Skocz do zawartości

SSD 128 GB:Samsung 830 czy Vertex 4


Recommended Posts

Witam.

 

Stoję przed dylematem kupna dysku SSD. Chodzi mi tylko o te 2 bo mam okazje kupic je z duzym bonusem punktowym. Jedna róźnica to cena między nimi na niekorzyść Samsunga. Vertex 4 jest o 25% tańszy w tym sklepie co chce kupić. Proszę mi tylko nie pisać o Curcialu M4, który jest dobry ale w tym sklepie co chce kupić jest on niedostępny.

 

O samsungu narazie nie znalazłem negatywnych opini po okresie dłuższego użytkowania. Wręcz ten dysk jest polecany.

Vertex 4 jest krócej na rynku i nie ma jak narazie opini po jego dłuższym użytkowaniu. Nie chce się wpakować z tym vertexem na minę, że po paru miesiącach padnie mi dysk albo coś się z nim stanie innego. Nie przeszkadza mi nawet że po zapełnieniu go powyżej 50% wydajność spada ( i tak jest na bardzo dobrym poziomie).

 

Najlepiej jakby się wypowiedziały osoby które używają ów Vertex'a 4 o jego stabilności itp.

Link to post
Share on other sites

Posiadam dysk OCZ Vertex 4 z najnowszym firmware dopiero jeden góra dwa miesiące, ale jak na razie sprawuję się bardzo dobrze. Nie zauważyłem żadnych problemów. Trzeba tylko pamiętać by wgrać nowy firmware przed nagrywaniem czegokolwiek, bo wgrywanie nowego firmware może uszkodzić dotychczasowe dane zawarte na dysku.

Miałem ten sam dylemat co Ty. Także wahałem się miedzy tymi dwoma. Na razie jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Wybór nie jest łatwy, oba dyski jeśli chodzi o odczyt idą niemalże łeb w łeb. W zapisie Vertex zostawia Samsunga daleko w tyle. Sporo dała zmiana kontrolera na Marvella. Różnica w cenie też spora bo ~130zł na korzyść Vertexa. Sam stoję przed podobnym dylematem. Do niedawna byłem nastawiony tylko na Samsunga ale jak zobaczyłem różnice w cenie to się poważnie waham bo 130zł to nie mało.

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie wybrałem samsunga ale w innym sklepie gdzie mogę otrzymać też punkty bonusowe. Zamówiłem tego samsunga w wersji bulk za 479PLN. Taka sama cena była na Vertex'a 4 w tym sklepie co chciałem początkowo kupić. Czasem warto poszukać innych ofert. Nawet udało mi się znaleźć tego samsunga za mniej ale już bez dodatkowego dla mnie bonusu punktowego:

 

http://www.denikomp.pl/SAMSUNG-MZ-7PC128B-WW-EU-SSD-SMG-830-SERIES-128G-2%283,10927,82172%29.aspx

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie wybrałem samsunga ale w innym sklepie gdzie mogę otrzymać też punkty bonusowe. Zamówiłem tego samsunga w wersji bulk za 479PLN. Taka sama cena była na Vertex'a 4 w tym sklepie co chciałem początkowo kupić. Czasem warto poszukać innych ofert. Nawet udało mi się znaleźć tego samsunga za mniej ale już bez dodatkowego dla mnie bonusu punktowego:http://www.denikomp....927,82172).aspx

 

 

ja kupuje Samsunga 830 128GB cena 420pln. widziałem wersję z kablami itp ale myślę że to zbędna sprawa tym bardziej ze mam 2 kable SATA z płytą wiec dopłacać 100 za zestaw nie ma sensu.

Edytowane przez kuba7
Link to post
Share on other sites

Mnie interesuję np. kwestia przeniesienia systemu z HDD na SSD, a dokładniej rzecz biorąc całej partycji systemowej. Wiadomo, że byłaby to wielka oszczędność czasu i uniknięcie wielu problemów. Tylko czy jest to możliwe do wykonania bez jakiś komplikacji ? Bo tak sobie myślałem jakby zrobić np. obraz jakimś ghostem i przenieść to potem na SSD. Ale naszła mnie taka myśl czy nie byłoby jakiś problemów z MBR ? Dlatego też chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was wykonywał taką operację i jakich narzędzi do tego użył. Myślę intensywnie o SSD (Vertex 4 64GB) bo naprawdę to oszczędność czasu podczas uruchamiania tym bardziej gdzie czasami jestem zmuszony włączyć komputer tylko na chwilę śpiesząc się gdzieś.

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Sprobuj Macrium Reflect, nie rob zadnego Ghosta.

U mnie program chodzil dobrze, ale ja robilem przesiadke z SSD na SSD. Kiedy przechodzilem z twardego, zrobilem po prostu instalke na nowo - zaden program do przenoszenia nie uaktualni bowiem sterownikow, nie upewni sie odnosnie ustawienia AHCI, nie zrobi odpowiedniego alignmentu potrzebnego SSDkom, czy wreszcie nie ustawi odpowiednio WIndowsa (choc recznie co prawda trzeba to robic i tak po instalacji od nowa).

Link to post
Share on other sites

Sprobuj Macrium Reflect, nie rob zadnego Ghosta.

U mnie program chodzil dobrze, ale ja robilem przesiadke z SSD na SSD. Kiedy przechodzilem z twardego, zrobilem po prostu instalke na nowo - zaden program do przenoszenia nie uaktualni bowiem sterownikow, nie upewni sie odnosnie ustawienia AHCI, nie zrobi odpowiedniego alignmentu potrzebnego SSDkom, czy wreszcie nie ustawi odpowiednio WIndowsa (choc recznie co prawda trzeba to robic i tak po instalacji od nowa).

 

I właśnie dokładnie tak samo myślałem. Zatem jedynie pozostaję postawienie na nowo systemu. Jeszcze się nie zdecydowałem na zamówienie.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...