Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niestety, ale większość programów przechowuje swoje ścieżki do plików w postaci "C:\Progr...". Sam już tak robiłem i o ile system dał sobie radę, to programy zainstalowane, gry, itd.. już nie. Część z nich dawała radę, lecz to zależy jak jest napisany dany program. Oczywiście wszystkie skróty na pulpicie także przestaną działać. Myślę, że nie warto się bawić w zmianę literki - za dużo z tym roboty ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W instalatorze nic nie zdziałasz, bo widzisz tam tylko miejsce na konkretnych partycjach. Domyślnie system oznacza się jako C. A pozostałe tak jak leci alfabet. Ja to robiłem w ten sposób. Jest to dość ciężki sposób, szczególnie dla laika ;) Część programów może nie działać ! Sam system będzie ok, ale reszta peryferii (np. Kalkulator, Pasjans, Notatnik) niekoniecznie. W sumie lepiej zostawić to tak jak jest.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za pomoc (plusy poszły :)), widzę, że szkoda z tym zachodu... To może w takim razie da się jakoś ustawić żeby programy były domyślnie instalowane na D (bo z tego co zauważyłem to przy wszystkich programach przy wybraniu ścieżki pliku przy instalacji, niezależnie od ilości partycji/dysków, wszystko leci domyślnie na C)?

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za pomoc (plusy poszły :)), widzę, że szkoda z tym zachodu... To może w takim razie da się jakoś ustawić żeby programy były domyślnie instalowane na D (bo z tego co zauważyłem to przy wszystkich programach przy wybraniu ścieżki pliku przy instalacji, niezależnie od ilości partycji/dysków, wszystko leci domyślnie na C)?

 

Naciskasz Win+R. W konsolce wpisujesz Regedit. Naciskasz F3 i w okienku wyszukiwania wpisujesz "ProgramFilesDir". Tam wpisujesz prawidłową nazwę katalogu, nie musi być nawet utworzony. Chodzi naturalnie o zmianę wartości klucza "ProgramFilesDir". Ale tutaj też sobie możesz narobić bigosu. Niektóre skróty mogą mieć ścieżki ustawione z użyciem zmiennej systemowej ProgramFilesDir, to dotyczy głównie jakichś narzędzi Microsoftu. Tą sztuczke lepiej wykonac zaraz po instalacji systemu, a przed instalowaniem aplikacji.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...