Skocz do zawartości

Nowy komp - poszło z dymem ?( AEROCOOL VP450)


Recommended Posts

Witam,

 

Wczoraj postanowiłem poskładać nowy sprzęt, który zamówiłem.

 

Gdy już wszystko złożyłem do kupy i podłączyłem komp nie chciał zaskoczyć, nic się nie zapalało, kompletna cisza.

 

Podłączyłem wzorem napisanym na inystrukcji obsługi i nadal nic.

Myślałem, że źle podłączyłem te piny zasilające, które odchodzą z obudowy, więc kilkakrotnie to zmieniałem, jednak rezulatów było brak.

 

Za piątym razem wyczułem jakiś zapach, paCZe a z zasilacza wybiega dym.

 

Szybko odłączyłem zasilacz.

 

 

Wszystko się zjarało ? :(

 

Dym poszedł tylko z zasilacza, nie zauważyłem, żeby inne podzespoł capiły spalenizną.

 

Dodam, że zasilacz był w wersji OEM, więc zasięgnąłem starego kabla od zasilacza, raczej sprawny bo właśnie podłączyłem go do starego kompa.

 

Jakieś rady ? zamawiać nowy zasilacz ?

 

Dodam, że tam piszę 200-240 VAC, hmmm na starym zasilaczu piszę 220V - stąd wziąłem kabel z 3 wejściami na piny, to od tego ? <facepalm>

 

Serdeczne dzięki za pomoc laikowi :)

 

proc: G540

ram: 4gb

mobo: h61m-s

gpu: integra

 

 

 

Aerocool: AC INPUT 230V ( wtf ? mój kabel miał 220 i jebło ? )

Edytowane przez JoeFryzjer
Link to post
Share on other sites

Czy na pewno podłączyłeś zasilanie do płyty głównej? W dwóch miejscach?

Czy na pewno dobrze podłączyłeś okablowanie od budy do płyty?

Czy na pewno dobrze i solidnie osadziłeś procka i pamięć ram?

Czy ten dym na pewno poszedł z zasilacza, czy to Twoja psychika nie wytrzymała i sobie to wyobraziłeś?

 

Po poprawnym podłączeniu wszystko powinno działać.

 

Aerocool: AC INPUT 230V ( wtf ? mój kabel miał 220 i jebło ? )

 

Litości...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a) Podłączyłem te najszersze 24 pinowe do mobo a reszte do HDD i DVD

b) chyba tak

c) tak, ale bez procka i ramu powinna ruszyć sama płyta główna tak mi się wydaje

d) lol, no poszedł dym, subtelnie zaczął się kopcić a dym przybierał koloru popielatego, woń była dosyć wyczuwalna moment przed tym zanim ujjrzałęm szarą chmurkę, nie była wielka aczkolwiek wydobywałą się z zasilacza.

 

 

Litości...

Hmm ? jestem laikiem :D

 

 

Jest szansa że zasilacz się nie skopcił na amen ?

 

Jaka jest szansa, że nie zabrał ze sobą wszystkich podzespołów ?

 

Czytałem, że czasem przy pierwszym podłączaniu zasilacz się trochę kopci, aczkolwiek nie jest to dla mnie jakiś dający ulgę argument.

 

Pozdro i dzięki że mi pomagasz :)

 

EDIT: właśnie zauważyłem, że w środku miedziany radioator został oblany przez jakiś plastik, który zaschnął na nim

Link to post
Share on other sites

tak to jest jak sięktośłąpie za skąłdanie jak nie ma pojęcia co do czego podłączyć , mogłeś uwalić wszystko. ale najlepiej weźjakeigośznajomego który potrafi złożyćkompa i niech Ci złoży do kupy i niech sprawdzi innym zasilaczem czy czegoś nieuwaliłeś.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pytałem znajomych, ale mają dość stare zabytki i niestety nie będzie pasować.

 

Otworzyłem zasilacz ( wiem, po gwarancji ) i zauważyłem właśnie oblane kondensatory jakby pastą termoprzewodzącą, te oblane części łącza się z aluminiowym coolerem, aczkolwiek zauważyłem też śladowe kapnięcia na kondensatory które bezpośrednio nie stykają się z aluminiowym coolerem.

 

Poprzednio nie podpiąłem 4 pinowego zasilania 12v ( koło procesora), myśle że efekt kopcenia się mógł zaistnieć z powodu palącego się plastiku, albo tej " Pasty ", aczkolwiek nie była ona w ani jednym miejscu zaciemniona.

 

Pytanie za sto punktów, czy to normalne, że kondensatory są oblane białą zaschniętą jakby gumą ? pytam bo dość nieestetycznie jest to zaaplikowane że tak to ujmę, a że jestem laik to nie orientuje się czy tak robią zasilacze.

 

 

Druga kwestia to to, że nie zauważyłem wypukłości do góry na kondensatorach, nie są one też ciemne czy to na zasilaczu, czy to na płycie głównej.

 

Pytanie za 1000 punktów, czy jak znowu podłącze zasilacz do MOBO i podzespołów to jest szansa, że wszystko może pójść z dymem ?

Niestety nie mam jak to sprawdzić, bo stary komp to praktycznie dinozaur.

