Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Szukam dobrej karty dźwiękowej.

-Płyta : Gigabyte M61-SME-S2

 

Wiem zaraz dostanę spam żeby szukać na forum. Otóż nie tak prędko. Postanowiłem trochę odrestaurować komputer poczynając od sprzętu wizualnego aktualnie staram się znaleźć kartę dźwiękową która ładnie by komponowała z nowymi słuchaweczkami. Wszystko ładnie pięknie tyle że jest problem z znalezieniem odpowiedniej. Z trochę starszego kompa wyjąłem kartę E3DX HSP56. Gniazdo w płycie okazało się nie odpowiednie. Poszedłem z radą do kolegi, który zalecił mi Xonar DG od Asusa lecz jednak dalej nie takie gniazdo. Nie znam się na tym ale w Xonarze były 3 ( 2 krótkie i jeden długi) a w mojej płycie jest jeden krótki i jeden długi.

A więc czy jest sens zmiany karty dźwiękowej w tej płycie głównej czy bardziej kupić jednak tego xonara asusa razem z nową płytką, tyle że jestem ograniczony finansowo i na raz nie mam możliwości wydać mnóstwa pieniędzy a kości ramu mam do gniazda DDR2 więc ta druga ewentualność odpada. Jest was gromada na tym forum, mam nadzieję że ktoś miał przejścia z tą płytą.

Link to post
Share on other sites

Najtańszy xonar po gniazdo pci x1 bo takie zapewne masz, niestety pisze z kom i nie mam jak sie upewnic. To xonar dgx na allegro kosztuje ok 186 zł.

 

edit:

Przecie masz w tej plycie glownej i pci i pci-e

 

Wiec wybierac można prawie co się chce wszystko zalezy od budżetu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No okej jakoś na 200 zł mi nie zależy ale szkoda byłoby je wydać bez sensu. Polecę w poniedziałek albo wtorek do sklepu i się odezwę jak uda mi się kupić.

 

Niestety nie ma u mnie w mieście sklepu w którym bym znalazł tą że kartę ale mam możliwość zamówienia. Cena to 120 zł. Na allegro trochę obawiam się szukać bo potem może być problem z zwrotem lub z jakimiś innymi kłopotami.

Link to post
Share on other sites

Ja sam poluję na Xonara ze względu na dużą impedancję wejścia liniowego oraz na ładnie odwzorowane dźwięki jak na tą cenę, a w dodatku sprzętowy Eq.

Co do tańszego sprzętu: Creative Audigy 2 ZS (najlepiej gold, bo w zwyklych wejscia śniedzieją co audiofilom przeszkadza)

Link to post
Share on other sites

Z SoundBlasterów bierz Audigy 2 ZS jeżeli się orientujesz bardziej w informatyce (ze sterownikami jest zabawa), ale powinien na 99% działać. Wersja Gold- Jeżeli jesteś audiofilem/ karta ma ci slużyć długi czas.

Jeżeli chcesz korzystać z dźwięku przestrzennego to Xonar będzie lepszy, tym bardziej jeżeli słuchasz muzyki elektro/ zależy ci na soczystym ale nie przesadzonym basie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...