Skocz do zawartości

Smartfon dla podróżnika


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jak temat sugeruje poszukuję smartfona dla podróżnika.

Powinien oferować:

-Dobry aparat z auto focusem

-Darmową nawigację lub jakas alternatywę

-Płynność działania tak żeby pomiędzy wykładami zabić czas jakimis grami

 

Jestem przywiązany do tradycyjnych telefonów do tej pory korzystałem z SE W995 ale uległ zniszczeniu. Niestety jestem kompletnie nieobeznany ze smartfonami i zawsze byłem sceptykiem ale rzeczywistość wymaga posiadania takiego telefonu.

 

Budżet to około 700 zł mogę trochę przekroczyć a telefon może być używany.

 

W jakimś poradniku znalazłem 2 telefony z podobno fajnym aparatem:

Nokia N8

SE Xperia neo

ale czytając inne poradniki upratrywałem sobie inne telefony czuję się totalnie zagubiony w temacie i wierzę że mi pomożecie :)

Edytowane przez Michalexis
Link to post
Share on other sites

A czy mógłbym coś więcej powiedzieć o systemie ? Symbian to mi się kojarzy jeszcze kilka lat temu w tradycyjnych telefonach nokii się pojawiał. Jeszcze N9 za 800 wygląda na to że używany by się znalazło. Może jakieś alternatywy ?

 

Po twojej wypowiedzi poczytałem i widzę że nawigacja nokii jest świetna co mi się nie raz przyda ale na wideo recenzjach telefon wygląda jakby miał problemy z płynnym działaniem.

 

Nie powinno być problemów z aplikacjami pod niego ?

Link to post
Share on other sites

W tej cenie możesz szukać lumi 710 - nowej, lub 800 - używanej.

Nie są może najwytrzymalsze, ale obydwie mają dobry aparat( nawet 710), dobrą nawigację z mapami całego świata za darmo, a po pobraniu mapy też w trybie offline.

Miałem 710, teraz mam SGS+. Obydwa telefony są oparte na tych samych układach (1.4ghz i adreno) i android nigdy nie jest w stanie osiągnąć porównywalnej płynności działania w stosunku do wp nokii

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ta bateria w zadnym wypadku nie jest slaba jest to 1500mAh, nawet w srajfonie masz mniejsza, ciezki bo ma duza baterie, tutaj bateria jest akurat bardzo mocna, ale zarzadzanie energia w domyslnym systemie slabe albo poprostu porownujesz smartfona z 3g i wifi z duzym ekranem do przedpotopowego telefonu noki to tyle

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziekuje za zainteresowanie.

 

Poczytałem trochę i mam dylemat pomiędzy Nokia Lumia 800 a SE Xperia Arc S

 

Na pewno różnią się systemem. Wielkość wyświetlacza w tym przypadku niewiele dla mnei znaczy. Trudny wybór bo różnice są np takie że w jednym bateria dłużej wytrzyma na czuwaniu a drugim przy rozmowach.

 

Nie wiem jak z tą nawigacją czy jest możliwość korzystanai z darmowej w trybie offline w każdym z nich ?

Edytowane przez Michalexis
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...