Skocz do zawartości

Temperatury kart Gigabyte


Recommended Posts

Założyłem taki temat aby każdy kto posiada karte od Gigabyte napisał tu jakie ma najniższe i najwyższe temperatury podczas użytkowania karty.

 

To ja zaczynam ;)

 

Karta : Gigabyte Radeon 6870 OC @970 MHz/ 1180 MHz

 

IDLE :

 

AUTO obroty - 47 stopni C

 

35% (niesłyszalne) - 49 stopni C

 

50% (da sie wytrzyamć) - 47~48 stopni C

 

100% (jedno słowo : masakra) - 45 stopni C

 

 

LOAD (MSI Kombustor) 5 min. :

 

AUTO obroty - 72~73~ max 74 stopni C

 

35% - 88~89~ max 90 stopni C

 

50% - 79~80~ max 81 stopni C

 

100% - 71~ max 72 stopnie C

 

 

 

Bardzo bym prosił moderatora benchmark.pl o podpięcie takiego tematu gdyż może on pomóc użytkownikom niezdecydowanym kupnem karty o wybranie karty firmy Gigabyte.

Edytowane przez gitgosc
Link to post
Share on other sites

Witam.

Niewiem jak tutaj ale moj kuzyn ma tez ta grafe ale z chodzeniem windforce x3 i ma temperatury w stresie ok 60 stopni a jest cichutka jak myszka pod miotłą. Ja mam jego starszego brata 6850 tez z chlodzeniem windforce ale x2 i jest glosna ale temperatury w idle to ok 38 - 40 stopni a w stresie tez jakies 60.

Nie jestem pewien, poczekam na wypowiedz innych ale wydaje mi sie ze ta grafa ma temperature graniczna ok 80- 90 stopni

wiec nie masz sie czym przejmowac a zawsze mozesz uzyc swoich predkosci wentylatorow np programem http://www.programosy.pl/program,msi-afterburner.html Ale tak jak mowie niej estem pewien, poczekajmy na wypowiedz innych.

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Po pierwsze to ja też mam chłodzenie WF X3, po drugie wszystkie te dane w pierwszym poście zbierałem i testowałem w MSI Afterburner za pomocą Kobustora, i po trzecie na auto ustawieniach (czyli domyślnym ustawieniu wiatraków) miałem max. 74 stp. C wiec o wiele mniej niż ty podałeś 80-90 stp. C ;)

 

Następnym razem prosiłbym dokładniej czytać posty :D

Link to post
Share on other sites

Posiadam 580GTX wersja oc z windforce3x moje temperaturki to

 

idle 34-35

strees do 60 dobija

 

czy chłodzenie jest głośne ?? NIE nawet jak otworzę obudowę to bardziej słychać szum wentyli niż grafiki jej to w ogóle nie słyszę.

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Ustawieni na AUTO i dodatkowe zaznaczenie obok opcji aby ustawienie prcentów obrotów było równe z temperaturą akyualną rdzenia powinno załatwić sprawe tego "słabego ustawienia wentylatorów w niektórych sztukach :D" ... np.

 

Jest 60 stp. C i wiatraki również przerzucają sie automatycznie na 60%

 

Takie ustawienie jest bardzo komfotowe 8)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...