Skocz do zawartości

GTX 670 czy HD 7950? (temat inny niż tysiące, które są)


GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GTX 670 (referent) czy HD 7950 (Gigabyte)?



Recommended Posts

odwieczna bitwa Nv/AMD sory Nvidia nic mi nie oferuje po za tym swoim PhysX wydajność dalej jest w krzakach a ty mnie przekonujesz że jest inaczej ?

Nvidia tak się chwaliła że ten z*****y GTX 680 będzie pogromcą HD 7970 a tu du*a jest na odwrót pół roku czekania na to co AMD oferowało już w styczniu hah

i to się nazywa konkurencja która cały czas cofa się w rozwoju ...

 

o ile dobrze pamiętam to właśnie GTX 660Ti miał oferować wydajność topowej karty od AMD ... i też coś nie wyszło

Link to post
Share on other sites

też wezmę pod uwagę twój test Ungine Heaven którego to wynik był niższy niż stockowe HD 7950

 

ja stwierdzam fakty

a co do najpopularniejszych portali wyraziłem już swoją opinie

 

mamy takie same procesory ale różnych firm więc można też przeprowadzić własne testy co nie jest jakimś problemem

Link to post
Share on other sites

ile razy mozna to przerabiać:

 

Stare 7950 przy taktach 800Mhz na rdzeniu jest wolniejsze od gtx670

 

Po aktualizacji biosu gdy taktowanie dochodzi do 950Mhz 7950 jest porównywalne bądź wydajniejsze w zależności od gry od gtx670 (bez OC)

 

Po poważnym OC, maksymalnym na jaki pozwalają konstrukcje niereferenycjne wydajniejszy generalnie będzie 7950, zwłaszcza w wysokich rozdzielczościach

 

Podobnie zresztą jak 7970 z nowym biosem z boostem po OC jest wydajniejszy od gtx 680 (też po OC).

 

A amd obniża ceny bo może sobie na to pozwolić, sprzedali dosyć 79xx zanim nvidia weszła ze swoimi kartami.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

ja wgl nie uwzględniam starego 7950 on był jak Gtxy 600 nie weszły na rynek teraz ma nowy bios i funkcję turbo więc jest różnica :D

 

jak dla mnie dyskusja nie ma sensu bo kolega albo to robi dla prowokacji albo ma naprawdę mala wiedze na dany temat...Sama oobnizka cen kart AMD mowi sama za siebie...o wiele slabsza sprzedaż wiążąca się z gorsza wydajnością i tyle

AMD już dawno odzyskało kasę którą trzeba było wyłożyć na wdrożenie kart do produkcji teraz sprzedają tylko by ich, produkty były atrakcyjniejsze niestety Nvidia myśli że jest tu królem i nie musi robić obniżek

jakoś w ciągu roku Nv straciła 20 % rynku na rzecz AMD ranking steam

w zeszłym roku kart AMD używało 20 % ludzi teraz ich jest prawie 40 ...

Link to post
Share on other sites

zobacz raz jeszcze testy na techpowerup bo tam jest kilkanascie gier a nie jakies pojedyncze wynalazki pokazujesz i jeszcze porownujesz karte po oc do zwyklej. 670 tez podkrecisz i co wtedy ?

to sa ewidentne gry pod AMD robione wiec co sie dziwic

 

no ale sa tez zestawinia robione pod nvidie

Link to post
Share on other sites

Generalnie jakby porównywać bezpośrednio układy Tahiti vs GK104, to jednak ten AMD wydaje się być lepiej rozwiązany w kwestii architektury. nVidia wypuszczała karty po AMD, wyżyłowała piekielnie zegary aby na ustawieniach @stock to ich produkt był minimalnie wydajniejszy. Nie bez kozery jednak w Keplerach zablokowano możliwość podbicia napięcia, fabrycznie z tych układów wyciśnięto co się da. Tym czasem AMD ostatnio wypuściło nowe biosy dla 7950/7970, które ponownie wypychają ich produkt na piedestał.

 

Ot, taka zabawa w kotka i myszkę z moim głosem na 7950.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja pytanie się tu zagubiło więc może jeszcze raz czy radeon hd7970 sapphire toxic editio9n będzie lepszy od gtx 670 (nie będę robił OC)

 

jesli nie bedziesz robil OC to kup tansza wersje,ale czemu nie chcesz robic oc?

przy tak wydajnym chlodzeniu to zaden problem zeby ustawic 1.2 mhz na rdzeniu,taki oc to nic trudnego dla tej karty,przy czym pozostanie on cicha i nie bedziesz mial problemu z temp.

Link to post
Share on other sites

Generalnie jakby porównywać bezpośrednio układy Tahiti vs GK104, to jednak ten AMD wydaje się być lepiej rozwiązany w kwestii architektury. nVidia wypuszczała karty po AMD, wyżyłowała piekielnie zegary aby na ustawieniach @stock to ich produkt był minimalnie wydajniejszy. Nie bez kozery jednak w Keplerach zablokowano możliwość podbicia napięcia, fabrycznie z tych układów wyciśnięto co się da. Tym czasem AMD ostatnio wypuściło nowe biosy dla 7950/7970, które ponownie wypychają ich produkt na piedestał.

 

Ot, taka zabawa w kotka i myszkę z moim głosem na 7950.

 

wedlug mnie w gtx serii 6xx gdyby odblokowano napiecie mozna byloby jeszcze te karty troche podkrecic.

oczywiscie przy odpowiedniej karcie zobacz recenzje msi lightining gtx 680 lub Gigabyte Radeon gtx 680 Super Overclock lub gigabyte gtx 680 superoverclock

 

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Jeszcze problem nie rozwiązany %-)

 

Będę miał na tygodniu kartę od AMD -- sprawdzę te "zalety" i "przewagi", oraz "inne za" na własnym blaszaku -- muszę się sam przekonać, czy Ci, co tak bardzo oponują na widok nV mają choć trochę racji - nie ukrywam, że sam bardzo jestem ciekaw jak gpu od amd sprawdzają się na co dzień w domowym pc.

Link to post
Share on other sites

A mi ktoś pomoże? No chyba, że mam założyć nowy temat?

 

no ale w czym?

 

Jeszcze problem nie rozwiązany %-)

 

Będę miał na tygodniu kartę od AMD -- sprawdzę te "zalety" i "przewagi", oraz "inne za" na własnym blaszaku -- muszę się sam przekonać, czy Ci, co tak bardzo oponują na widok nV mają choć trochę racji - nie ukrywam, że sam bardzo jestem ciekaw jak gpu od amd sprawdzają się na co dzień w domowym pc.

 

ktora bedziesz mial?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...