Skocz do zawartości

zestaw do oceny za 6500 zł.


Recommended Posts

http://www.morele.ne...ry/info/cRjxMx/Możliwe modyfikacje :- zasilacz - dałem Anteca 550W na certyfikacie platinium. Ogólnie to około 500W na linii 12V musi być. Możesz zmienić na tańszego XFX 550W (nie modularny, ale solidna i sprawdzona konstrukcja), lub coś z Seasonica / Bequiet poszukać np. Seasonic X-560, Bequiet E9 580-600W- dysk SSD - wybrałem kingstona ze względu na bardzo dobry stosunek wydajność / cena. Godne polecenia są również Crucial M4, Samsung 830, no i Vertex4 po patchu, chociaż wybierał bym pomiędzy M4, a HyperX 3KResztę podzespołów proponuje nie zmieniać :- mobo kompatybilne z pamiątkami, z 8 slotami na ram, żadna budżetówka- cooler cpu - jeden z najwydajniejszych, bardzo dobry pod lga2011- pamięci - kompatybilne z mobo, wchodzą na 100% pod Noctue D14, 2133MHz bardzo dobrego producenta- obudowa - wyciszona i filtrowana, do tego solidna i pojemna- dyski HDD - WD blue z długą gwarancją, możesz zastosować raid1 i zabezpieczyć się przed awarią jednego z dysków, bądź używać jako dwóch magazynów i nie tracić 1TB pojemności. Jedno i drugie rozwiązanie będzie bardzo dobre, tylko rozważ ile przestrzeni magazynowej potrzebujesz - 1TB (raid1) czy 2TB (raid0).

Super, wielkie dzięki.

 

Jeżeli 550W wystarcza, to zasilacza nie będę zmieniał. Dysk SSD też zostawiam. Tak, jak pisałem, jest już dostępna obudowa Fractal Design Define R4, więc chyba się na nią zdecyduję.

 

Nie chcę, żeby zabrzmiało to jak oznaka braku zaufania, ale potwierdzasz, że wg Ciebie ten zestaw będzie wydajniejszy pod PSem niż poprzedni na IVY i7 3770 z GTX670, a w grach tylko niewiele gorszy (jeśli w ogóle) ?

 

Dodatkowo, co dałaby zmiana (wydajnościowo) procesora na i7 3930, a co karty na 7970 ?

 

dzięki i proszę o wyrozumiałość :ups:

 

PS.A jak wygląda porównanie IVY i7 3770 + HD7970 vs SB-E 3820 + HD7970 vs SB-E 3930 + HD7970 ? Czy pierwsza para to tak duża korzyść na rzecz SB-E ?

 

dzięki

Edytowane przez labonte
Link to post
Share on other sites

Różnica w wydajności pomiędzy 3770, a 3820 jeżeli chodzi pracę jest spora: Pierwsza sprawa to kontroler pamięci 2 kanałowy (ivy) vs 4 kanałowy. Kolejna sprawa to obsługiwane pamięci - Ivy 1333MHz (lub 1600MHz - szczerze to nawet dokładnie nie pamiętam), SB-E do 2133MHz (po OC ponad 2700MHz idzie wyciągnąć). Kolejna sprawa to OC - Ivy kręcisz mnożnikiem, SB-E BCLK. Różnica jest ogromna, bo mnożnik podnosi wydajność wyłącznie samego CPU, a zwiększając przepust na szynie zwiększasz prędkość CPU, ramów, cache itd. podkręcasz cały sprzęt. Już na starcie (przed OC) 3820 jest wydajniejszy, ale po OC różnica staje się jeszcze większa. Do tego 3770 nie ma HT i docelowo mniej na nim wyciągniesz po OC, bo się zaczyna strasznie grzać w okolicach 4,4GHz - 4,5GHz.

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites

Różnica w wydajności pomiędzy 3770, a 3820 jeżeli chodzi pracę jest spora: Pierwsza sprawa to kontroler pamięci 2 kanałowy (ivy) vs 4 kanałowy. Kolejna sprawa to obsługiwane pamięci - Ivy 1333MHz (lub 1600MHz - szczerze to nawet dokładnie nie pamiętam), SB-E do 2133MHz (po OC ponad 2700MHz idzie wyciągnąć). Kolejna sprawa to OC - Ivy kręcisz mnożnikiem, SB-E BCLK. Różnica jest ogromna, bo mnożnik podnosi wydajność wyłącznie samego CPU, a zwiększając przepust na szynie zwiększasz prędkość CPU, ramów, cache itd. podkręcasz cały sprzęt. Już na starcie (przed OC) 3820 jest wydajniejszy, ale po OC różnica staje się jeszcze większa. Do tego 3770 nie ma HT i docelowo mniej na nim wyciągniesz po OC, bo się zaczyna strasznie grzać w okolicach 4,4GHz - 4,5GHz.

 

Dzięki stelek,

 

a co w sprawie:

Dodatkowo, co dałaby zmiana (wydajnościowo) procesora na i7 3930, a co karty na 7970 ?

Rozważam wszystkie możliwe opcje, stąd pytanie.

Link to post
Share on other sites

Więcej zyskasz na zmianie procka na 3930 (6c/12t), ponieważ CPU jest znacznie ważniejsze - do tego 3930 to według mnie najlepszy procek do jednostki centralnej, zdecydowanie bardziej wart dopłaty, niż zmiana GPU ;)

 

Dzięki za info o procesorach.

