Skocz do zawartości

Monitor 30" do gier+multimeda do 5tys zł


Recommended Posts

Monitor HP LP3065 co sadzisz o tym modelu. Jest tanszy od ZR30w, ciezko go znalesc w google, ale testowali na benchmarku i ma wyzsza ocene, ilosc gwiazdek itd od drozszego konkuretnta. Pomijam Della u3011 bo ma gorszy czas reakcji od HP, gorsza jasnosc. Pobor pradu to nie problem.

 

@drachenfeles gdybys Ty mial taki dylemat jak ja, to ktory sobie osobiscie wzial na moim miejscu do gier do 5tys. Jezeli pewien model o troche jest lepszy od drugiego a drozszy np o tys zl to nie problem, wazne zeby kosztowal nie wiecej niz ~5tys. Musi byc jakis faworyt wsrod monitorow. Jezeli wy mi nie pomozecie to nie wiem do kogo mam sie zwrocic. W sklepach to na pewno nie dostane rzetelnych opini od sprzedawcow...

Edytowane przez perfekcjonista999
Link to post
Share on other sites

jakbym miał 5k na monitor to wziąłbym zapewne NEC PA241W, ale to definitywnie nie jest sprzęt pod gry

 

co do twojego problemu to zasadniczy jest taki, że w tym gabarycie nie powstał jeszcze monitor gamingowy i zapewne jeszcze długo nie powstanie

z podanych "trzydziestek" jeśli chodzi o resposnywność, to wszystkie sobie radzą... jako tako, ale input lag u większości powala, na U3011 jest powiedzmy akceptowalny i myślę, że w ten model bym ostatecznie celował, no a poza tym to całkiem niezły monitor graficzny, może nie "full professional" ale nie obraziłbym się

Link to post
Share on other sites

Hp znalazlem ze nierownomiernie podswietla ekran. Hp ma fabrycznie ustawione bardzo dobrze kolory i mozna zmieniac jasnosc klawiszami, pisalem ze nie sluzy do grafiki, dodatkowo w ust kart. graficznej mozna zmienic kontrast itd. Jak sprawa ma sie z dellem u3011 w rownomiernym podswietleniu calej przestrzeni roboczej...Wyczytalem ze dell posiada jakis system ktory automatycznie umozliwia, ladnie rozklada FILMY na ekranie 1080p. Co to jest takiego i czy ma to tez HP i czy mozna pobrac oprogramowanie jezeli jednak nie?

 

Input lag, czas reakcji to parametry wazne przy jakosci obrazu/rownomiernosci podswietlenia dla monitora dla gracza, przynajmniej wszyscy tak pisza w kazdym temacie o monitorach, tym sie roznia wlasnie matryce. W poradnikach sa takie informacje...

Link to post
Share on other sites

Input lag, czas reakcji to parametry wazne przy jakosci obrazu/rownomiernosci podswietlenia dla monitora dla gracza, przynajmniej wszyscy tak pisza w kazdym temacie o monitorach, tym sie roznia wlasnie matryce. W poradnikach sa takie informacje...

tak input lag jest ważny, nikt nie twierdzi, że nie ale jak jeszcze raz usłyszę - równomierność podświetlenia - to mnie szlag trafi, chłopie jak nie jesteś grafikiem pracującym na kolorach to nawet nie zauważysz, że coś jest nierównomiernie podświetlone, a ci... ekhem... wypisujący tą cechę jako strasznie istotną dla gracza też pewnie w większości nigdy nie widzieli tego zjawiska w naturze, połowa z nich siedzi na tak nierównych TN'kach, że głowa boli, ale będą pisać doktoraty, bo ktoś tam zmierzył, że jest takie i takie odstępstwo

Link to post
Share on other sites

drachenfeles ok, wybieram ostatecznie hp ZR30w. Dziekuje za pomoc.

 

effendi360 poniewaz do gier lepszy jest monitor 30calowy od plazmy 60". Dodatkowo komfort pracy - gram w cos na multi odpalam z 10+ gier jednoczesnie w oknach i potrzebuje duzo przestrzeni roboczej. Poczatkowo do gier i do pracy bedzie monitor 30", a w przyszlosci jak juz sie nagram to kupie sobie tv 60".

