Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem tu nowy ;)

 

Chcę kupić sobie komputer do gier, byłem na wakacjach za granicą i zarobiłem 2200 zł także tyle wynosi mój budżet.

Szczerze powiem, że jestem 'tuman', mam jakiegoś złoma który nie ciągnie lepszych gier poza Commandos i Gothic, ale postanowiłem to zmienić:

Tutaj wklejam zestaw zaproponowany w przypiętym temacie za 2500 zł:

 

Procesor: Intel Core i3 2120

Płyta główna: ASRock H61iCafe

Chłodzenie procesora: BOX

Pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Grey

Dysk twardy: Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD7850 2GB GV-R785OC-2GD / MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC

Napęd: Asus DRW-24B3ST

Obudowa: SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB 3.0

Zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+

 

(te 300 zł mógłbym jakoś zdobyć)

 

Czy ten zestaw pociągnie gry typu Bf3 AC3 czy tym podobne?

Co powinieniem zmienić?

 

Załóżmy że mam już dobrany zestaw, gdzie zamawiać części? Allegro?

 

Czy złożenie zestawu, zainstalowanie systemu i ogarnięcie wszystkiego jest bardzo trudne? Nigdy tego nie robiłem.

 

No, to się rozpisałem, liczę na waszą pomoc, dzięki dla tych którzy przynajmniej to przeczytali :(

Link to post
Share on other sites

Zestaw OK,na płytach się znam średnio,ale ja bym polecił taką http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/

 

Łatwa zmiana na i5 np. 2500k .

 

Jak nie potrafisz składać ,to lepiej idź do jakiegoś sklepu komputerowego albo do znajomego (tak jak ja :D) i poproś o złożenie.Zainstalowanie systemu jest proste,wsadzasz płytkę i robisz to co jest wymagane.A części zamawiać możesz chyba w sklepie gdzie pokazałeś podzespoły,prawda? ;)

Edytowane przez M4k4veli
Link to post
Share on other sites

Tutaj wklejam zestaw zaproponowany w przypiętym temacie za 2500 zł: ...

... (te 300 zł mógłbym jakoś zdobyć)

 

Jak na razie zestawy te nie są zaktualizowane, więc na tą chwilę najlepiej jest dobierać sprzęt w osobnym temacie - np. takim jak ten. ;)

Co do kaski, to dobrze by było gdybyś ją dorzucił. Podczas dobierania sprzętu w tym przedziale cenowym nawet kilkadziesiąt złotych często robi sporą różnice. Czyli mamy rozumieć, że maksymalna kwota jaką możesz wydać na swój nowy sprzęt to 2500 zł, tak?

 

Czy ten zestaw pociągnie gry typu Bf3 AC3 czy tym podobne?

 

Sprzęt tej klasy daję sobie radę z tego typu grami.

 

Załóżmy że mam już dobrany zestaw, gdzie zamawiać części? Allegro?

 

Osobiście zamawiałbym sprzęt nie na jakichś przypadkowych aukcjach na Allegro, ale w sklepach, które już jakiś czas są na rynku i dają gwarancję udanego zakupu.

 

Czy złożenie zestawu, zainstalowanie systemu i ogarnięcie wszystkiego jest bardzo trudne? Nigdy tego nie robiłem.

 

Samo złożenie komputera nie jest trudne. Wtyczki są tak zaprojektowane żebyś mógł je podłączyć tylko w jeden jedyny sposób. Dodatkowo do każdego sprzętu dodawane są przejrzyście (lub czasami nieco mniej ;)) napisane instrukcje. Ostatecznie jest jeszcze forum (np. to), na którym na pewno się czegoś dowiesz. Pod koniec tego tygodnia będę miał okazję składać komputer o podobnych parametrach jak ten, którego planujesz kupić. Jeśli sił i czasu mi wystarczy (studia...), to wrzucę na forum opis tej operacji wraz ze zdjęciami, chociaż pewnie i takich poradników jest w sieci niemało.

 

Sama instalacja systemu jest prosta i ogranicza się do kilku czy kilkunastu kliknięć. O wiele więcej zabawy jest z późniejszym dostrojeniem systemu, zainstalowaniem sterowników sprzętowych, instalacją aplikacji, itd.. Mimo wszystko jest to nadal rzecz do ogarnięcia.

 

No i przede wszystkim, jeśli zrobisz to wszystko samemu, to już nigdy nie będziesz miał tego typu problemu, a kto wie, może i Ty komuś w przyszłości pomożesz. ;)

 

EDIT:

Zapomniałem o najważniejszym - samej konfiguracji komputera. Aktualnie po ciężkiej nocy z nauką kładę się spać i jak tylko się nieco ogarnę to zaproponuję swój zestaw.

