Skocz do zawartości

Laptop do 1500/1600 zł.


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Zgłaszam się do was z pomocą gdyż bardzo pomogliście mi przy doborze podzespołów do nowego PC kilka lat temu (2/3). Mam nadzieję, że uda wam się coś mi polecić w tym zakresie cenowym.

We wrześniu kieruję się na studia politechniczne i potrzebuję wreszcie laptopa. Będzie mi on prawdopodobnie służył do prostych projektów, ale chciałbym, żeby działały na nim jakieś podstawowe gry trochę lepsze od sapera. Jestem świadomy tego, że za te pieniądze nie da się złożyć zestawu ani pod dobre działanie w programach ani do gier, tak więc proszę o pomoc w wyborze jak najbardziej wydajnej jednostki.

Pozdrawiam!!!

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Ja niegdyś stanąłem przed podobnym problemem. Ostatecznie wszedłem w posiadanie netbooka.

 

Odnośnie projektów na studiach - nie spodziewaj się że będziesz musiał mieć procesor jak i7 żeby wykonać te projekty, bo będą robione w groźnie nazywających się programach. Ale z drugiej strony mój Atom niekiedy nie wyrabiał się z obliczeniami numerycznymi. Więc Atom to trochę za mało. E-350 i E-450 oraz C-60 odpadają bo to są bardzo słabe procesory. Najlepiej kup sobie laptopa z Pentium B960 i HD2000. W prawie nic nie pograsz, ale uwierz mi że nie będziesz miał problemów z programami.

 

Ogólnie to masz wybór - albo dobre CPU B960 Intela i słaby układ graficzny, albo bardzo słabe CPU E-450 i dobry układ graficzny. W tej cenie nie kupisz czegoś na czym byś pograł chociaż w Battlefield BC2 i będziesz komfortowo pracował w programach profesjonalnych.

 

Ewentualnie coś takiego:

 

http://allegro.pl/asus-x54hr-sx043-intel-b960-2gb-320gb-hd7470-1gb-i2516752128.html

 

Edytowane przez Rakieta1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...