 

W ogóle zastanawiam się jeszcze nad sensem ATI 79xx. Nadmieniłeś, że masz problemy, no i trochę pogooglałem w temacie. Faktycznie ludzie mają duże trudności z tą kartą. Co ciekawe, jak może czytałeś, przypadłość hardlocków dotyczy głównie (albo wyłącznie) użytkowników z podstawką 1156 lub 2011. Na 1155 wszystko bangla jak trzeba. Więc gdybym zdecydował się na LGA 2011 z 3820 lub 3930, to chyba jednak odpuściłbym ATI 79xx. Quadro byłoby fajne, no, ale zostają gry. :( Więc co mi pozostaje ? Jednak IVY + 79xx ?

 

Kurczę, im więcej myślę, tym, jak zwykle, więcej problemów pojawia się po drodze. Co radziłbyś w takiej sytuacji ?

 

Ja zacząłem zastanawiać się nad zapakowaniem 2 kart (quadro + GTX) do jednego mobo i korzystanie z nich selektywnie przy różnych zadaniach. Czytałem, że jest to możliwe, ale dostępne informacje w tym zakresie są dosyć chaotyczne. Czy możesz rzucić więcej światła na tą kwestię ? Inną opcją byłoby utworzenie dual booting z dwoma Windowsami i dwoma kartami osobno do każdej instalacji. Czy to miałoby sens ?

 

dzięki z góry

Link to post
Share on other sites

W takim razie olej 79xx - radzę zakup SB-E i obojętne jakie GPU ;) Szczerze to i tak się tyle z niego korzysta co nic w porównaniu do procka. Zainwestuj w dobre ramy i cpu, gpu wybierz wedle uznania, tylko mniej świadomości że z gamingowymi możesz mieć więcej problemów, niż z dedykowaną kartą i tyle - coś za coś.

IVY + 79xx to najgorsza opcja - a co do problemu z 79xx to pojawiły się nowe stery, które poprawiły co nie co w tej kwestii (dziś zainstalowałem i niebawem się przekonam czy rzeczywiście tak jest).

Link to post
Share on other sites

W takim razie olej 79xx - radzę zakup SB-E i obojętne jakie GPU ;) Szczerze to i tak się tyle z niego korzysta co nic w porównaniu do procka. Zainwestuj w dobre ramy i cpu, gpu wybierz wedle uznania, tylko mniej świadomości że z gamingowymi możesz mieć więcej problemów, niż z dedykowaną kartą i tyle - coś za coś.

IVY + 79xx to najgorsza opcja - a co do problemu z 79xx to pojawiły się nowe stery, które poprawiły co nie co w tej kwestii (dziś zainstalowałem i niebawem się przekonam czy rzeczywiście tak jest).

 

W takim razie 79xx oleję :> . Chyba, że po aktualizacji sterowników powiesz, żę wszystko działa, jak należy.

A możesz coś powiedzieć odnośnie umieszczenia razem quadro + GTX na jednej płycie ?

 

dzięki

Link to post
Share on other sites

Witam raz jeszcze,

 

Zmieniłem kartę na Gigabyte. Może nieco głośniejsza (Fractal powinien to chyba zniwelować ?),ale ciut chłodniejsza.

 

http://techplanet.pl...s=40148&s=70524

 

Myślę, że to już mój ostateczny zestaw. Dziękuję wszystkim za pomyły, sugestie i ocenę. Jestem wdzięczny za wszelką pomoc.

 

pozdrawiam

Edytowane przez labonte
Link to post
Share on other sites

Owszem bo to obecnie nr 1 wśród obudów fabrycznie wyciszonych ale jak wentylatory będą na max obrotach to będzie słychać lekki szum ;)

 

Dzięki,

 

Pozostaje jeszcze kwestia definicji co to jest "lekki szum". :P

 

W Morele nie mają Antec EarthWatts Platinum 650W z zestawu. Czy zamiast niego można dać be quiet! STRAIGHT POWER E9-CM 680W ? Inne alternatywy ?

Link to post
Share on other sites

Owszem bo to obecnie nr 1 wśród obudów fabrycznie wyciszonych ale jak wentylatory będą na max obrotach to będzie słychać lekki szum ;)

 

t.luk,

 

Widziałem Twoją recenzję R4. Jestem przekonany co do tej obudowy, ale czy mógłbyś mi wyjaśnić kwestię kabla USB3.0 typu wewnętrznego podłączanego do płyty głównej. Karta P9X79 ma w specyfikacji:

 

Kontroler ASMedia® USB 3.0 :

4 x port USB 3.0 (4 z tyłu obudowy, niebieski)

Intel® X79 chipset :

14 x port USB 2.0 (6 z tyłu obudowy, czarny+biały, 8 na płycie)

 

Czy tu wszystko będzie OK ? Wspominasz, że nie ma adaptera wewn. na zewn. Co to oznacza ?

 

dzięki

Edytowane przez labonte
Link to post
Share on other sites

Podłączenie "wewnętrzne" oznacza, że musisz to podłączyć do PCB płyty głównej (zwykle gdzieś kolo złącz 24pin ATX). Jeśli Twoja płyta nie ma takowego USB 3.0 wewnętrznego a jedynie na wyjściach z tylu płyty głównej, to musisz już nabyć coś takiego :)

 

OK, zrozumiałem, że będę potrzebował dodatkowego kabla. Jak go połączyć w środku ?; czy będę musiał usuwać porty na górze obudowy i zastąpić je tym kablem ? Do mnie trzeba "łopatologicznie" 8)

 

dzięki

 

Jak go połączyć w środku ?; czy będę musiał usuwać porty na górze obudowy i zastąpić je tym kablem ?

OK, poczytałem już:

http://chlodzenie.net/obudowy/cooltek-adapter-usb-3-0-lekarstwo-dla-niejednej-obudowy/

i wszystko jasne.

 

dzięki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...