Skocz do zawartości

W jaką kartę graficzną inwestować na tym kompie?


Recommended Posts

Ostatnio kumpel pożyczył mi gt 240, fajnie mi się grało do czasu aż niestety musiałem oddać grafikę i przesiąść się z powrotem na 8600gt.

sprzęt to:

dual core e2160 podkręcony na 2,9 ghz

2 gb ramu

8600 GT sonica

amacrox warrior AX450PNF

win xp

I teraz mam do was pytanie, ile warto inwestować w grafikę? Do jakiego stopnia będzie to opłacalne, bo wiadomo, że ten procek jest 'niezbyt'. Chcę wymienić grafikę bo na gt240 grałem na rozdziałce 1600x900 detale medium/low w assassin creed II, mafie II, Modern Warfare II. A teraz pozostaje mi niestety marniutko wyglądające 1024x768.. :) Chciałbym grać nadal przy takiej rozdzielczości w gry podobnego typu i też te nowsze typu Prototype 2, Black Ops, GTA IV. Grafika mnie w sumie nie obchodzi, ważna jest ta rozdzielszość bo mam monitor 23 cale i każda niższa rozdzielczość w grze wygląda tragicznie bo pojawiają się czarne pasy z góry i z dołu :) Koledzy mówią żeby wymieniać całego kompa ale chyba szkoda mi kasy, tym bardziej, że nie gram specjalnie dużo :) Prosiłbym o podanie kilku modelów i najlepiej jakieś aukcje na allegro z używanym sprzętem. Pozdrawiam serdecznie :)

Edytowane przez miskoralgol
Link to post
Share on other sites

Po co wymieniać zasilacz ?? Zasilacz jest spoko a zwłaszcza że nie będzie wkładał do kompa jakiegoś GTX'a 295 :P

 

A karta jesli do 500 zł to tu masz bardzo dobrą oferte bardzo mocnej karty http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd-5850-xtreme-gwarancja-komplet-i2579165321.html

Lepszej nie znajdziesz chyba że nie chcesz tak mocnej karty.

Link to post
Share on other sites

Ja bym sie nie zastanawiał tylko brał 6850 a prockiem sie nie przejmuj bo to tylko baśnie odnośnie tego że "ograniczają karte" czy coś w tym stylu ;)

 

hmm E2160 lata świetności ma już za sobą niestety :/ Nawet szybszy E7600 podkręcony do 3.5Ghz w tandemie z HD 6850 nie pozwoli w pełni wykazać się karcie graficznej ;) Oczywiście lepiej kupić mocniejszą kartę graficzną,a z czasem wymienić CPU na jakiegoś quada :D

Link to post
Share on other sites

wiem, że to może być uciążliwe, ale jak się okazuje wcale nie tak łatwo wybrać kartę graficzną. Co myślicie o Radeon hd 6770 firmy XFX, jeszcze z 1,5 roku gwarancji za 360 zl ? RAczej skłaniam się bardziej ku temu niż 4850 który wyje... A GTS 250 ? lepszy niż 4850 pod względem chłodzenia?

Link to post
Share on other sites

Z HD 6770 powinieneś spokojnie pograć w gry 1600x900 w ustawieniach ultra w okolicach 25-40 klatek lub w 1920x1080 z ustawieniami medium/high wszystko w zależności od gry. Najgorzej idzie mi BF3 w multi bo tam jest 45 fps w 1280x720 i przy średnich ustawieniach oraz MSAAx2, ale w singlu mam high i full HD. Klika gier przykładowo, które chodzą mi bez większych problemów z wysokimi i maksymalnymi ustawieniami: Mafia 2, Shogun 2, GTA IV, CoD: BO, CoD: MW3, NFS: The Run, Starcraft 2, RAGE, Fallout New Vegas. Wadą jest natomiast kultura pracy, gdzie mi osobiście wydaje się dość niska. Nawet w idle wentylator na grafice jest wyraźnie słyszalny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...