Skocz do zawartości

Którą kartę graficzną wybrać?


Recommended Posts

Witam,

okazało się, że karta jest rzeczywiście walnięta, ale nie mają tego samego produktu na magazynie (musiałbym czekać na nią). Więc polecili mi http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=21669 z dopłatą (wcześniej ASUS GeForce GTX 285 TOP 1GB 512BIT). Przedchwilą wysłałem e-maila z pytaniem o dopłacenie do innej karty graficznej, czyli HD5870 bądź GTX 295. I mam dylemat, nie wiem którą wybrać?

Link to post
Share on other sites

Producent ATI

Rodzina HD 5000

Nazwa Radeon

Model HD 5870

Symbol

Nazwa kodowa RB870

Jednostki cieniujące 1600

Taktowanie rdzenia 850 MHz

Taktowanie shaderów 850 MHz

Taktowanie pamięci 1200 MHz

Rozmiar pamięci 1024 MB

Typ pamięci DDR5

Magistrala 256 bit

Liczba rdzeni 1

Technologia 40 nm

DirectX 11

Shader model 5.0

TDP 180 W

Taktowanie pamięci (efektywne) 4800 MHz

Przepustowość pamięci 150 GB/s

 

Producent nvidia

Rodzina GTX 200

Nazwa GeForce

Model GTX

Symbol 295

Nazwa kodowa 2x GT200b

Jednostki cieniujące 480

Taktowanie rdzenia 576 MHz

Taktowanie shaderów 1440 MHz

Taktowanie pamięci 999 MHz

Rozmiar pamięci 1792 MB

Typ pamięci DDR3

Magistrala 448 bit

Liczba rdzeni 2

Technologia 55 nm

DirectX 10

Shader model 4.0

TDP 289 W

Taktowanie pamięci (efektywne) 1998 MHz

Przepustowość pamięci 109.3 GB/s

 

Jak widzisz to są specyfikacje obu kart, ja osobiście wybrałbym Radeona ze względu że jest bardziej zaawansowany technologicznie(DirectX, technologia, shader model, typ pamięci) od nvidii i pobiera mniej prądu ale w większości testów benchmark niestety radek wypada gorzej od GTX295.

Link to post
Share on other sites

Beda mikroprzyciecia na GTX295, ale mimo to jezeli preferujesz rozgrywke "bez niespodzianek" to bym sie wychylal w strone GTX295 ;) (chociaz tak naprawde nie wiem czy warto, GTX285 i tak bedzie ciagnal wszystko na full jeszcze dlugi czas).

Link to post
Share on other sites

IMO GTX 295 jest szybszy za to HD 5870 oferuje obsługę dx11 (w którym będzie sobie słabo robić wystarczy przetestować Uniga Tropisc czy jakoś tak) Osobiście na twoim miejscu brał bym GTX'a który do dziś jest najszybszą kartą ,a do tego oferuje obsługę Physx dzięki czemu niektóre gry mogą wyglądać jeszcze lepiej np.niedawno wydany Batman AA

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...