Skocz do zawartości

Amd 955 @ 3908mhz


Recommended Posts

Witam!

Po całym dniu testu procesora occt miałem stabilny procesor, nie wywalało żadnych błędów.

Dzisiaj weszłem na internet cos kolo 1 h i pod koniec wywaliło mi bsoda.

Czym wytłumaczyc ze proc byl stabilny podczas testow a podczas serfowania wywalił bsoda?

Link to post
Share on other sites

Czasem tak już jest, że mimo kilku godzin testów testów, potrafi wyrzucić bsoda w czasie kiedy proc nie jest w pełni obciążony. Najwyraźniej procesor nie jest w 100% stabilny. Też miałem taką sytuację, dałem wyższe napięcie i jest ok.

Edytowane przez Artemowski
Link to post
Share on other sites

Jeżeli kręciłeś magistralę FSB lub HT to bardzo ciężko zweryfikować wtedy ich stabilność. Najlepiej użyć programu który używa dużych ilości pamięci RAM jak np. Prime 95 (najlepiej zdeklarować do testu ilość pamięci bliską zainstalowanej) i pomęczyć kilka godzin. Z moich doświadczeń wynika że jeżeli test w Prime 95 procesor przechodzi to dla 100 procentowej stabilności we wszystkich programach należy odjąć od 100 - 200 MHz, szczególnie jeżeli wykorzystuje się komputer do pracy przy programach mocno obciążających jednostki arytmetyczne.

Edytowane przez randallandhopkirk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm a może problemem jest napięcie w spoczynku? Jeśli kręcimy szyną podnosi się także minimalne taktowanie (standardowo jest to 800MHz). Przy internecie komputer pracuje na najniższych taktach, więc może tu tkwi problem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niektóre procki poprostu nie są zbyt skłonne do współpracy(np. mój) przy jednoczesnym podnoszeniu htt jak i mnożnika.

Proponuje powrócic z taktami htt do stock'a (200mhz) a mnożnik podnieść do 19,5.

Edytowane przez siwers90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To prawda, niektóre modele procesorów nie chcą pracować prawidłowo przy FSB większym niż 203-205MHz, zresztą zysk na tym jest niewielki a wzrasta ryzyko niestabilnej pracy (no chyba że jest to jedyna droga do OC bo masz zablokowany monożnik). Dużo lepiej powalczyć mnożnikiem a pamięci zainstalować jak najszybsze i ustawić odpowiedni dzielnik dla nich bez podnoszenia FSB, wtedy ryzyko niestabilnej pracy jest zminimalizowane do zera a za to możemy się cieszyć dużo większą wydajnością.

Edytowane przez randallandhopkirk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...