Skocz do zawartości

Co zrobić przy wymianie procka i ramu HELP


Recommended Posts

Wita przygotowuje prezent dla taty w postaci nowego procka plus ram bo ten komputer radzi sobie strasznie ma problem nawet z przeglądaniem internetu :( dane techniczne poniżej

Procek Intel celeron 3,06 ghz

Ram sddr 512 mb

Płyta Główna MSI 7211

http://www.msi.com/product/mb/PM8M3-V.html#/?div=Detail link do opisu płyty głównej

upports Intel® Pentium 4 / Celeron D processors in LGA775 package.

• Supports up to Pentium 4 5XX, 6XX(90nm) and Celeron D 3xx sequence processor.

• Supports Intel Hyper-Threading technology.

• Supports up to 3.8GHz, FSB@800/533MHz

i tu pojawia się mój pierwszy problem znam Angielski bardzo dobrze wiem że moge tu maksymalnie podpiąć pentium 4 do 3,8 ghz lecz nie wiem o co chodiz i jak sprawdzić czy procek który kupuje jest odtpowiedni wiec pytanie czy ten procek bedzie pod tą płytą chodził ?

http://allegro.pl/nowy-intel-pentium-4-2-8ghz-512-533-sklep-fv-gw-i2526661395.html

czy może jest coś innego pod tą płyte co bedzie lepiej chodziło lecz jednak w małęj cenie ponieważ komp i tak bedize cały wymieniany więc się nie opłacachodzi o to by na kompie można było oglądać filmy bez kaltkowania i przeglądać internet co do ramu to stego co widze moge tam podpiąć ddr2 330 albo 400 mhz max do 2048 jeśli się mylę mógłby mnie ktoś poprawićoraz co oprócz ostrożność ipt trzeba robić coś szczególnego przy montowaniu ramu ponieważ gdy robiłęm to pierwszy raz (miałem wtedy 11 lat ) komp sięnie włączył więc wole się przedtym upewnić co do montażu (manualnego) jakoś sobie poradze.

Edit grafa to NVIDIA Geforce XF 5200 256 MB

Edytowane przez ADI21071
Link to post
Share on other sites

Płyta jest na socket 775, a procek pasuje do starszego gniazda czyli 478. Czyli nie powinno pasować. Musisz poszukać czegoś na 775.

Tu masz dokładną listę procesorów: http://www.msi.com/product/mb/PM8M3-V.html#/?div=CPUSupport

A tu procki (Pentium 4) na allegro http://allegro.pl/procesory-intel-pentium-4-s775-10836

Z ramem zgadza się max 2GHz (ja nigdy nie miałem problemów z montowaniem ramu - pamiętaj nic na siłę), źle też nie da się włożyć

Edytowane przez ipkis
Link to post
Share on other sites

Cześć

Pierwszym parametrem na który mósisz patrzeć to typ socetu czyli - LGA775.

Ten z wymienionej przez ciebie aukcji jest na 748 - wiec go nie bedzie pasował.

Co do ulepszania to códu nie oczekuj.

Max do twojej płyty to Pentium D ( wielu na tym forum go miało i nie jest to jakaś rewelacja ).

Osobiście posiadam Pentium D 930 oraz troszkę pamięci do sprzedania - jak znajde chwileczkę czsu to wystawie na allegro.

Co do samej wymiany to jest trochę filmów na YT.

Bedziesz potrzebował paste termoprzewodzącą.

Co do pamięci to musisz z kości odczytać parametry - a dokładnie to częstotliwośc z jaka pracuje.

Trzecia sprawa to bardzo marną kartę graficzna posiadasz - do internetu wystarczy

Link to post
Share on other sites

Przyczyną wolnej pracy komputera nie jest procesor, ale pamięć RAM - 1,5 - 2 G minimum no i trzeba zwrócić uwagę na kartę graficzną. Na stronie MSI nie znalazłem specyfikacji płyty głównej, co nie najlepiej świadczy o tej firmie i o poziomie świadczonej przez nią pomocy technicznej i niestety nie mam czasu na poszukiwanie informacji na ten temat - może ktoś rzucić linka do dokumentacji technicznej? A procesor istotnie w powalająco niskiej cenie. Pracowałem na D 805 i efekty przy 2 x 1G były zadawalające, przy karcie Assus AX550.

Edytowane przez intervojager
Link to post
Share on other sites

@up

1. Autor podał link do specyfikacji płyty głównej w 1 poście

2. Komputer nie ma służyć do gier, więc karta graficzna tu za bardzo nie gra roli

3. Przy zakupie Pentium D powinno starczyć jeszcze na 1GB RAM, może wystąpi tylko lekkie przekroczenie budżetu przez koszty wysyłki, ale myślę że warto :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...