Skocz do zawartości

Kupujesz nowy komputer? STOP GOTOWCOM!


Recommended Posts

szufladkowanie sprzedawców, że każdy jest zły.. ja chce wystawiać na allegro ha i tu się zaczynają schody bo zestawów nie mogę sprzedawać jak nie mam certyfikatu :P więc wystawiam listy części. Tylko nie robię takiego debilizmu za przeproszeniem jak inni sprzedwacy.. bo to wszystko pieknie ladnie wyglada tylko na obrazku ..

 

ale mam jeszcze jeden plan, chce zrobić raport cen dla ok 6 przykladowych zestawów porównujacy sklepy internetowe ich ceny oraz usłygi jakie proponują, jak mi wypali to 10.09 opublikuję pierwszy taki :)

Link to post
Share on other sites

Uważam że od czegoś trzeba zacząć, niestety rynek pracy polski nie umożliwa łatwego startu.. co 2 firma wymaga od ciebie lat doświadczenia i 10 jezyków 3 języków programowania znajomosci 4 systemów baz danych i jeszcze żebyś operował biegle praktycznie każdym systemem operacyjnym.. i wiele innych atrakcji :)

 

Nom :) tak jakby będzie wyszczególnione w nim co gdzie jest najtaniej i na podsumowaniu bedzie gdze najdrozej gdzie najtaniej oraz najtaniej jak się da.. :)

 

zestawy tak skladalem by były zróżnicowane częsci by było jak najwięcej firm zawartych w nich ale jednoczesnie by to grało z soba :)

 

już myślałem że chcesz niecnie mielić w głowach ludzi "mega" zestawami :P chodzi ci o taki ranking sklepów ?

NIGDY w życiu, mam pracę więc mój zysk ograniczam do minimum, wychodzi ok 100zł zysku na zestawie z czego ja pokrywam wysyłkę :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

http://i1058.photobucket.com/albums/t407/Sylwia_Ptak/th_Beztytuu-1.jpg

 

Screen z aukcji na allegro.

 

Przedmiotem aukcji jest zestaw:

  • Płyta Główna: AsRock 970 Extreme3
  • Procesor: AMD X6 FX-6100 3.3GHz BOX
  • Karta Graficzna: Vertex HD7850 2048MB DDR5/256bit
  • Dysk Twardy: WD Blue 500GB SATA III 7200 obr./min
  • RAM: GOODRAM 8GB (2*4) 1600MHz DualChannel
  • Nagrywarka DVD: Samsung SH-224BB
  • Zasilacz: Chieftec CTG-550-80P 550W
  • Obudowa: Cooler Master Elite 335U
  • Klawiatura: ActiveJet K-1071SB Ultra-Slim CZARNA
  • Mysz: MYSZ NATEC GENESIS G33 2000DPI GAMING
Co myślicie o takiej inicjatywie sprzedawców? :)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No cóż może zyska przez to klientów a ich spojżenie na tego sprzedawce będzie lepsze ale na dłuższą metę to nic nie zmieni bo jest za dużo ludzi którym się nie chce tego sprawdzać albo nie są tego świadomi :)

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A co sądzicie o takim zestawie ;)

 

MONSTER to prawdziwy potwór za zabawnie niską cenę.

Sercem komputera jest niesamowicie wydajny chipset

produkowany z myślą o najbardziej wymagających

graczach oraz grafikach komputerowych.

Kolejnym elementem bardzo ważnym jest karta graficzna

oparta na najnowszym chipsecie GT630

 

http://allegro.pl/pc...2720428210.html

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

A co powiecie na to :rotfl:.

 

"TYLKO TERAZ SUPER PROMOCYJNA CENA NA KOMPUTER Z DWURDZENIOWYM PROCESOREM AMD ATHLON II 260 2x3.20GHZ, BARDZO WYDAJNA KARTA GRAFICZNA GEFORCE GT 610 Z 2048MB WŁASNEJ PAMIĘCI, ORAZ 4GB MARKOWEJ PAMIĘCI, SUPER MASZYNA DO GIER I NIE TYLKO!"

 

http://allegro.pl/Sh...&ars_rule_id=72

Edytowane przez Veeon
Link to post
Share on other sites

Wejścia / wyjścia: D-Sub Obsługa FULL HD: 2560 x 1440 px

 

Hmm.. Od kiedy na D-sub'ie można przesłać rozdzielczość FHD (i większe) ? Tylko można przecież na DVI lub HDMI z powodu bodajże HDCP... Co z tego że obsłuży taką rozdzielczość, jak jej nie wyświetli na D-sub'ie ?

 

By the way - Gość w aukcji pisze że można grać w najnowsze gry czy używać aplikacji do tworzenia grafiki 3D na tym APU (czy coś w ten deseń). Ja się pytam - JAK ? Od kiedy APU ma identyczną wydajność jak osobna karta graficzna ?

