Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Prosił bym o doradzenie zakupu telefonu z androidem w przedziale do 1300zł max (to już jest 100 ponad budżet).

 

Telefonik miałby być głownie do korzystania z Internetu oraz gierek. Cenię sobie w telefonie także dobry aparacik z kamerką, wspartą lampką LED. Koniecznie zależy mi na androidzie. Firmy jakie mnie interesują to w pierwszej kolejności Sony(SE), Samsung oraz ewentualnie HTC. Odpada LG oraz Motorola.

 

Ekran jaki miałby posiadać to minimum 3,7'' (najlepiej 4'') oraz 2-rdzeniowy procesor (Tu chciałbym usłyszeć opinie na temat dwóch rdzeni w telefonie (czy jest to w ogóle opłacalne)).

Kupując telefon, będę miał go powiedzmy 2-3 lata, więc chciałbym się ''zabezpieczyć'' technologicznie, przynajmniej na pewien czas (stąd chęć kupienia telefonu z dwoma rdzeniami).

Dobrze aby telefon posiadał przynajmniej 16gb pamięci wewnętrznej.

Cena dotyczy nowego modelu.

 

W chwili obecnej przyglądam się modelowi Sony Xperia P oraz Samsungowi Galaxy S Advance. Bardziej przemawia do mnie Sony. Jedyne co mnie martwi w Xperi P to wytrzymałość ekranu na porysowania. Dla przykładu, po 2 latach użytkowania Wave s8500 nie ma na nim ani jednej ryski, miło by było gdyby ekran Sony był podobnie wytrzymały.

 

Prosiłbym o opinie oraz sugestie co do zakupu.

 

Za jaką kolwiek pomoc serdecznie dziękuje

Edytowane przez KmP900
Link to post
Share on other sites

Jeżeli propozycja kolegi wyżej ma zbyt duży ekran, bo tak mogą sugerować wymagania autora tematu proponowałbym Samsunga i9070 Galaxy S Advance, wydajnościowo podobnie jak SGS2, 768MB RAM, 4" AMOLED, 16GB wbudowanej pamięci.

 

Tylko należy zapomnieć o jakimkolwiek nieoficjalnym wsparciu i zapewne też o oficjalnym bo jak wiemy z doświadczenia takie wersje Advance, czy + są lekko mówiąc porzucone na starcie przez Samsunga.

 

 

 

E: Uh, tak to jest jak się nie dokładnie przeczyta pierwszy post, autor już wymienił SGSA %-)

Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites

Szukaj telefoniku takiego jak ja czyli GT-I9100 Galaxy S 2 reszta naprawdę nie warta uwagi!!!. 2 rdzenie 1,2 Ghz , 1 Gb Ram , SuperAmoled Plus, odtwarza i nagrywa Filmy 1080p i niesamowity suport oficjalnie Android ICS 4.0.3 , 4.0.4, w drodze JellyBean 4.1, cyanogenmod 4.1 już jest, plus ogromna ilość przeróżnych Romów + dodatki o których użytkownicy innych telefonów mogą pomarzyć JKay Deluxe Settings , ICS Domination Theme i inne. :)

 

link do supportu pl: http://forum.android.com.pl/f168/

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites

Za ~1200 dostaniesz Xperie S

http://allegro.pl/sony-xperia-s-nowy-gw-orange-terba-zabrze-i2534778361.html

Oprócz tej xperii za godne uwagi uważam też Motorole RAZR i Samsunga Galaxy s2.

 

Dobrze aby telefon posiadał przynajmniej 16gb pamięci wewnętrznej.

Karta microSD o pojemności 16 to koszt ~30zł więc nie ma co sobie ograniczać wyboru
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za wszytkie sugestie. Motorola Razr mnie nie interesuje. Telefon jest za duży, poza tym pojawiał się tam problem z płynnością zoomowania zdjęć w galerii, dla mnie może być to brzemienne w skutkach na wejściówkach z laboratoriów. Proszę nie uwzględniać Motoroli, a już napewno nie LG. Nie mam przekonania co do tych marek.

 

Modelom którym się przyglądam to:

 

Sony Xperia P - model który w chwili obecnej najbardziej mi odpowiada. Nie drogi, wysokie parametry, niezła jakość wykonania, wsparcie producenta. Prosił bym o parę konstruktywnych opinii o tym modelu (Xperia S odpada, źle mi leży w dłoni).

 

Galaxy Ace 2 - nowa propozycja jak dla mnie, zdecydowanie najtańsza, ale też najsłabsza z wymienionych.

