Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaki mikrofon polecacie do gier, skype itp.?

Karta dźwiękowa: Asus Xonar DX

Lepiej pod Jack 3,5 mm czy USB?

Zainteresował mnie:

LOGITECH Desktop Microphone - 50-55zł

LOGITECH USB Desktop Microphone - 73zł(83 z przesyłką) niby powystawowy w zastępczym opakowaniu a normalnie 100 gdzie mógł bym odebrać osobiście.

Warto tyle wydawać na mikrofon? Ma to sens? Szczerze przyznam że się na tym nie znam a już od dobrych kilku lat żadnego nie miałem.

 

Proszę o porady

Link to post
Share on other sites

Lepiej pod Jack 3,5 mm czy USB? czym to się różni w praktyce? Ten z USB Logitech 2x droższy jest

Co do logitecha no to faktycznie mało niestety nie kosztuje ale ma fajny bajer w postaci wygodnego wyciszenia mikrofonu z tego co zauważyłem. Co do zalmana to raczej doczepiany mi zbytnio nie pasuje.

 

Znalazłeś jakąś ciekawą reckę z Tracer TRS-MC V3? Przyznaję że wierzę w recenzje i one sporo rozjaśniają w temacie.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

lepiej pod jack

Nie do końca bym się zgodził. Mikrofon na USB pomija kartę dźwiękową i przekazuje dźwięk cyfrowo bezpośrednio do kompa. Likwiduje to problemy np. ze sterownikami, co miało miejsce u mnie na karcie Xonar DS i TeamSpeaku - wieczne problemy z głośnością i jakością dźwięku. Po podłączeniu mikrofonu na USB problemy zniknęły. Takie przynajmniej były moje doświadczenia z mikrofonami na "jacka". Potem miałem właśnie tego logitecha - zero problemów, bardzo dobra jakość dźwięku (komunikatory głosowe i tak stosują dość mocną kompresję, więc taki mikrofon w zupełności do tego starcza. Jeśli chciałbyś robić cokolwiek więcej, niż rozmawiać (np. nagrywać) musiałbyś zastanowić się nad czymś lepszym (obecnie mam Blue SnowBall - mikrofon quasi studyjny, ale z nieporównywalnie lepszą jakością nagrywania niż logitech czy inne tego rodzaju mikrofony)

Link to post
Share on other sites

jak dla mnie stawianie sobie pojemności na biurku to strzał w stopę, ale niektórzy tak wolą

wiec strzeliłem sobie w stopę - lubię takie hardcory... a tak na poważnie, nie o tym była mowa i nie bardzo rozumiem po co ten komentarz. Każdy kupuje to, co lubi i na co go stać.

Link to post
Share on other sites

taki sam sens jak wspominanie o mikrofonie za ~4 stówki przy budżecie ~50zł

 

 

Znalazłeś jakąś ciekawą reckę z Tracer TRS-MC V3? Przyznaję że wierzę w recenzje i one sporo rozjaśniają w temacie.

nie ale stał mi taki na biurku ze 3 lata, do voip wystarcza w zupełności

Link to post
Share on other sites

taki sam sens jak wspominanie o mikrofonie za ~4 stówki przy budżecie ~50zł

Tu się zgodzę, nie miałem zamiaru go namawiać. Napisałem tylko, że gdyby chciał robić coś więcej niż VoIP, np. nagrywanie głosu do filmików itp., to powinien się zastanowić nad czymś lepszym (nie koniecznie SnowBallem). Do VoIP moim zdaniem starczy jakikolwiek, byle na USB.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...