Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze karty graficznej


Recommended Posts

Witam

Zamierzam kupić nową kartę graficzną i chciałbym się zapytać jaka karta byłaby odpowiednia i nie odbiegałaby zbytnio względem innych komponentów. Nie chce mieć problemu z tym, że karta jest za dobra i wstrzymuje go mocno np. procesor. Chyba, że uważanie, że jest sens kupić coś lepszego i po kilku latach zmienić procesor. Jestem bardziej zainteresowany kartami nvidi.

Mój sprzęt:

Procesor: i5 650 3.20GHz

Płyta główna: Gigabyte H55M-S2H

Pamięć RAM: 4GB

Aktualna Karta graficzna: Nvidia GeForce 9500GT

Zasilacz: Bequiet Pure Power 530W ze standardem 80+

Link to post
Share on other sites

Karta może być do 700-800zł albo tańsza. Generalnie chodzi mi bardziej o to, jak pisałem powyżej, aby nie kupić karty super wydajnej, aby potem ograniczał ją procesor.

Dokładny zasilacz to Pure Power L7 Model BN106.

Chce kupiś sobie nowy monitor 20' w rozdzielczości 1600 x 900.

Edytowane przez TheFratriS
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz to tu masz ode mnie.

http://allegro.pl/nvidia-geforce-gtx-295-galaxy-single-pcb-swietna-i2514951362.html

Karta jest wydajniejsza niż te, które podał ken, nie ma jednak już gwarancji, ani dx11, ale jest w 100% sprawna, mogę dać rozruchową od siebie. Jest tylko jedna na allegro, cena jaką ustawiłem jest dosyć niska czyli 520zł + kw, jeśli jesteś zainteresowany mogę wysłać gratis gdyż potrzebuje szybko gotówki do skompletowania mojego lc. Jeśli masz jakieś pytania wal śmiało. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Karty AMD są tak samo dobre jak Nvidii. W różnych segmentach w różnym czasie inny producent ma przewagę, dlatego nie można powiedzieć, że któryś jest lepszy. [mam nadzieję, że to zdanie jest dość zrozumiałe] %-)

 

To, że zawsze miałeś karty Nvidia i sobie je chwaliłeś nie znaczy, że powinieneś w jakikolwiek sposób bać się przesiadki na AMD. ;) No chyba, że bardzo Ci zależy np. na Physx.

Link to post
Share on other sites

Trudno cokolwiek polecić, podać obiektywne argumenty. Najlepiej po prostu patrz na cenę, chłodzenie/modyfikacje, wydajność w testach jak się da. Znana marka typu MSI/Sapphire to oczywiście plus, ale nie ma co od razu skreślać innych producentów. Zakupiony sprzęt i tak będzie na gwarancji, a nie ma co zakładać, że trzeba będzie z niej skorzystać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...