other sites

jeżeli system masz na tym dysku to tak będzie.

Czym szybszy dysk tym mniejszy czas na uruchomienie systemu i innych programów czy też czasu ładowania poziomu w grze (dlatego wszyscy tak szaleją na stawianiu systemu na ssd)

Link to post
Share on other sites

Różnicy pomiędzy SATA 2 i 3 nie odczujesz jeśli nie korzystasz z SSD.

Najszybsze dyski talerzowe obecne na rynku, czyli Western Digital WD10EZEX i Seagate ST1000DM003

osiągają maksymalny transfer na poziomie 200 MB/s (jak chcesz, to rzuć okiem na test tych dysków, który robiłem w zeszłym tygodniu: http://www.hdl.pl/hdd-test.php )

Zarówno SATA3 jak i SATA2 radzą sobie z takim transferem bez problemu.

Dla dysków o których wcześniej pisałeś tym bardziej nie będzie widocznej różnicy.

Link to post
Share on other sites

Może po kolei - pisałem o SSD, bo są one szybsze i na nich rzeczywiście będziesz widział różnicę pomiędzy SATA2 i SATA3. Tylko SSD mają pojemności po 64/128 GB więc nadają się praktycznie tylko na system.

 

Jeśli kupisz zwykły dysk talerzowy, czyli te o których wcześniej była mowa, to nie ma znaczenia czy podłączysz go do SATA2, czy też SATA3 - nie będzie widocznej żadnej różnicy.

Link to post
Share on other sites

A jak jest z 16MB a 32MB Jest jakas różnica w użytkowaniu grach programach ?

 

Jest szanse na odpowiedź ?

 

Większy bufor z reguły wykorzystywany jest przy edycji dużych plików, np typu filmy czy zdjęcia o dużej rozdzielczości, w operacjach pakowania i rozpakowania dużych plików
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...