Skocz do zawartości

ASUS M2N32-SLI Deluxe + Phenom II


Recommended Posts

Jak patrzałem na Allegro to tam nie ma p2 955. W sieci mozna jeszcze jakies sklepy znalezc tyle ze maja tam sprzeczne informacje, bo z jednej strony pisza ze w rewizji C3 ale o TDP 125W. A te dwie informacje sie wykluczaja. Wiec albo w sklepie sie nie znaja albo probuja wcisnac zalegajace w magazynach procesory starszej rewizji(moim zdaniem najbardziej prawdopodobne :D).

P2 945 bedzie najbezpieczniejszym i najbardziej zachowawczym wyborem. Albo znalezc kogos kto sprawdzi czy P2965 bedzie dzialal.

 

Pozwolę się jeszcze wtrącić w dyskusję i sprostować jedną informację. Phenomy II 955 były aż w trzech wersjach, w tym także w rewizji C3 o TDP 125W, więc nie są to informacje sprzeczne. Potwierdza to lista obsługiwanych procesorów przez moją MoBo : http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3107

 

Były Phenomy II 955 w rev.C2 o TDP 125W, rev.C3 o TDP 125W i rev.C3 o TDP 95W więc cała sprawa jest nieźle zagmatwana i bardzo losowa.

Edytowane przez stachoo86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na mój gust to ten PII 965 pójdzie Ci na tej płycie tak jak w tym poradniku poszedł PII 955, bo z tego co koleś pisał, miał proca w rewizji C3 ("...2)Procesor Phenom II x4 955 Black Edition rev.3...") i o TDP 125W czyli najbardziej zbliżony egzemplarz do PII 965 o rewizji C3 i TDP 125W. Tylko musiał byś szukać tego PII 965 w tej samej rewizji i TDP

Link to post
Share on other sites

Na mój gust to ten PII 965 pójdzie Ci na tej płycie tak jak w tym poradniku poszedł PII 955, bo z tego co koleś pisał, miał proca w rewizji C3 ("...2)Procesor Phenom II x4 955 Black Edition rev.3...") i o TDP 125W czyli najbardziej zbliżony egzemplarz do PII 965 o rewizji C3 i TDP 125W. Tylko musiał byś szukać tego PII 965 w tej samej rewizji i TDP

 

Faktycznie - napisal ze ten ktorego kupil mial TDP 125. Nie zauwazylem wczesniej tego. A skoro tak to moim zdaniem wersja 965 pojdzie bez problemu, bo roznia sie praktycznie tylko taktowaniem.

 

A moze kolega chce ode mnie kupic Phenoma II 965 bo rozwazam zmiane platformy? Mam dokladnie takiego jakiego szukasz. Phenom II 965 rev C3 o TDP 125W.

 

Oprocz tego sprzedawał bym płyte ASUS CROSSHAIR IV FORMULA. Moze ktos inny jest chetny?

Sorki za zasmiecanie - wiem wiem - nie ten dział. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
Na mój gust to ten PII 965 pójdzie Ci na tej płycie tak jak w tym poradniku poszedł PII 955, bo z tego co koleś pisał, miał proca w rewizji C3 ("...2)Procesor Phenom II x4 955 Black Edition rev.3...") i o TDP 125W czyli najbardziej zbliżony egzemplarz do PII 965 o rewizji C3 i TDP 125W. Tylko musiał byś szukać tego PII 965 w tej samej rewizji i TDP

 

Czy ktoś już sprawdził Procesor Phenom II x4 965 BE z tą płytą?

Mam zamiar wycisnąć z niej max możliwości i się zastanawiam który nabyć 945, 955 czy 965?

na Stronie Asusa - "Athlon 64 X2 6400+ (CZ),2MB,rev.F3,125W,SocketAM2" - czy 125w jest jedznoznaczne  z tym TDP 125W Phenona 965?

Jaki cooler dla 965 będzie odpowiedni?

Jaką grafikę wybrać pod takiego procka? http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

Radeon HD 7770 zostanie wykorzystany w takim zestawie czy jest za dobry? lub którą z bardzo wydajnych polecacie?

