Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podczas dzisiejszych opadów deszczu i wyładowań na krótką chwilę odcięło prąd w okolicy; po tym zdarzeniu mój komputer nie chciał się uruchomić. Po zmianie zasilacza z ocz modxstream 500w na seasonic ss400et wszystko działało. Jakby nie patrzeć spalony zasilacz i tyle, jednak sprawdziłem na krótko czy działa i ku mojemu zdziwieniu działa. Podpiąłem ów spalony zasilacz pod zestaw: e8400+ga ep45 ds3+radeon 6770 +4x1GB Ram+dysk 320GB+nagrywarka i na razie wszystko działa. Rodzi się tu moje pytanie: czy zasilacz jest dobry czy może lepiej go odesłać na gwarancję (uznaliby gwarancję)? Dodam że po przywróceniu zasilania komputer się na nim nie uruchamiał a gdy go wyciągnąłem czułem jakby się coś spaliło.

 

Edit:

Zasilacz chodził ze sprzętem w podpisie i go nie uruchomił; sprzęt który później chodził na nim jest słabszy niż ten z podpisu.

Edytowane przez marcin2468
Link to post
Share on other sites

Przetestowałem ten zasilacz ocz: podłączyłem do zestawu X4 b55 + 870 c45 + 4 gb ram + 6870 amd+ dysk i włączyłem occt power supply test. Zasilacz się nie wyłączył; ponadto nie było już czuć żadnego swądu palących się przewodów. Nie wiem już co zrobić, wysłać na gwarancję czy zostawić?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

To po kolei przekładaj części, najpierw płytę główną sprawdź, czy nie ma napuchniętych kondensatorów, jeżeli tak, to płyta do wymiany. Potem procesor przełóż, do innej płyty, jeżeli znowu to samo, czyli komp się nie włącza, no to masz przerąbane- procek ci padł. Na początek jednak wymień baterię biosu w tym ,,padniętym" kompie, czasami to wina bateryjki. Sprawdź także grafikę, przełóż ją do zdrowych kompów, jeżeli nie działa, to znaczy że grafa ci padła. Współczuję ci, jeżeli wszystko padło...

I najgłupsze pytanie, ale i tacy użytkownicy są, czy komputer podłączone ma wszystkie wtyczki? Czy jest włączony do gniazdka? Jak możesz, to zmień kabel gniazdko-zasilacz, to może być wina tegoż kabelka.

 

 

Sory, już nieaktualne, ale zachowajmy to ku potomnym.

Edytowane przez murmice
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...