Skocz do zawartości

GTX 670 czy HD 7950? (temat inny niż tysiące, które są)


GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?



Recommended Posts

ja osobiscie mialem 3 karty z windforcem gtx470/570 i hd6950 i uwzam ze bylo to jedne z lepszych chlodzen jakie kiedykolwiek mialem,nie wiem jak w nowszym kartach sie spisuje,ale u mnie bylo naprawde chlodno i cicho zwlaszcza na gtx570 ,dlatego moze lepiej poczekac pare dni az gtx670 z windforcem potanieje.

Edytowane przez viscaelbarca
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

z przyzwyczajenia wybiorę gtx'a. Jednak nie 670, a 660ti w dobrej cenie tj ~1200zł, a resztę mieć na inne spawy.

 

Zatem głosuję na ostatni wybór.

 

E:

(temat inny niż tysiące, które są)

To znaczy, że nie będzie sporów: 3GB lepsze do next-gen games :cry:

Link to post
Share on other sites

ja wybrałbym 7950

PhysX do niczego się nie przyda do tego jest tylko 10 gier może mniej może więcej. które korzystają z latających papierków, jedyną grą w której zauważyć można physX to Mirrors Edge i Batman

co do wydajności po OC obu kart nie ma sznas, by HD 7950 nie przegonił GTXa 670, co do pobierania energii elektrycznej nie jest to żaden argument, zacytuję jednego z forumowiczów "jeżeli stać go na taką kartę to stać go także i na prąd",

do tego WFIII choć ma pewne niedociągnięcia jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż głośna turbina w GTX 670 która, na pewno będzie denerwować

 

Wybór zależy od kupującego, ale jest to wolny kraj i każdy ma prawo powiedzieć coś od siebie tak i właśnie zrobiłem

Edytowane przez Bruce Wayne
Link to post
Share on other sites

obecnie niereferenty HD7950 chodzą po 1200 zł , więc róznica cenowa dość sporawa na korzyść 7950

 

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7950 3GB DDR5/384bit / 1198 zł

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-pci-e-box-84-531862.html

 

Sapphire Radeon HD7950 3GB DDR5/384bit / 1216 zł

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7950-3gb-ddr5384bit-hdmidvidp-pci-express,33348.html

Link to post
Share on other sites

PhysX do niczego się nie przyda do tego jest tylko 10 gier może mniej może więcej. które korzystają z latających papierków, jedyną grą w której zauważyć można physX to Mirrors Edge i Batman

Muszę się nie zgodzić z tą opinią. Jak dla mnie wystarczyły 2 gry Mafia II i Batman aby wybrać kartę z PhysX, ciekawe efekty są również w Alicji i Borderlands II:

Jeżeli karty są w podobnej cenie i oferują podobną wydajność to rozsądek podpowiada aby wybrać tą, która oferuje więcej.Zresztą ja nawet dopłaciłbym te 10% za PhysX aby mieć na ekranie wszystkie efekty zaimplementowane w danej grze.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

czlowieku te gry to kicha physx jedynie mi sie podobal w batmanie tyle....

ja oddaje glos na 7950 bardzo wysokie OC + niskie temperatury cisza u kumpla gralem na wf3x 670 odkurzacz raczej jestem milosnikiem ciszy ...karty sa naszpikowane technologia z ktorej sie nie korzysta 2 sprawa to ze wiekszosc gier jest robiona pod konsole wiec graficznie musza sie rownowazyc wiec kupno drogiej karty jest nie oplacalne ..rynek nowinek miesza w glowie :) ludzie kupuja po czym idzie w zapomnienie u mnie tak ejst kupilem 7970 po roku stwierdzam ze był to zbedny wydatek :/