Edytowane przez polw78
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ten Phenom w poradniku to rewizja C3 a wiec o TDP 95. Takze jesli bedziesz chcial kupic P II 955 to aby miec pewnosc ze bedzie dzialal to musi byc koniecznie w rewizji C3. Starsze rewizje mialy TDP 125

 

C3 jest zarówno w wersji 125W jak i 95W. Z tym że wersja 95W jest ciężko osiągalna.

HDX955WFK4DGM - 95W

Cała reszta obojętnie czy C2 czy C3 - 125W

Link to post
Share on other sites
C3 jest zarówno w wersji 125W jak i 95W. Z tym że wersja 95W jest ciężko osiągalna.

HDX955WFK4DGM - 95W

Cała reszta obojętnie czy C2 czy C3 - 125W

 

Szybki jesteś... :P Poniżej moja odpowiedź w tej samej kwestii :D

 

 

 

Pozwolę się jeszcze wtrącić w dyskusję i sprostować jedną informację. Phenomy II 955 były aż w trzech wersjach, w tym także w rewizji C3 o TDP 125W, więc nie są to informacje sprzeczne. Potwierdza to lista obsługiwanych procesorów przez moją MoBo : http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3107

 

Były Phenomy II 955 w rev.C2 o TDP 125W, rev.C3 o TDP 125W i rev.C3 o TDP 95W więc cała sprawa jest nieźle zagmatwana i bardzo losowa.

Link to post
Share on other sites
  • 6 lat później...

Pany odkopuje po wielu latach. Ojciec lubi pograć i ma płytę M2n SLi deluxe a na niej 7750 Athlona II BE Kuma. mam juz od kumpla 955 o oznaczeniu HDZ955FBK4DGM w domu i BIOS zaktualizowany do 1804. na stronie http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M2N-SLI_Deluxe.html jest info ze 955 HDZ955FBK4DGM i TDP 125W da radę na tej płycie.

Pytanie moje - co bylo w watku na ocforum? juz tego forum nie ma i brak info w tej kwestii.

 

EDIT:

dobra pany. procek juz siedzi.
 
prime leci juz 1h i wszystko ok. i teraz pytanie. procek jest widziany przez bios i win jako "amd processor model unknown". CPU-Z widzi go jako X4 955. czy jest sposób na to aby cpu byl widziany poprawnie?
 I dlaczego CPU-Z widzi TDP jako 71W oraz napiecie ok 1.2V? w BIOS ustawione na 1.35V.
 
QV64YAr.jpg
 
zrobilem wg:
 
1- update bios to 5001,which you have done.
2- now to install the 955,reset bios to defaults(F5 while in bios,then F10 save and exit).
3- reboot,then shut down pc,turn off psu,remove power cable from psu,press pc power button a few times to drain power.
4- install 955,then reset cmos by removing battery and move jumper to pins 2-3 for 30 seconds,replace battery and move jumpers back to pins 1-2.
5-restore power and boot to bios and set bios to defaults(F5 then F10)
6-on reboot go to bios and set cpu multi to x16 and cpu voltage to 1.35v,then F10 to save and exit.
7- on reboot let it go to windows,go to windows control panel and set power options to performance, open cpu-z to cpu tab( to see cpu volts and speed), then go to NV control panel,open performance section,click on cpu and you will see cpu multi dropdown box,set each core to x16. nvtools cpu.jpg 394k .jpg file you should see it increase from x4 x 200=800mhz to x16 x 200 =3200mhz.
8-save to profile and name it "boot".
9- go to profile polices and click load this profile in first window,on second window select load at windows start up, in third window select the boot profile to load. nvtools pro pol.jpg 386k .jpg file
10- You should now be up to speed.see cpu-z
 
If you don't want to run at full speed all the time you can set windows power options to balanced,and switch back to performance for full speed.
 
One thing to remember is if you want to oc you have to set the cpu multi in the bios first and then set it in the NV tools.
all other settings can be done from the bios.
Edytowane przez MrMustache
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...