Skocz do zawartości

Kupujesz nowy komputer? STOP GOTOWCOM!


Recommended Posts

Popieram w 100% tę akcję. "Moc 30GHz AMD bulldozer+GT520=zestaw do gier. Piekny i mocny". Takie hasła to na allegro codzienność, jedno zdanie a tyle kłamstwa. Procesor bulldozer słabo wypada w grach mimo wysokich częstotliwości taktowania, zaś karta gt520 to nie wiem czy ma poziom integry intela. Zaś zasilacze z zestawów typu "piękny i mocny, gaming pro gt520" nie dość że słabe to jeszcze NIEBEZPIECZNE dla komputera, a nawet mogą spowodować porażenie prądem podczas nieudolnej próby zdiagnozowania problemu z zasilaczem. Zasilacze te nie posiadają oryginalnego znaku CE i ich producent nie bierze odpowiedzialności za bezpieczenstwo użytkowania. No może czasem posiadają podrobiony znak CE oznaczający "China Export", którego nazwa mówi sam za siebie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra akcja ^^

 

Krew mnie zalewa gdy widzę zestawy typu Intel Core i7 + 16 GB RAM a do tego zintegrowana grafika lub najtańszy GeForce... Oczywiście taki potworek też nie jest zbyt tani i jest reklamowany jako super zestaw dla ekstremalnych graczy. Takie praktyki często stosują duże salony komputerowe. Oczywiście entuzjaści dobrze wiedzą że takich gotowców się nie kupuje. Ale póki jest zbyt to taka sytuacją będzie występować. Idzie Jan Kowalski z juniorem do takiego salonu i kupują to na co budżet pozwala... nie interesując się zbytnio konfiguracją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najgorsze jest to że większość sprzedawców kłamie w żywe oczy... Co innego manipulacja słowami a co innego normalne oszustwo

pierwsza aukcja z brzega:

 

http://screenshooter.net/data/uploads/fj/jy/vkgz.jpg

 

jak widze coś takiego to krew w żyłach się gotuje normalnie... ale 10ciu frajerów kupiło taki zestaw za 2700zł...

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Co do akcji to super pomysł :)

Mam kilka sugestii.

1. Im więcej osób będzie miało to w sygnaturce tym lepiej

2. Po wpisaniu w google fajnie byłoby aby posty/tematy osób z tymi sygnaturkami były jak najwyżej

3. Na forum powinien być temat o tej akcji (już jest). Sami sprzedawcy na allegro mogliby mogliby się chwalić, że są partnerami akcji. Pytanie czy im się opłaci - mniejsza przebitka

4. Co do posądzania o finansowe korzyści to:

a) jak widzisz 10 podobnych postów z zestawami to od różnych osób to jednak stwierdzasz że ludzie co polecają zestaw nie chcą przyciąć (nie oszukują)

b) jak widzisz osobę z taką sygnaturkę i przeglądasz jej kilkaset postów z zestawami które są ok to to jednak nabierasz pewności co do osoby

c) niektóre osoby z biorących udział w akcji mogą chcieć wykorzystać sytuację/dogadać się ze sprzedawcą

d) można założyć temat i zakładkę na stronie stop gotowcom z zestawami na dany miesiąc (jak to robi inny portal), która byłaby aktualizowana co powiedzmy miesiąc. Może znajdzie się sprzedawca co wrzuci taki zestaw na allegro.

 

Rodzą się dwa pytania

- w jaką stronę ma iść cała akcja i

- jaką wielkość ma przybrać (same sygnatury na forum czy coś dalej)

 

I ostatnia kwestia, w sumie najważniejsza

Jak rozpropagować całą akcję dalej. jak ktoś trafił już na forum to 70% szans jest na to że nie kupi gotowca z allegro tylko popatrzy na tematy związane z zestawami komputorowymi

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

1) Zgadzamy się, wiemy o tym. Jednak na chwilę obecną skupiamy się na artykułach na fora. Jak już "fora się wyczerpią" zaczniemy bezpośrednią promocję do userów na forach.

2) Nie od nas to zależy.

3) Fajny pomysł. Jednak nie wiem czy do zrealizowania. Zapytasz czemu?

-> jeżeli sprzedawca będzie miał gotowce, to się nie zgodzi (na gotowcach ma większą przebitkę)

-> jeżeli sprzedawca nie będzie miał gotowców, to laik który szuka całego komputera go nie odwiedzi. Odwiedzi go tylko taka osoba która szuka danego podzespołu, a w 90% przypadkach ona już wie, że zestawy to dno.

Pomimo teko warto spróbować. W wolnej chwili poszperam na allegro w poszukiwaniu sprzedawców, a nie "sprzedawczyków".

4) Będąc na stronie www.StopGotowcom.pl nie widzisz osób które promują. Ktoś wchodzi widzi poradnik... a co obok? Reklama... I wiarygodność strony spada do minimum.

4d) Myśleliśmy o tym (jest to dla nas jednak pieśń przyszłości). Naszym teraz celem jest:

-> dopracowanie poradnika

-> dopracowanie strony

-> promowanie strony

Na wielu forach są polecane zestawy, więc nie wiem czy jest sens dodawać kolejne. Nie mniej jednak pożyjemy zobaczymy.

 

Co do pytań:

---> Przestrzeganie laików przed gotowcami. Czasami to aż serce się kraje, jak widzę, jak ktoś wydaje 3.000zł na "super, hiper, ekstra do gier komputer" o wartości max 2000zł, a wydajności minimalnej.

---> Artykuły/sygnaturki na chwilę obecną. Dalsza promocja jest tajemnicą.