 

Nie mam też wejścia PC Speaker w obudowie ani nie było dołączonego kabelka na MOBO, więc nie mogę stwierdzić tego czy coś pika czy nie, aczkolwiek jak podłączałem to jest to w 75% moim zdaniem pewne, że nie podłączyłem procesora, bo nie podłączyłem 4 pinowej wtyczki 12v ( producent w obsłudzę piszę, że domyślnie jest to 6pin, ale 4pin też działa). Czy zatem płyta nie ruszy bez podłączonego procesora i wszystko mogło być spowodowane złym podłączeniem ?

 

Już dawno próbowałbym to na nowo podłączyć, ale obawiam się o podzespoły.

 

To tyle info, jeśli komuś się chce mi pomóc to byłbym dozgonnie wdzięczny za okazaną pomoc.

 

Pozdro

Edytowane przez JoeFryzjer
Link to post
Share on other sites

jakiś klej - być może ma trzymać dystans między cewką a

radiatorem to w niczym nie przeszkadza musi być , pdaj pełna nazwę zasilacza bo nie mogę znalezc , no i jak podasz to się dowiemy czy coś zostanie z tego pc czy nie musi też być procesor żeby płyta wystartowała bo to jak by serce komputera

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aż dziwne, że nie działa... To może być jedna z trzech przyczyn - zasilacz, płyta główna, albo coś jest źle podłączone.

1. Znajdź kogoś ze sprawnym zasilaczem i sprawdź czy po podłączeniu go będzie OK.

2. Masz może głośnik systemowy - może on chce coś nam przekazać ;)

 

Podłączyłem te najszersze 24 pinowe do mobo a reszte do HDD i DVD

3. A podłączyłeś wtyczkę 4-Pin obok procesora ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Siema :)

 

1. Nie mam

2. Mam słuchawki, da rade ?

3. Właśnie nie, podłączyłem tylko 2 pinowy od wiatraczka.

 

 

I jeszcze jedno, wcześniej do dysku twardego podłączyłem zasilanie osobnym kablem tak jak do DVD, tzn chodzi mi o to, że z zaislacza wychodzi kabel, którym można złapać zarówno DVD jak i HDD, lecz zamocowałem trochę HDD niżej i nie łąpał zasięgiem, więc podłączyłem zasilanie poprostu drugim takim kablem, na logikę to biorąc myślę, że nie ma to znaczenia, ale tak tylko piszę bo może jednak to coś zmienia.

 

Standardowo oczywiście podpiełem je molexem do MOBO również :)

 

Jutro spróbuję podłączyć te 4pin 12V koło procesora i MOŻE RUSZY, ale myślicie, że płyta główna bez PC Speakera i bez podłączonego proca sama się nie uruchomi ? chociażby jakiś screen biosu czy cokolwiek ?

Link to post
Share on other sites

Ta wtyczka kwadratowa 4-PIN/8-PIN odpowiada za zasilanie procesora. Pierwsze co płyta sprawdza podczas uruchamiania to to czy jest ona wpięta :D Koniecznie ją wepnij, a wszystko na 99% ruszy.

 

Mam na myśli oczywiście to, lub to - w zależności jaką wtyczkę posiada zasilacz.

 

A głośniczek systemowy to coś takiego. Słuchawki na nic tu nie zdadzą. Jego głównym zadaniem jest informowanie użytkownika o błędach, np. źle wpiętym ramie, bądź tak jak tu braku zasilania procesora.

Edytowane przez jpowie01
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W kablu połączeniowym do mobo weź podłącz kablem czu drutem kabel zielony i czarny - odpali zasilacz czy nie?

Gatka szmatka - oddaj na gwarancję powiez że dostałeś zasilacz który jest oem`em, naklejka była już zerwana %-) - chyba to nie wypali %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ta wtyczka kwadratowa 4-PIN/8-PIN odpowiada za zasilanie procesora. Pierwsze co płyta sprawdza podczas uruchamiania to to czy jest ona wpięta Koniecznie ją wepnij, a wszystko na 99% ruszy.

Jutro sprawdzę, może nie będzie pi**y bladej, serdeczne dzięki za pomoc :)

 

 

PaulG, nie chce żeby zasilacz zabrał podzespoły i jeszcze mnie, nie mniej jednak dzięki za posta

Link to post
Share on other sites

Bałem się tego dnia kiedy będą załączał wszystko od nowa.

 

Podłączyłem jednak 4pin wtyczkę do płyty głównej, nacisnąłem przycisk Power i...

 

http://i2.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/010/277/genius-meme.png

 

 

Wiem co było prawdopodobną przyczyną spięć.

 

Jeden kabel wychodzący z zasilacza jest roz*****y i złączony metalową blaszką, kiedy niechcący dzisiaj wyłączałem kompa musiało pójść zwarcie przy starcie gdy leżał na metalowej obudowie i poszedł dym z zasiłki, myślę sobie ****a no nie...

 

Odpaliłem izolując ten kabel na drewnianych panelach i działa.

 

Ten zasilacz jest nieśmiertelny :D bardzo solidny sprzęt - polecam, ogólnie tutaj moja niekompetencja była przyczyną niepowodzenia w odpaleniu sprzętu, ale tak czy siak nigdy więcej nie kupie niczego w wersji OEM, ze względu na 'spawany' kabel.

 

 

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...