Skocz do zawartości

Nowa karta co najlepiej kupić


Recommended Posts

Jak w temacie co obecnie najbardziej się opłaca kupić bo mam mały dylemat i nie mogę się zdecydować moja poprzednia grafika to HIS HD6970 ale poleciała na gwarancje bo w 2D pixeloza ale mniejsza z tym mam informację że wymiana karty na nową :D ale no właśnie nie wymienią mi na tą co miałem bo ich nie ma tylko mają mi wymienić na nową serię i to ma być XFX HD 7870 patrzyłem na testy i to karta wydajniejsza od tej co miałem ale jest drugie ale ta karta kosztuje o koło 1400zł i mam możliwość dopłacenia i mogę sobie wziąć coś lepszego jeśli chcę i tu właśnie mam problem nie wiem czy bardziej się opłaca kupić GTX 670 czy 680 a może HD7970 hmmmm mam dylemat, kasa nie jest aż tak bardzo ważna bo od tych 1400zł już niewiele trzeba dopłacić np. do GTX680 nie mam dużo czasu na podjęcie decyzji więc proszę o pomoc co byście zrobili na moim miejscu.

 

Moja obecna specyfikacja:

procesor: Intel i7 2600k

płyta : Asus P8Z77 V-PRO

zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

 

więcej chyba nie muszę podawać bo to najważniejsze rzeczy

 

a i gram w 1920x1080 byłbym zapomniał

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz kasę to dopłać do radeona 7970 [ostatnio była obniżka cen ] lub gtx 670 , z drugiej strony karta jaką ci zaproponowali radeon 7870 tez bez najmniejszego problemu sobie poradzi z każdą gra w ful detalach zwłaszcza po oc które jest niesamowite u mnie ten radek o saphire kreci się bez najmniejszego problemu z gpu 1000mhz na 1300mhz i pamięci 4800mhz na 5400mhz przy tym jest cicha i chłodna max temp 65 stopni

Link to post
Share on other sites

hmm no wiem że ta karta co mi oferują nie jest zła i by stykła ale chcę mieć zapas na 2 lata minimum i żeby w grach mieć minimum 60 FPS + bo dla mnie gra która ma poniżej 60 FPS nie jest płynna a druga sprawa to że nie muszę teraz wydać 2k na karte bo 1400 jakby już wydałem teraz jest tylko kwestia dopłaty do czegoś lepszego moja HD6970 dawała sobie radę świetnie i nie myślałem o zmianie ale wyszło jak wyszło i mam okazję więc chcę skorzystać tylko żeby dobrze wybrać. Na rynku jest cała masa kart i chłodzeń i jeszcze więcej opinii dlatego nie wiem na co się zdecydować.

Link to post
Share on other sites

W sumie to czego nie wybierzesz i tak będzie dobrze. ;)

Mi osobiście bardzo podoba się GTX670, ze względu na oc i temperatury/pobór prądu i to jego bym brał. Ale zapewne każdy ma swojego 'ulubieńca' w tym przedziale cenowym, dlatego też najlepiej jeżeli sam zdecydujesz. ^^

Link to post
Share on other sites

Hah, też mam uraz do Gigabyte przez kartę graficzną z ich chłodzeniem Windforce, której nawet o 5MHz nie mogłem podkręcić. :D

 

Co do lepszej wydajności HD7970 od GTX670 - ja bym powiedział, że stoją na bardzo podobnym poziomie i trudno wyłonić zwycięzcę. Zobacz tu: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/GeForce_GTX_670_-_test%2C_cena_i_opinie-4524/strona/17342.html

Nawet po podkręceniu obu kart raz jedna jest lepsza, raz druga. Powiedzmy nawet, że HD7970 jest parę procent lepszy od GTX670, to i tak na korzyść 'zielonego' przemawia mniejszy pobór prądu. (+ jak zawsze u Nvidii bajery typu physx)

Link to post
Share on other sites

No ok chyba się zdecydowałem jednak na GTX 670 bo chyba nie warto dopłacać 500zł do 680 bo różnica w wydajności w grach jest znikoma i prawie niezauważalna a teraz pytanie 2 jeśli gtx 670 to od kogo MSI widziałem to strasznie tandetnie wygląda czarny plastik made in china myślałem też o EVGA ale nie wiem czy chłodzenie mają w miarę ciche i dobre ktoś może coś polecić ?

Link to post
Share on other sites

No właśnie wchodzi tylko jeden sklep w grę i to www.morele.net bo u nich półtora roku temu kupiłem w promocyjnej cenie mojego HD 6970

 

Ok sprawa załatwiona i niestety nie wymieniam na GTX 670 przystałem na karcie którą mi zaoferował serwis w zamian za moją HD 6970 czyli model XFX 7870 a dlatego że bym był stratny 300zł ta karta stoi po 1380 zł a oni by mi mogli oddać pieniądze za moja czyli 1099 tylko bo tyle zapłaciłem za moją 6970 więc do gtx 670 bym musiał dopłacić jakieś 700zł a procedury już trwały s serwisem ponad miesiąc i nie chce mi się czekać jeszcze z tydzień czy dwa wię dzisiaj wysyłają mi tą XFX 7870 a kartę sobie wymienię w przyszłym roku jak nowe konsole wyjdą.

Edytowane przez popo601
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...