 

Galaxy S Advance - bardzo dobra alternatywa, jednak w tym modelu występuje podobna b. słaba jakość wideo.

 

SGS II - zdecydowanie najwydajniejszy telefon z ww. Gabarytowo jeszcze jest zdatny. Szczerze powiem, myślałem że tego telefonu nie kupie poniżej 1500zł, a tu taka niespodzianka, można go nabyć już za 1300zł. Jednak razem z wydajnością modelu, jakby nie patrzeć posiada też najwyższą cena z ww.

 

Jednak prosił bym jeszcze parę opini na temat Xperi P - Nie wiem czemu, ale wydaje mi się najkorzystniejszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Przecież Razr jest tak duża jak SII. Poza tym porównajcie sobie wydajność tych dwóch telefonow. Motorola to nie jest już motorola. Jak wolisz plastikowego SII - twoja sprawa.

 

Jest większa. Trzymałem w ręce i SGSII i RAZR. Lepiej w dłoni leży mi SGSII aniżeli Motorola. Nie mam zamiaru spierać się o telefon, bo to kwestia gustu. Także proszę mnie nie przekonywać do RAZR.

 

Ps. Faworytem u mnie jest w chwili obecnej Sony Xperia P, która nie jest wykonana z plastiku

 

Pozdrawiam.

 

Oczywiście czekam na kolejne sugestie oraz opinie.

Edytowane przez KmP900
Link to post
Share on other sites

Ja akurat żadnego telefonu samsunga bym nie polecał. Są one tandetne i plastikowe jak już zauważyła przedmówczyni/ca. Jeżeli zależy ci na wnętrznościach to rzeczywiście Xperia P wydaje się dobrym pomysłem.

 

Ja natomiast jeszcze zaproponowałbym iPhone 3GS.

Co prawda ma mniejszy od wymaganego wyświetlacz i nie ma 2 rdzeni ale w przypadku iOS nie ma to znaczenia ponieważ aplikacje w większości działają tak samo płynnie jak na iPhone 4 (zamknięte środowisko programistyczne). Dodatkowym atutem jest to, że iPhone jest nie do zajechania (no chyba że będziesz wyświetlaczem tłukł o kamień). Ja mam swojego już 2 lata i pewnie kolejne 2 jeszcze posłuży.

Link to post
Share on other sites

Prosił bym o doradzenie zakupu telefonu z androidem

Koniecznie zależy mi na androidzie

Ja natomiast jeszcze zaproponowałbym iPhone 3GS.

Zawężę oczekiwania i powiem że jedyne produkty jakie mnie interesują to SE, Sony, Samsung oraz HTC

 

Oczywiście dziękuję za wszystkie porady.

Edytowane przez KmP900
Link to post
Share on other sites

Xperia P ma tragiczną baterię, ledwo dzień wytrzyma. A co do wymiarów to szybko można się przyzwyczaić. No i na większym ekranie łatwiej ściągnąc podczas kolokwium :D

Jest to jedna z dwóch rzeczy jakim się przyglądam w tym modelu. Druga to podatność ekranu na rysowania.

 

Co do drugiego pkt. raczej nie ma zastrzeżeń, ale do baterii można już się przyczepić. Chociaż testy pokazują że telefon radzi sobię podobnie jak modele z 1500/1600 mah. Nie wiem co jest przyczyną takiego działania, ale ktoś wspominał, że w Xperi P jest zastosowana jakaś Sonowska technika oszczędności baterii, która jest uzależniona od tego co się robi w danym momęcie. Jak się bliżej temu przyjrzę to będę od krok od decyzji.

 

Jednak jak ktoś doradzi jeszcze jakiś sensowny telefon w podobnej cenie byłbym niezmiernie wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ale ktoś wspominał, że w Xperi P jest zastosowana jakaś Sonowska technika oszczędności baterii,

Nie licz na cuda. Podejrzewam że ta 'technologia' działa na zasadzie obniżania jasność ekranu, wyłączania zbędnych usług (3g, wifi) itp. Zresztą poczytaj sobie testy, wg mnie ma za dużo wad:

http://pclab.pl/art50100-5.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Serdecznie dzięki za wszystkie opinie i sugestie.

 

Szczerze powiem, że gdy trzymam telefon w ręce, muszę czuć materiał metaliczny. W przypadku SGSII i SGSA mam wrażenie jakbym trzymał coś tandetnego.

