Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Poszukuję wydajnego smartfona do grania, oglądania filmów i przeglądania internetu. Musi posiadać androida więc Nokie odpadają. Cena do około 1000 zł, ale za 800 najbardziej chciałbym coś wy-haczyć. Najlepszą opcją pewnie byłby SGSII, da rade znaleźć go za 800 zł, no może z lekką nadwyżką ale strasznie nie podoba mi się jego wygląd. Ogólnie oprócz SGSII myślałem jeszcze o XPERIA Arc S, Sony XPERIA P, HTC Sensation, HTC Desire HD, Incredible S. Zastanawiałem się nawet nad czymś "egzotycznym" czyli XPERIA Play. Telefon musi posiadać duży ekran, minimum 4 cale i świetną jakość obrazu. Fajnie jakby miał dwurdzeniowy procesor. Proszę podajcie jakieś propozycje, ewentualnie co myślicie o telefonach które wymieniłem?

Link to post
Share on other sites

Do LG'ka mam jakiś uraz, znajomy miał shine, zepsuł mu sie po miesiącu, szwagierka miała lg, przestał działać, znajomy miał lg, obudowa popękała i telefon szwankował, każdy kto miał lg narzeka na niego z moich znajomych. Pozatym mają nudny interfejs. Coraz bardziej podoba mi się Arc S, tańsza zdecydowanie od SGSII ale za to nie ma dwóch rdzeni :( jakbym napotkał pierwszego lepszego SGSII do 800 zł to bym chyba kupił

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze takie pytanko. Arc S ma proceson jedno czy dwu rdzeniowy? jest duza różnica w rozdzielczości

480 x 854 a

540 x 960 na ekranie 4,2 cala? sensation ma lepsze parametry względem arc s a cany są praktycznie te samy. Róznica w rozdzielczosci no i sensacja ma dwurdzeniowy procek a arc s chyba nie.

Link to post
Share on other sites

p920 zjada obydwa na śniadanie ;f

 

Różnica jest taka, ze nie które gry nie sa na cały ekran albo jakiegoś kawałka nie widać ^,^

 

Arc S to jednordzeniowiec o dwie klasy niżej niż p920, evo 3d i sensation ;x

 

a ten optimus 3d to ma 2 rdzenie? bo generalnie po parametrach szału nie robi, rozdzielczość odrobine mniejsza niż arc s, procek 1 Ghz, 512 ramu. Według bebechów to Sensation jest wiele lepszy. Czy atutem optimusa jest tylko, że ma ekran 3d? Nie jest męczące bawienie się tym telefonem troche? Działają na tego 3d wszystkie aplikacje tak jak na sensation czy arc'u?

 

Dobra, obejrzałem recenzje optimusa i musze wam powiedzieć, że na prawdę dał mi do myślenia, dwurdzeniowy procek i bajer 3d. Evo 3d jest troche za drogi więc go pominę.

Wytypowałem już kilka fonów do ostatecznej batalii

1. Arc S -przeciętne parametry ale fantastyczny design i podobno dobry wyświetlacz, na minus wpłynie brak procesora

dwurdzeniowego

 

2. HTC Sensation -duża rozdzielczość, nasycony barwami ekran, wysokie parametry, generalnie mój fraworyt

 

3. SAMSUNG GSII -niemalże idealny, właściwie nie ma się do czego przyczepić oprócz małej rozdzielczości i nudnego designu, na pewno jest najlepszy ze wszystkich tutaj wymienionych lecz chciałbym się pobawić czymś innym

 

4. LG Optimus p920 -przeciętne parametry ale za to procesor dwurdzeniowy, bajer 3d, szkoda, że rozdzielczość taka mała

 

 

Powiedzcie mi prosze, który wyświetlacz z tych telefonów będzie najlepszy pod względem nasycenia kolorów itp ? Co wy byście wybrali ?

Kusi mnie Optimus ale Sensation wg mnie jest rozsądnym wyborem

Link to post
Share on other sites

Arc S tak jak pisałem 2 klasy niżej w nowości już nie pograsz a raczej od tych 3 innych fonów niczym nie przewyższa.