 

"TERAZ LICZY SIĘ ILOŚĆ RDZENI CPU (NP. APLIKACJE DO GRAFIKI 3D UŻYWAJĄ JUŻ WSZYSTKICH DOSTĘPNYCH RDZENI)" - Bzdura... Ja mam Intel i7 3820 (Sandy Bridge-E - 4 rdzenie/8 wątków) i jeszcze nie spotkałem gry czy aplikacji w której bym wykorzystał PEŁNĄ moc procesora...

 

Czytając takie aukcje czasami się zastanawiam czy samemu nie założyć (prowadzę sklep i serwis komputerów ale nie handluję na necie) aukcji komputerów, również "gotowców" ale z racjonalnym opisem (nie że np. dam kartę Geforce GT210 i napiszę że Crysis 3 pójdzie na FULL HD z pełnymi detalami) i wyszczególnieniem wszystkich składników zestawu a także z możliwością zmiany każdej części na dowolnie inną...

Edytowane przez erystr
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

 

 
Jestem właścicielem witryny http://stopgotow.com. Z tego co zauważyłem, forum.benchmark.pl wspiera konkurencyjną stronę, a mianowicie http://stopgotowcom.pl (o której mowa w temacie) która (niestety) jest kopią mojej witryny ubraną w inne słowa. Moja witryna powstała 10 lipca 2012 roku, a strona konkurencji 8 sierpnia 2012 roku.
 
Na innym forum autor (phie, też mi autor) witryny stopgotowcom.pl niby dziwił się, że teksty są podobne. Że nie ma pewności, czy to aby nie ja podwinąłem jego teksty. I, że zaprasza mnie do sądu, skoro mam dowody. Robić tego nie chciałem, nie widzę sensu w dochodzeniu spraw dotyczących hobbystycznej strony. Moim celem było publiczne pokazanie, że to jednak ja miałem rację.
 
Przez kilka tygodni szukałem publicznych dowodów na to, że moja witryna była pierwsza (miałem je na dysku z datą modyfikacji od 10 do 14 lipca, jednak nie potrafiłem znaleźć sposobu, aby je przedstawić z ową datą publicznie). Jednak los się uśmiechnął, a ja mogę w końcu przedstawić niepodważalny dowód "zbrodni". Oto on:
 
 
Jest to kopia mojej witryny (przypomnę - stopgotow.com) z dnia 13 lipca 2012 roku. Plagiat powstał niecały miesiąc później.
 
Zero kontaktu z właścicielem plagiatu. Może coś wiecie na ten temat?
Edytowane przez majsterkovitz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co do tego AMD FX to nie jest za bardzo gotowiec ponieważ jest składany przez tą firmę z allegro zapewne gdzieś są gorsze podzespoły niż my byśmy wzieli osobiście. A komputer w całości np. od ACER lub HP czy Trilline to są gotowce. Domniemam że grafika jest Palita albo jakiegoś innego shita, ramy także oraz dysk bo przy tych podzespołach nie ma wypisanych producentów czyli najtańsza półka.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem jest wiele sposobów na sprawdzenie co,gdzie i jak pasuje.Wystarczy trochę dobrej woli i czasu,poszperać na necie,sprawdzić opinie,testy użytkowników a potem zainwestować.Wiele osób jednak tego nie robi zasłaniając się ogólną nie wiedzą lub po prostu ignorancją w temacie a potem płacz i zgrzytanie zębów że coś nie keke w PC trzeszczy ;).Czyli w dużej mierze są sami sobie winni,co nie znaczy że zakup "gotowca" nie jest chorym pomysłem..bo jest.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
 
AMD A8 X4 A8-5600K Black Edition FM2 BOX    398,00 zł  
 
Asrock FM2A75M-DGS    236,00 zł  
 
WD Blue WD5000AAKX (500GB, SATA/600)    215,00 zł  
 
SilentiumPC Brutus 410 Pure czarna   136,00 zł  
 
OCZ CoreXStream 500W SLI   167,00 zł  
 
Patriot DDR3 2x2048MB 1333MHz CL9 KH     113,00 zł   



Sorry, poprawione

Edytowane przez bahan128
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

http://www.agito.pl/komputer-dell-vostro-v270-n-51763033-50-687735.html?attr=1351-464981,694-437392,699-478092  

 

 

Widzicie jakie wspaniałe połączenie najwydajniejszej karty z słabym procesorem (ironia) . Jeszcze za tak okazyjną cenę! Chyba się skuszę.

 

"Graj w najgorętsze gry, w sposób w jaki powinno się nie grać w nie grać - z oszałamiającymi efektami specjalnymi i niesamowitą szczegółowością."

 

Nie no spoko mario na full detalach będzie chodzić :D

Edytowane przez annoying
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...