Skocz do zawartości

Jaki internet mobilny do laptopa na win7 oraz macbooka?


Recommended Posts

Jak w temacie. Interesowalo by mnie cos kolo 3-6gb danych. Mieszkam w miescie 30tys mieszkancow.

Najbardziej chcialbym internet na karte. Jak jest najlepiej zrobic. Kupic modem i dokupic karte sim czy moze jakies inne rozwiazanie. Moze ktos to przerabial - zaoszczedzi mi to mnostwo czasu. Dziekuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam

Opiszę jakie modemy w jaki sposób działają na macbook pro. Generalnie jeżeli chodzi o internet z plusa to na ich stronie można pobrać program dla komputerów mac. Sam program jest dosyć przyzwoity ale nie oferuje statystyk pobierania danych. Widzimy jedynie ilość pobranych mb w jednej sesji. Samo łączenie z internetem przebiega bezproblemowo. Testowalem to na modemach

huawei e1750, e1820 oraz e173 i powiem,że różnic w działaniu i prędkości zbytnich nie zauważyłem. Sprawdzałem predkość

programem speedtest i wychodziło podobnie. Poza tym sprawdzałem te modemy pod win 7. Plus daje swój programik i powiem, ze

program windowsowy nie przypadł mi do gustu. Ale od biedy może byc. Jeżeli chodzi o internet z play to testwoalem modem e173u-2 z tego co wyczytalem to ten modem również działa z aero 2 ale jeszcze nie testowałem. Ten modem instaluje na macu program mobile partner który jest troche z wygladu windowsowy ale dziala naprawde fajnie i ma licznik trnsmisji danych. Jedyne co trzeba zrobic to lekka konfiguracja programu. Modem e173 byl oryginalnie z play a nie zostal przystosowany do dzialania na zasadzie plug and play. Play podaje ze ich modem dziala na mac os ale musicie sami wprowadzic to polaczenie. Generalnie testowalem rowniez orange. Moje testy odbywaly sie w 2 miastach 20 i 30 tys mieszkancow oraz na wsi. W miastach internet dzialal powiedzmy z e srednia predkoscia 1,8mega mita na sek. Na wsi play nie dzialal a plus dawal transmisje tylko w edge. Wszystko zalezy gdzie sie znajdujemy. Play mial ograniczenie do 2mbitow na sek. Plus mialem bez ograniczenia i udalo mi sie czasami uzyskac transfer w nocy na poziomie 6,5 mbita mierzone programem speedtest. Moje odczucia co do internetu mobilnego sa poki co mieszane bowiem nawet jezeli jestesmy w zasiegu i mamy dobra szybkosc czesto zdarza sie ze internet zastyga i nie ciagnie nic. Za moment dostaje kopa i tak w kolko. Zalezy to pewnie od obciazenia sieci. U mnie play pracowal srednio szybko ale zawsze stabilnie natomiast plus byl szybki ale czsto lapal mula i konczyla sie zabawa. To takie przemyslenia , moze sie komus to przyda. Bede moze testowal aero2 to opisze co i jak.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...