 

Galaxy S2 najlepszy ale tak jak pisałes nudny trzymałem to jak zabawke ;f

 

Htc Sensation vs LG p920- bebechy tylko na papierze są gorsze w p920 ;) Obejrz sobie jak radzą sobie w grach p920 zjada Sensation jedyny + dla Htc'ka jest pewnie wytrzymałośc gdyż htc ma bardzo dobra obudowe. Rozdzielczość tutaj dałbym jako atus dla p920 gdyż nie ma problemu w grach (tzn. nie będziesz miał takich problemów, że połowy ekranu nie widzisz, ten problem wystepuje w grach z Gameloftu a nie mówić już o zwykłych gierkach z androidmarketu. + dla p920 jest taki, że jest tańszy na allegro po 800-850 zł stoją prawie nówki. Sensation trochę droższy bo już żeby mieć gwarancje na więcej niż rok trzeba dać 1k+.

 

P920 z kernelem i dobrym romem (thaizo v2,7 jeżeli się nie myle) w benchmarku jest lepszy nawet od sgs 2 ;p

 

Z wyglądu wszystkich jedzie evo 3d <3 piękny telefon szczególnie tylna klapka ;p

 

Polecam tutaj masz stronke o top10 telefonów roku możesz sobie poszperać :P

 

http://komorkomania.pl/2012/01/07/top10-telefonow-2011-roku-by-mateusz

Link to post
Share on other sites

Hmmm obejrzałem filmik SGSII vs p920. Była walka w przeglądaniu internetu, jakości wyświetlacza i ogólnie jak smartfon działa. Niestety p920 wypadł poniżej poziomu "przeciętny" przy przesuwaniu przeglądarki "lagował" się a i wyświetlacz nie był aż tak jasny. Obejrzałem recenzje Sensation i zobaczyłem kilka filmików jak działa. Stylistycznie bardzo mi się podoba, śmiga pięknie. Chyba na sensation się zdecydowałem. Co do p920, na allegro najtanszy w komplecie bez simlocka jest za 870 zł więc szału nie ma. Wybieram sensation!

Link to post
Share on other sites

Dam jeszcze cytat z recenzji Sensation na PcLabie (może zmienisz zdanie)

 

Nie da się podsumować naszych wrażeń z użytkowania HTC Sensation bez porównania go z głównym rywalem, którym jest Samsung Galaxy S II. Czy jest od niego lepszy? Jednym słowem: nie. Obiektywnie patrząc, Galaxy S II jest lepszy pod prawie każdym względem: ma lepszy wyświetlacz (choć o trochę mniejszej rozdzielczości), lepszy akumulator, lepszą wydajność, nieco lepsze funkcje aparatu i nagrywania filmów.

 

Pener666 - A to pozdrowienia od sadola :D

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

Miałem Sensacje, nie kupił bym jej drugi raz. Owszem, jakość wykonania jest na dobrym poziomie, wydajność słaba. Jedynie ma fajny interfejs HTC Sense. Nic poza tym. Wolał bym kupić drugi raz zwykłego SGS'a niz Sensacje.

Co do Arc S - ona jest strasznie plastikowa, ale za to wyświetlacz i nakładka na wysokim poziomie.

Link to post
Share on other sites

Pener666- to nie wiem jakie porównania widziałeś bo chyba z obniżonym taktowaniem ;f Telefon mam już jakiś czas i żadnych ścinek nie pamiętam ;f

 

Jak już tak bardzo uparłeś się na droższy telefon to weź sobie S2 na aukcji BCM wyrwiesz napewno za 1k

 

Nie mówić już o cenie HTC'ków, które spadaja baardzo szybko miałem wcześniej Desire Z kupiłem używanego za 950 zł po chyba 3 miesiącach sprzedałem z ledwościa za 600 zł ;f Sensation gdy wyszedł kosztował 2-2,5 tys gdy S2 kosztowała 1,8k w tym momencie żeby kupić na aukcji ''Kup Teraz'' dobrego z gwarancją S2 trzeba wydać 1,2-1,3k a za sensacje gdy dobrze trafimy to nawet za 900zł wyrwiemy.. Śmieszne jest to, że smartfon za taką cene nie ma spustu migawki od aparatu a wyświetlacz to kicha ;p w Nexusie One, który za 400 zł można już kupić aparat bije go na głowe ^,^