 

Zachęcam Ciebie do zmiany sygnaturki :) Poinformowania znajomych :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mogę być pierwszym sprzedawcą allegro, który chętnie podziała z mniejszą przebitką. Jestem właśnie w trakcie przygotowań 3 zestawów, które trafią w najbliższych dniach na allegro :)

 

Pamiętaj, że moga być gotowce i "gotowce" :) .. gotowiec opatrzony na aukcji logiem stopgotowcom już daje coś do myślenia, pamiętajmy że allegro to narzędzie również marketingowe by klient się do ciebie odezwał, to jest również zabezpieczenie dla kupującego, które kosztuje sprzedany komputer za ok 4000 30zł koszt prowizji :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pomysł rewelacyjny, jednak w mojej ocenie skazany na niepowodzenie. Nigdy nie trafisz do potencjalnych odbiorców. Wystarczy zadać sobie jedno, bardzo istotne pytanie:

 

- Kto kupuje gotowce?

 

Rodzice swoim pociechom. A rodzice nie wejdą na forum, a nawet nie skorzystają z internetu by zaczerpnąć wiedzy. Pójdą do marketu, zapytają sprzedawcy o najlepszy komputer do danej kwoty i po zawodach. Szybko i wygodnie, no i dziecko jest zadowolone, bo ma procesor 25GHz i kartę 4Gb. Komputer działa? Działa, więc potrzeba jest zaspokojona.

 

Taka pociecha z kolei nawet jak już jakimś cudem trafi na forum, albo nawet na samą stronę - nie poświęci tyle czasu na czytanie. Niestety, ale dzieciaki nie czytają tekstów, które mają więcej niż 5 słów, no bo po co. Co nie znaczy, że tekst jest zły, bo wręcz przeciwnie - jest bardzo dobry i krócej się po prostu nie da.

 

Tak jest w każdej dziedzinie. Starsze pokolenia nie potrafią korzystać z dóbr internetu. Jeżeli czegoś potrzebują, lecą do marketu i kupują "fantastyczny" TV 3D 42' za 1999 zł z promocji. Nasze pokolenie nawet przed zakupem zapalniczki robi solidne rozeznanie w internecie.

 

Mimo wszystko uważam, że nawet kilka uratowanych jednostek jest warte promowania takiej akcji. To zupełnie jak z ortografią na tym forum. 10 poprawionych osób parsknie śmiechem i odpowie Ci, że ortografia nie jest potrzebna, a ta 1 podziękuję i się sama poprawi. Dlatego warto.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Była taka strona o takiej tematyce. Niestety jest atakowana przez wirusy.

Dlatego powstała www.stopgotowcom.pl

W obecnej chwili posiadam środki na jej utrzymanie, z czasem na promocję gorzej, jednak się staram.

 

Dla mnie, jeśli chociaż jedna osoba zostanie "odratowana" to już będzie sukces.

 

Czasami widuje na forach tematy: lepszy zestaw A czy zestaw B.

Osoba ta nie pasuje do żadnego schematu przez Ciebie podanymi :)

Nie jest 'starym (poglądowo) rodzicem', a jednak nie do końca się orientuje. Dobrze że chociaż pyta na forum.

 

Dodatkowo, jakiś jakiś mój znajomy, pragnie kupić komputer... Ja nie opowiem mu w kilku zdaniach co i jak. Wtedy podaje mu adres strony. Jeżeli ma czas to zobaczy, jeśli nie, to jego strata. Ostrzegałem i nie będę go miał "na sumieniu".

 

Może zagmatwałem (człowiek po pracy zmęczony).

Nie każdy ma czas czytać opinie po forach, lecz jeśli znajdzie jeden (co prawda dłuższy) poradnik to jest szansa że przeczyta.

 

Jeżeli po roku, okaże się, że gra nie warta była świeczki to sobie daruję. Jeśli jednak coś da. Z pewnością będę prowadził go dalej.

 

Na chwilę obecną strona istnieje około 10dni. A po wynikach ankiety (patrz link we wnioskach) wydaje mi się że coś dała :)

 

To mnie pociesza, to mnie napędza. Jak mam czas to promuje stronę.

Osoby które wspierają akcję poprawiają/udoskonalają tekst, promują (np. zmieniając sygnaturkę, z dobrych chęci. Dzięki, im wielkie, że mnie wspierają).

Edytowane przez bukmacher
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja niestety ponad dwa lata temu dałem się omamić ofertą z alledrogo, był to zestaw:

 

Athlon X2 250

płyta: asus m2n68-am se2

ram: 2gb ddr2 800 mhz elixir

"super wydajna karta" geforce gt 220 1 gb ddr2

i mocny zasilacz "POWERTEC 450WATT"

 

Z tego co pamiętam całość kosztowała mnie coś koło 1200zł, obecnie nie mam już żadnego z tych podzespołów, oprócz starej budy.

Link to post
Share on other sites

Wszem i wobec informuję... ktoś już podchwycił akcję http://allegro.pl/komputer-i5-2500k-radeon-7870-8-gb-ram-i2605063036.html

Miało być w trosce o forumowiczów, a wyszło jak perfidna reklama...

 

PS: Zwróćcie uwagę na sposób budowania zdań przez tego sprzedawcę, całe szczęście już jutro pójdzie do szkoły :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie trzeba być iteligentem by się domyśleć że takie cos to fake kazdy kto wejdzie na strone z jego aukcji zobaczy informacje ze to niemozliwe ze z nim wspolpracujecie :) wiec nie ma czego sie obawiac, a to ze taki koles da link do waszej strony na allegro to plus mysle wiecej osob zobaczy was tak czy siak wiadomo ze sposob w jaki on to przekazuje wola o pomste do boga ale coz :)

 

:) choc akcja troche psuje mi moje plany i tak ja popieram i czekam na mozliwosc wspolpracy jako sprzedawca :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...