Edytowane przez sober
Link to post
Share on other sites

Ten procesor nie wykorzysta w całości tej karty,i3 jest nawet wydajniejszy..

chyba odwrotnie...

phenom wykorzysta tą karte w 100% a i3 to 2 rdzeniowy szajs który pod bf'a i nowe gry już się nie nadaje

 

ale krystian płyte lipe dałeś :P i 2 dyski :D

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=70224&s=59683&s=50391&s=61601&s=39327&s=66488&s=63363

takiego kompa kup za 2500

Link to post
Share on other sites

chyba odwrotnie... phenom wykorzysta tą karte w 100% a i3 to 2 rdzeniowy szajs który pod bf'a i nowe gry już się nie nadaje

Uwierz że nie wykorzysta,ten cały "szajs" jest wydajniejszy od tych wszystkich AMD z czterema rdzeniami..może jak podkręcisz X4 965 to dorówna i3,ale żeby go podkręcić musisz wydać kolejne złotówki na lepsze chłodzenie.Ja bym wziął teraz dobrą płytę oraz i3,za jakiś czas sprzedajesz i3 i kupujesz i5,zmiana wyniesie Cię może 250zł.. a ten cały x4 965 jest o wieleee słabszy od procesorów z serii i5.Tyle.

Link to post
Share on other sites

Do większości gier lepszy jest i3, bo ma mocniejszy pojedyńczy rdzeń. W grach, w których wykorzystywane są 4 rdzenie, jak np: Max Payne 3, przy wysokich ustawieniach graficznych można zaobserwować mikroprzycięcia(nawet HT nie wyrabia). Ale takich gier jest niewiele, można je policzyć na palcach jednej ręki.

Tak czy inaczej wg. mnie lepszym wyborem jest i3, ponieważ pozwala na przyszłą modernizację, a obecnie w większości przypadków jest lepszy od Phenoma.

Edytowane przez nwchades
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Polecałbym zmienić zasilacz na OCZ w wersji StealthXStream 2 lub ZS.

 

Co do procesora, to do większości gier lepszym wyborem będzie i3, bo tytułów w pełni wykorzystujących 4 rdzenie nadal jest jak na lekarstwo. Poza tym inwestycja w tak starą platformę jak AM3 nie jest opłacalna.

Moim zdaniem o wiele lepiej jest w tej chwili wziąć mocniejszy procesor (i5 Sandy/Ivy Bridge), który zapewni zapas mocy na przyszłe modernizacje i do niego dobrać maksymalnie dobrą kartę graficzną. Jeszcze dzisiaj postaram się wrzucić zestaw od siebie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@sid vicious czy ja dobrze widzę czy wstawiłeś w swoim zestawie 6870 - http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd6870-2gb-hd-687x-cnfc-412496/ , w cenie HD7850 - http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-vx7850-1gbd5-2dhx-502306/ ?

 

jak już 6870 to lepiej - XFX Radeon HD6870 Dual Heatpipe - http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd6870-dual-heatpipe-1gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-2xdisplayport-box-hd-687a-zdfc-364293/

Edytowane przez ken26
Link to post
Share on other sites

Propozycja ode mnie: http://www.morele.ne...ry/info/bFusLU/.

Cena końcowa to 2554,94 zł, ale można ją obniżyć do 2540,62 zł. Wystarczy podczas "wrzucania" płyty głównej do koszyka na liście dodatków zaznaczyć pamięć RAM i dysk twardy. Zostaną one dodane do koszyka z odpowiednim rabatem.

 

Oczywiście w tej cenie można złożyć zestawy o przeróżnych konfiguracjach. Moim zdaniem ten jest optymalny i przyszłościowy.

 

Procesor to najnowszy model Core i5 (Ivy Bridge), posiadający spory zapas mocy przydatnej przy ewentualnej rozbudowie sprzętu o np. wydajniejszą kartę graficzną. Do tego pamięć operacyjna o maksymalnej częstotliwości jaką może obsłużyć procesor (1600MHz), pracująca z zalecanym napięciem dla podstawki LGA 1155 - 1.5V (według broszury na stronie producenta).

 

Karta graficzna jest tylko nieznacznie gorsza od proponowanych Radeonów HD 7850 i bez problemu obsłuży gry pokroju Battlefield 3 na bardzo wysokich (jeśli nie najwyższych) detalach. Jedyne co może zastanawiać, to głośność tej karty, ponieważ nie mogłem znaleźć żadnego testu tego modelu. Mimo wszystko większość użytkowników wypowiada się w tej kwestii pozytywnie.

 

Dysk twardy to konstrukcja 1-talerzowa z dwoma głowicami, co teoretycznie sprawia, że jest to sprzęt mniej awaryjny niż te wielo-talerzowe.

 

Całość "spina" płyta główna z chłodzoną sekcją zasilania oraz wszystkimi niezbędnymi standardami takimi jak SATA III czy USB 3.0. W tej cenie nic lepszego się nie dostanie, ale też nic lepszego nie jest Ci potrzebne.

 

Zasilacz to markowa konstrukcja z kompletem wymaganych złącz - bardzo często polecana przy tego typu zestawach.

 

Obudowa jak za tą cenę oferuje całkiem przyjemny design (wliczając w to pomalowane na czarno wnętrze) i dwa wentylatory w standardzie, przez co zyskała uznanie w oczach wielu użytkowników.

 

To chyba tyle. ;)

Edytowane przez sober
Link to post
Share on other sites

W ciemno założyłem że będzie grać w fhd stąd poszedłem w kierunku większej ilości VRAM, bo 6870 traci do 7850 zaledwie procenty, a kosztuje mniej.

Stąd też zadałem pytanie dla pewności - jaka tam będzie rozdzielczość - a wtedy można wprowadzić poprawki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...