 

Jak nie pasuje Ci p920 to polecam poczekać na s2 ;p

 

PS; Sensation ma 768 ram a p920 512 ale odlicz sobie ''super'' zakładke sense i zobacz ile telefony maja wolnej pamięci co Cię uzmysłowi, że nie wszystko to co na karcie pisze jest ważne :P

Edytowane przez krzys1522
Link to post
Share on other sites

a ten optimus 3d to ma 2 rdzenie? bo generalnie po parametrach szału nie robi, rozdzielczość odrobine mniejsza niż arc s, procek 1 Ghz, 512 ramu. Według bebechów to Sensation jest wiele lepszy. Czy atutem optimusa jest tylko, że ma ekran 3d? Nie jest męczące bawienie się tym telefonem troche? Działają na tego 3d wszystkie aplikacje tak jak na sensation czy arc'u? Dobra, obejrzałem recenzje optimusa i musze wam powiedzieć, że na prawdę dał mi do myślenia, dwurdzeniowy procek i bajer 3d. Evo 3d jest troche za drogi więc go pominę. Wytypowałem już kilka fonów do ostatecznej batalii 1. Arc S -przeciętne parametry ale fantastyczny design i podobno dobry wyświetlacz, na minus wpłynie brak procesora dwurdzeniowego 2. HTC Sensation -duża rozdzielczość, nasycony barwami ekran, wysokie parametry, generalnie mój fraworyt 3. SAMSUNG GSII -niemalże idealny, właściwie nie ma się do czego przyczepić oprócz małej rozdzielczości i nudnego designu, na pewno jest najlepszy ze wszystkich tutaj wymienionych lecz chciałbym się pobawić czymś innym 4. LG Optimus p920 -przeciętne parametry ale za to procesor dwurdzeniowy, bajer 3d, szkoda, że rozdzielczość taka mała Powiedzcie mi prosze, który wyświetlacz z tych telefonów będzie najlepszy pod względem nasycenia kolorów itp ? Co wy byście wybrali ? Kusi mnie Optimus ale Sensation wg mnie jest rozsądnym wyborem

Sensation sobie odpuść. Na te czasy to już nic rewelacyjnego a ekran wgl nie robi wrażenia. Najlepszy wybór to będzie SGS2 lub Sony Xperia P. Xperia ma ładniejszy wg mnie wygląd a widzę na tym Ci zależy. Wydajnościowo nie odstaje.

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie jeszcze motorole razr, a od siebie polecam xperie s, sgs 2 i p920 którego już trochę używam i nie ma żadnych lagów (też oglądałem ten test p920 vs sgs2 i w tym teście jest coś nie tak, ponieważ mi nigdy nie laguje przy przeglądaniu neta)

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście mogę polecić Ci samsunga galaxy s advance. Mam ten telefon i sprawuje się póki co bardzo dobrze. Nie ma lagów, fajnie przegląda internet, nie ma się do czego przyczepić (nie patrząc na obudowe, która i tak nie jest taka bardzo zła). Nówkę dorwiesz za około 900zł, a od SGS II różni się bardzo niewiele.

Link to post
Share on other sites

Może moja pomyłka co do tego, że jest 1rdzeniowy, jakoś nie popularny procek ''Thor U8500'' mało o nim słyszałem ;f To, że ty kupiłes za tyle nie znaczy ze osoba kupuja za tyle znajdzie na allegro jest ich mało nowe około 1100 no chyba, że ''nowy^^'' ale bez kart gwarancyjnej albo paragonu za 950 znajdziesz ^,^

 

 

UP; s2 jest 2 rdzeniowy -,- s3 jest 4 z tego co mi wiadomo

Link to post
Share on other sites

Hahahah. W większych miastach w normalnych komisach z nowymi telefonami kupisz za mniej niż 1000zł. Proszę Cię...

 

Mój telefon został kupiony w komisie (100000% nowy). Dziękuję..

Edytowane przez rastalok
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...