Link to post
Share on other sites

u kumpla gralem na wf3x 670 odkurzacz raczej

Kumpel musiał mieć popsutą kartę, albo ustawione wentyle na maksa. Co do PhysX to sprawa indywidualna - dla mnie jest to poważny argument za wyborem NV dla tych gier, które już są. Do tego nie mam pewności, czy za miesiąc nie wyjdzie najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem i będzie naszpikowana PhysX. Wszystko kwestia podejścia. Ja wybieram NV, gdyż używam karty tylko do gier i PS (CUDA), gdybym używał do obliczeń pewnie brałbym ATI.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Trzeba przyznać, że stosunek cena/wydajność jest bardzo OK, tym bardziej jak weźmiemy pod uwagę możliwości OC 7950. Jednak konkurencja w postaci GTX660TI jest niewiele droższa, podobnie wydajna a moim zdaniem to lepszy wybór dla gracza, chociażby ze względu na PhysX. Minus 660TI względem 7950 to słabsze OC i po podkręceniu obydwu kart to Radek będzie górą w większości gier, ale nie będzie to różnica kolosalna i nie warta moim zdaniem poświęcenia PhysX na koszt tej różnicy.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

no ale po obnizce cen hd7950 wyglada jeszcze lepiej.

sam kupilem hd7870 sapphire 2 tyg. temu ale karta idzie zpowrotem do amzon.co.uk

mysle nad hd 7950 moge go juz miec ponizej 240£ z chlodzeniem od gigabyte czy sapphire.

wkurzelem sie raz z hd7870,problem z odinstalownem sterownikow,musialem windowsa wgrywac od nowa,wiec zastanawiam sie czy nie doplacic do gtx 670,ale musialbym doplacic sporo bo gdzies 80£.Karta gigabyte jest tu dosc droga.MSI GeForce GTX 670 OC Twin Frozr Power Edition 2048MB jest w podobnej cenie do gigabyte czy ta karta jest lepsza?

ile procent mozna zrobic oc na gtx 670 ?

 

Muszę się nie zgodzić z tą opinią. Jak dla mnie wystarczyły 2 gry Mafia II i Batman aby wybrać kartę z PhysX, ciekawe efekty są również w Alicji i Borderlands II:

http://www.youtube.com/watch?v=EWFkDrKvBRU&feature=player_embedded

Jeżeli karty są w podobnej cenie i oferują podobną wydajność to rozsądek podpowiada aby wybrać tą, która oferuje więcej.Zresztą ja nawet dopłaciłbym te 10% za PhysX aby mieć na ekranie wszystkie efekty zaimplementowane w danej grze.

 

fajny filmik,no moze jednak bardziej sie zastanowie nad gtx670,bede gral w bordelands 2,czy physx jest tez tak rozbudowane w pierwszej czesci?
Link to post
Share on other sites

Polecam 670, swietna karta,(moja WF3 chodzi stabilnie na rdzeniu 1165 bez boosta), sam siedzialem kilka lat na Radkach ale jednak wsparcie producentow gier jest duzo lepsze dla nv, nv robi tez lepsze sterowniki, trzyma wyzszy minimalny fps, generalnie jest mniej problemow, no i swietne efekty z PhysX :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Patrząc na aktualne ceny to jestem za HD 7950. Na taką właśnie poluje.

W związku z powyższym szukam pomocy w następującym temacie.

Przyprawia mnie o zawrót głowy mnogość wersji Radeona HD 7950 firmy Sapphire np.

http://www.neo24.pl/?p=sapphire_hd7950_3gb_11196_01_40g&aff_id=101372

http://morele.net/sapphire-hd7950-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-i-dualminidp-oc-full-11196-02-40g-451850/

http://agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7950-oc-11196-10-40g-3gb-ddr5-pci-e-fbox-84-590028.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=590028

 

Czy mam rozumieć, że karta z linka nr 3 jest już z nowszą wersją biosu z technologią Boost? Po czym poznać, że jest to nowsza wersja ?

Czy karty z linka 1 i 2 różnią się czymś np w konstrukcji karty lub chłodzenia poza podniesionymi taktami?

 

Proszę o pomoc w tej sprawie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja sie zastanawiam nad msi twin frozer 4,czy jest on lepszy niz karta gigabyte gtx 670?

 

KFA2 GeForce GTX 670 EX OC 2048MB-zegar w boost pracuje na czestotliwosci 1,189MHz jak sie to ma do gigabyte?dwa lata gwarancji,z tym troche gorzej.

to wartosci dla oc tej karty 1,080MHz stock 6,852MHz memory 1,242MHz boost

tutaj jest recenzja

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/39249-kfa2-geforce-gtx-670-ex-oc/?&key=1336740716

tez dobra karta

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...