Skocz do zawartości

xfx radeon hd 4770 - problem


Recommended Posts

Dzisiaj dostałem swojego nowego radka, jest to moj pierwszy radeon. Kierowałem sie wydajnoscia w stosunku do ceny.

 

Wpiąłem karte na swoje miejsce podłączyłem wszystko odpaliłem kompa. Kiedy chciałem zainstalować sterowniki z płytki, płyta sie odtwarzała ale kiedy naciskłem na setup nic sie nie robiło. Wiec sciągłem sterowniki ze strony ati zainstalowałem i wszystko było oky. Tak mi sie przynajmniej wydawało.

 

Kiedy podszedłem do OC karty po kilku probach ustawiłem zegary na ktorych karta sprawnie chodziła i nie zawieszała sie (GPU 850, memory 1050) Dalej myslałem ze wszystko jest OK.

 

Po restarcie kompa wszystkie ustawienia gpu powróciły od fabrycznych, wiec ponownie ustawiłem zegary i zrestartowałem kompa. Przy okazji zobaczyłem ze zegary mojego procka wróciły do fabrycznych 2,2 (a było 2,7). Wszedłem do biosu i wszystkie ustawienia sa po staremu ale komputer dalej czyta ze cpu jest ustawione na 2,2.

 

A i jeszcze jedno kiedy komputer restartuje, zamist odrazu pojawic sie ekran startowy to komputer ma czarny ekran i po jakis 20 komputer nomralnie sie odpala.

 

Jakies pomysły ?

Link to post
Share on other sites

Jakim programem kręcisz grafikę? jeżeli korzystasz z RivaTuner to proponuję Ci zajrzeć na tą stronę link poniżej :P

 

• Riva Tuner [Poradnik] cz. III – Podkręcamy kartę graficzną [Autor A. Michalski] - klik

 

Jeszcze takie małe ważne info gdybyś nie doczytał ;)

 

Jeżeli byśmy chcieli, aby nowe ustawienie ładowało się z każdym uruchomieniem komputera musimy zaznaczyć opcję: Apply Overclocking AT Windows startup w sekcji: Startup settings.

W razie problemów pisz a postaramy się pomóc ;)

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę nikt nigdy nie spotkał sie z takim czyms ?

 

Disiaj spowortem wsadziłem mojego 9600gso i wszystko pieknie chodziło, komp sie odrazu załączał bez jakiejs pol minutowej zwłoki, zegary cpu wrociły na swoje miejsce.

 

Moze płyta głowna nie chce wspołdziałac z ta karta ?

 

Napewno to nie wina zasilacza poniewaz 9600gs pobiera o 5w wiecej pradu niz hd4770

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...