 

 

Jezeli monitor Hp pobiera 150w przy pelnej jasnosci to ta moc jest pobierana z zasilacza czy z gniazdka?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak zwał tak zwał. Ja tam wole na moim telewizorku grać. Twoja kasa.

 

Patrząc tylko na Twoje poczynania, stwierdzam, że to będzie *****iście przepłacony sprzęt ale jak wspomniałem - Twoja kasa.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego przepłacony? Dobry monitor niesamowicie poprawia komfort gry jak i pracy, a porównywanie ich z TV to jest nieporozumienie. Nawet TV 60" oferują "tylko" full hd, a przy tej wielkości ekranu taka rozdzielczość to nieporozumienie. Co innego, gdyby to było 4k.

 

Update:

 

Nie zdąrzyłem dopisać o jakości matrycy, to też jest istotne. Grałem przez chwile na 3 monitorach i podobało mi się to tylko w jakieś wyścigówce, widok z kokpitu genialny. W pozostałych grach ramki między monitorami są bardzo irytujące, więc każdy ma prawo do swojego zdania.

Edytowane przez tintirintin
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nieporozumienie ? A odpaliłeś grę na dwóch ekranach na raz, patrzyłeś na to i widziałeś wyraźne różnice ? Bo ja tak.

I moim zdaniem jedynym nieporozumieniem jest Twoja wypowiedź.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Plazma ? Bez przesady. Gram na padzie i nie odczuwam żadnego dyskomfortu w porównaniu z monitorem.

Może jakiś maniak counter strike grający na myszce za 600zł mógłby narzekać ale uważam, że przeciętny zjadacz chleba, różnic nie odczuje.

 

Dla mnie jedynym argumentem co do tego monitora jest to, że gościu gra w jakieś mmo czy coś, jak pisze i że musi machać non stop mychą i klawą na iluś tam okienkach, ale tak czy inaczej 4 kafle bym za monitor w życiu nie dał.

 

nie poważnego grania

Co rozumiesz przez "poważne granie" ? :)

Edytowane przez effendi360
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

że ktoś traktuje granie poważnie, a nie czysto rozrywkowo, choć w tej drugiej grupie też znajdą się osoby, które preferują bardziej odpowiedni sprzęt

 

druga rzecz, wiele zależy od tego w co grasz, input lag boli w FPS'ach i innych grach opartych o refleks i precyzję, w pozostałych ma marginalne znaczenie, ale skoro autor pisał o tym, że to dla niego istotne to doradzanie mu TV o opóźnieniach dwu-trzykrotnie przebijających najsłabsze monitory jest trochę nie na miejscu

 

ale tak czy inaczej 4 kafle bym za monitor w życiu nie dał.

zależy do czego, do grania? ja też nie

tylko co to ma wspólnego z tematem?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Takie moje luźne sugestie. Nie tyle moim zdaniem chodzi o to żeby doradzić co też nakierować. Nie raz byłem już na coś zdecydowany a właśnie dzięki takim sugestiom, przychodziły przemyślenia, człowiek się zastanawiał i niejednokrotnie zmieniałem zdanie.

Kasa jego, ja mogę napisać co o tym myślę, niech bierze co chce. Tylko potem dochodzi do sytuacji, że przyłazi do mnie szef, który zabulił grubo ponad 30k za swój cały osprzęt i nagle jak zaczyna grać w grę czy oglądać film na moim za jedną trzecią tej ceny a po dwóch godzinach go nie można do domu wygonić i chłop sobie w brodę pluje ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

druga rzecz, wiele zależy od tego w co grasz, input lag boli w FPS'ach i innych grach opartych o refleks i precyzję, w pozostałych ma marginalne znaczenie, ale skoro autor pisał o tym, że to dla niego istotne to doradzanie mu TV o opóźnieniach dwu-trzykrotnie przebijających najsłabsze monitory jest trochę nie na miejscu

BTW Kolesiowi wyszło około 20ms - jesteś na prawdę w stanie to odczuć ? Ja nie. OK zamykam się.

 

Ohh tu też ciekawy temat. http://www.avsforum.com/t/1166196/the-official-plasma-input-lag-thread

 

Moja maszyna na samej górze :) ~24ms :P

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...