 

Jutro przejdę się do skelpu i wymacam dokładnie SGS II, SGS Advance, Xperię S i Xperię P. Wybiorę ten, który po prostu będzie lepiej leżał w dłoni. SGS II i Xperia S są IMO telefonami za dużymi i niepraktycznymi (oczywiście tylko w moim odczuciu), dlatego wybór zapewne padnie po między Xperią P, a SGS Advance. Czli tak jak przewidywałem na początku, a i zaoszczędzę 250zł.

 

Dla zainteresowanych, nóweczka Xperia S oraz SGS II (RAZR również) od ręki na allegro - 1350zł

Z kolei SGS Advance i Xperia P - 1100zł

Tańsza alternatywa to SG Ace 2 - 850zł

 

Bateria z tego co wyczytałem w Xperi P starcza bez problemowo na calutką dobę i to mi wystarcza. Jestem przyzwyczajony do codziennego ładowania obecnego Wave s8500 z Badą 2.0. A co do wydajności, to nie sądzę żebym wykorzystał chociażby połowę możliwości telefonu (podobnie jak w przypadku Wave1 - a mamy tam ''zaledwie'' 1GHz). Jedynie kwestia podatności wyświetlacza na rysy budzi pewien obaw, ale z drugiej strony Wave także nie posiada Gorilla Glass, a nie ma ani jednej ryski.

 

Także jeszcze raz dziękuje za poświęcony czas.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli propozycja kolegi wyżej ma zbyt duży ekran, bo tak mogą sugerować wymagania autora tematu proponowałbym Samsunga i9070 Galaxy S Advance, wydajnościowo podobnie jak SGS2, 768MB RAM, 4" AMOLED, 16GB wbudowanej pamięci.

 

Tylko należy zapomnieć o jakimkolwiek nieoficjalnym wsparciu i zapewne też o oficjalnym bo jak wiemy z doświadczenia takie wersje Advance, czy + są lekko mówiąc porzucone na starcie przez Samsunga.

 

 

 

E: Uh, tak to jest jak się nie dokładnie przeczyta pierwszy post, autor już wymienił SGSA %-)

 

Błąd. Samsung i9070 (advance) ma 8 gb wbudowanej pamięci (czyli 6gb pamięci na telefonie), bo reszta idzie na system czyli do dyspozycji jest tylko 6 gb.

Mam ten telefon i jest naprawdę bardzo dobry (0 lagów, fajny ekran, jak na samsunga to dobrze zbudowany, fajny interface)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lekka zmiana planów. Proszę już nie podawać nowych modeli, a za to konstruktywnie porównać dane modele. SGS II, Xperia S oraz RAZR (pare osób polecało ten model).

 

Doszedłem do wniosku że za 1100zł jedyne słuszny (IMO) wybór to Sony Xperia P. Natomiast za 1350zł w grę wchodzą powyższe modele. I to właśnie o tych modelach chciałbym się dowiedzieć najwięcej.

 

Miałem pewne obawy co do obudowy SGSII, ale w ręce trzyma się go wygodnie, a materiał z którego jest wykonany jest przyjemny w dotyku. Motorola RAZR też nieczego sobie.

 

Co do RAZR chciał bym się dowiedzieć czy ten model posiada aktualizację do ICS (reszta modeli z tego co wiem posiada) i czy podczas zoomowania galerii zdjęć nadal są niezwykłe lagi?

 

W porównaniach proszę nie uwzględniać Xperi P, tylko i wyłącznie Xperie S, SGS II oraz RAZR. Z wyższej półki interesują mnie tylko te trzy modele.

Link to post
Share on other sites

Przecież Razr jest tak duża jak SII. Poza tym porównajcie sobie wydajność tych dwóch telefonow. Motorola to nie jest już motorola. Jak wolisz plastikowego SII - twoja sprawa.

http://phone-size.com/?s=22%2C7

Dodaj sobie u góry rozmiary monitora i masz realne wymiary

 

Błąd. Samsung i9070 (advance) ma 8 gb wbudowanej pamięci (czyli 6gb pamięci na telefonie), bo reszta idzie na system czyli do dyspozycji jest tylko 6 gb. Mam ten telefon i jest naprawdę bardzo dobry (0 lagów, fajny ekran, jak na samsunga to dobrze zbudowany, fajny interface)

Hm, znalazłem na szybko wersję 16GB i myślałem że tylko jedna wersja wyszła. Mój błąd ;) Edytowane przez JoHnNy08PL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...