Skocz do zawartości

~24 cale, preferowany pivot


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym kupić monitor 24" +/-1. Służyłby mi głównie do oglądania anime, przeglądania internetu i grania w gry. Bardzo ucieszyłaby mnie funkcja pivot, aczkolwiek obejdę się bez niej, jeśli wymuszałaby zbyt duże koszty.

Ma to być mój drugi monitor, wiec fajnie by było, gdyby pasował z wyglądu do LG L1954SM.

Budżet jest dosyć płynny, ale wolałbym zachować rozsądne trzycyfrowe granice, najlepiej bez uciekania się do tych najwyższych z przodu.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale posiadam Radeona 5850.

Edytowane przez Progeusz
Link to post
Share on other sites

Fajnie, tylko w necie widzę całą masę opinii o sporym srebrzeniu. Często też występują opinie, że to raczej model do pracy w ciągu dnia, a ja dużo siedzę przy PC wieczorami i w nocy. Cena mocno wkraczająca w czterocyfrowe okolice też mi się średnio widzi.

 

Jak prezentują się w porównaniu do niego BenQ BL2400PT czy IIYAMA 24" ProLite B2409HDS-B1? W iiyamie matryca TN trochę odstrasza kątami widzenia, więc chyba najbliższy moim wymaganiom byłby BenQ wyposażony w VA...

Link to post
Share on other sites

Fajnie, tylko w necie widzę całą masę opinii o sporym srebrzeniu. Często też występują opinie, że to raczej model do pracy w ciągu dnia, a ja dużo siedzę przy PC wieczorami i w nocy.

każdy budżetowy IPS jest obarczony takimi "wadami" i pewnie były by to wady, gdyby to był monitor graficzny, przy multimediach itp i tak nie zauważysz tego srebrzenia

 

co do jasności zgadza się, jest jasny i nie nadaje się do pracy po ciemku, natomiast wystarczy lampka na biurku, żeby można było komfortowo pracować po zachodzi słońca, abstrahując od faktu, że siedzenie po ciemku nie jest wskazane niezależnie od tego czy monitor jest za jasny czy nie

 

Jak prezentują się w porównaniu do niego BenQ BL2400PT czy IIYAMA 24" ProLite B2409HDS-B1

inna matryca inne wady i zalety, BenQ jest na VA, a IIyama na TN, IMO płacenie tyle za dość przeciętną TN'kę uważam za pomyłkę

natomiast BenQ jest całkiem w porządku poza tym, że 16:9 i może trochę rozmywać w multimediach, ale bez jakiś problemów

Link to post
Share on other sites

Monitor posiadam od kilku tygodni. Pracuję głównie w CAD/3D trochę obróbka foto. Oceniam monitor na dobry z plusem. Standardowe ustawienia kolorów i jasności są nie do przyjęcia. Kolory również nie są właściwe. Trochę się pomęczyłem zanim wy-kalibrowałem do możliwych parametrów ale i tak nie ma możliwości doścignięcia NEC P221W. Plusy za pivot, usb, no i jednak IPS jaki by nie był, lepszy od TN. Spore możliwości regulacji też są na plus. Warto przed zakupem porównać z inną matrycą IPS. Za cenę największy plus.

Link to post
Share on other sites

Ok, po dalszych wielogodzinnych poszukiwaniach, przeszukiwaniach i przeglądaniach (srsly, jeszcze dzień-dwa i jedyne czego by mi brakowało to osobistego doświadczenia z modelami...) chyba zdecyduję się na Dell U2312HM. Fajna cena, e-IPS no i oczywiście pivot. Co sądzisz, drachenfeles?

Link to post
Share on other sites

Jest, wreszcie dotarł!

Nagle zdałem sobie sprawę, że moja stara TNka nie wyświetlała bieli, tylko jakiś żółtawy kolor...

Dwa ekrany są mega.

Teraz muszę to jeszcze wszystko poustawiać, no i zobaczyć jak U2312HM sprawuje się w nocy, póki co zmniejszę jasność.

Czas na dostosowanie ustawień do TFT. Z fabrycznego 75 na 20 - od razu lepiej.

Lol z niebieskiego podświetlenia w prawym dolnym rogu przy ładowaniu Windowsa XD

Edytowane przez Progeusz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...