Skocz do zawartości

Wyprawy i wycieczki rowerowe czyli gdzie ostatnio byłeś swoim jednośladem, napędzanym siłą mięśni


Recommended Posts

Przejeździłem jedną zimę na rowerze do pracy (mam blisko) na zwykłych oponach. W skrócie jest tak: można, ale jeździ się ciężko. O ile śnieg jest ubity i nie ma świeżych opadów, to jeszcze jest ok, pod warunkiem, że ubierzesz się odpowiednio. Ale jak napada świeżego śniegu, to jazda w nim kosztuje dużo siły. Ja miałem do pracy jakieś 6 km, czyli na rowerze tyle co nic. Normalnie to jest 15 minutowa przejażdżka, 10 minutowa jak mi się śpieszy, albo mam ochotę pośmigać szybciej. W zimie to przynajmniej 20 min, przy świeżym śniegu nawet dłużej. Nie mówiąc już o tym, że po prostu jest w ch**j ślisko, więc jeździsz wolniej. Zastanawiałem się nad oponami z kolcami (Schwalbe ma w ofercie taki model do jazdy po mieście z kolcami tylko po bokach), ale to droga zabawa, tylko dla zapaleńców.

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz nimi jechał po asfalcie szybko się uszkodzą

Wszystko zależy od długości i umiejscowienia kolców. Ale masz rację, na asfalcie strasznie hałasują i dosyć szybko się ścierają.

 

możesz nabawić się mandatu (z tego co wiem w Polsce opony z kolcami nie są dopuszczone do ruchu).

Też o tym słyszałem. Nie dotyczy to przypadkiem tylko pojazdów silnikowych?

 

Zresztą i tak nie zamierzałem jeździć po ulicy tylko w lesie i po poligonie :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od długości i umiejscowienia kolców. Ale masz rację, na asfalcie strasznie hałasują i dosyć szybko się ścierają.

 

 

 

Też o tym słyszałem. Nie dotyczy to przypadkiem tylko pojazdów silnikowych?

 

Zresztą i tak nie zamierzałem jeździć po ulicy tylko w lesie i po poligonie :)

 

Co to za poligon :) ciekawe

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Szukam odpowiedniej opony, bo trochę szkoda mi niszczyć moje Schwalbe z podwójnym oplotem. Szukam po znajomych jakiś opon nieużywanych... Może ktoś z was ma jakieś nieużywane oponki? Interesował by mnie 26x od 2.0 do 2.25 maksymalnie. Jeszcze jak by były kostkowane to był bym w niebie :D

 

Up co to za rower?

Edytowane przez mi1996
Link to post
Share on other sites

Na zimę to chyba lepsza byłaby węższa. A z tanich to jakieś CST czy Kenda, kupisz u siebie w większości sklepów.

 

http://allegro.pl/opona-kenda-k-rad-26x1-95-krad-w-szachownice-i2745032946.html

http://allegro.pl/opona-rowerowa-cst-26-x-2-10-c-1270-i2739646007.html

 

Jak potwierdzą mi zamówienie to dam lepsze foto.

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o technikę jazdy, nie mam jej na tyle rozwiniętej by startować w maratonach tam. Najpierw nabiorę ogłady na jakichś nizinnych.

Sam wyznaje zasadę, że trzeba zaczynać z wysokiego "C" ale wolę nie ryzykować jakiegoś złamania/etc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...